hilissuve kuningad

Tundub nagu hakkaks suvi pöörama ja ometi kord ka soovitud suunas. Udu ja vihm ja vikerkaar. Õunad hakkavad valmis saama ja `Martsipan`ei ole enam nii toores. Tänavune suvi on nii vihmavaene olnud, et pärast iga vihma on aed erakordselt kaunis.

Nii ilusaid hortensiaid pole mul varem olnud kui tänavu. Mul oligi varem vaid üksainuke või kaks?  (:D) Nüüd on u üheksa kuni 11. Mõned on lihtsalt väga väikesed.
H. paniculata `Vanille Fraise` kohta seda öelda ei saa. Ma olen temast väga sisse võetud :). Tema ost oli algaja pime õnn :)  Alustas tagasihoidlikult kahe õisikuga ja ega ma rohkemat ei oodanudki, aga siis kui esimesed hakkasid roosaks muutuma

puhkesid uued ja uued

Tikutoosiga mõõtmine tundus küll veidi kohatu, aga pildil on õie suurust raske  hoomata. 
Muide, teda ma kevadel ei lõiganud, mitte üks kriips, kogemata.

Märksa tagasihoidlikuma kõrgusega esineb H. paniculata `Bobo`,ostetud eelmise aastal Ellamaa päevadelt,  aga tema peabki väiksem olema. Õisikuid on ohtralt, loodetavasti muutuvad ka priskemaks. Väike, aga tubli.

 
Õisi loob ka H.paniculata `Kyshu` ja viimane, Järvseljalt ostetud H paniculata `Wims Red`, kes sai ruumipuudusel turbapeenrasse pandud, valmistub ka õitsemiseks. Laialehelised hortensiad sel aastal alles kosuvad, mõned olid ka üliväikesed. Pean oma nimekirjades tuhnima, kes on kus.
 
 
 

Kommentaarid

  1. Mul hortensiad alles piiluvad. Pool suve on alles ees.

    VastaKustuta
  2. Aedhortensiad on ilusad, õitsevad kindla peale ja ei tekita mingeid talvitumisprobleeme. Sorte, mille hulgast valida on ka juba päris palju saadaval. Mul oma "Mustila" ees pisut piinlik, ei ole teda tänavu sugugi veega hellitanud, kuigi kasealune kasvukoht seda nõuaks.

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused