oimetu

Ma olen ilmselt selge kiiksuga. Juba teist aastat hindan oma võimeid üle ja annan endale kirglisi lubadusi, et järgmisel suvel ma nii enam ei tee. Ei osta taimi, kui kohta veel pole jne. Eriti puid ja põõsaid ja püsikuid. Kiiks aga on hoopis koolieluga seotud. Ma ei saa aru, miks ma alati valin pikema ja keerulisema variandi. (iseseisev praktika). Võinuks ka midagi lihtsamat teha. Kaevamine ajab judinad peale, sest oleks vaja kaevata veel kuslapuumaja ümbert ja seest, kasvuhoone ümbert ja seest jne jne Õnneks on need kohad, kus labidas ei põrka tagasi puujuurte või telliste pealt. Seal ma targu ei kaeva. Tõmbaks üldse poolele krundile palaka peale ja nii et sinna alla jääksid kõik lagunevad savimajad jms jubedus. :D

Üritasin täna läbi kaevata poole ettenähtud peenrast ja üldiselt see ka õnnestus. Tänu sadanud vihmale istutasin maha viimased kerad, kelle kannatus oli ilmselgelt katkemas.(elupuud). Sisuliselt tuikusin tuppa. Lugesin blogisid ja vaatasin ka fb-sse. Seal käib kirgline taimevahetus. Tehke või tina, aga mina potistada ei jõua, aga mõned kurerehad on saadaval. Küllap jõuan enne 10ndat ka pildid üles panna.
Mõned pildid, mida otsida pole vaja, sest värkselt üles võetud.

Heliopsis helianthoides. kare päikesesilm. Soovitan kõigile algajaile, lollikindel, pika õitsemisajaga, kõrge ja seisab ise püsti :)
turbapeenra uuekene Leucothoe fontanesiana WHITEWATER®

Kommentaarid

 1. Oimetus on vahel hea, kui see just ei saa tavaks. Ära unusta tehtud nautimast- võta aeg, istu aia Sulle endale meelivaimasse paika või käi kõik nad läbi ja vaata, naudi tee või kohvitass käes kätetööd!

  VastaKustuta
 2. Pole hullu kedagist! Mässasin oma kursatööga ka nii, et võttis oimetuks. Kerged asjad ei õpeta, kerged asjad ei jää meelde ega sunni mõtlema! Nii et mölla aga terviseks! Kaunima ja parema homse nimel :D !

  VastaKustuta
 3. Heliopsis siiski ei ole päris ilma nõudmisteta. Näiteks minu aias nad kohe üldse ei soovi kasvada. Olen umbes kolm korda proovinud. Kui mitte enne, siis järgmiseks kevadeks on hävinud. Sama lootusetud on neitsikummelid, suured härjasilmad ja kurekellad. Olgu siis põhjuseks mulla omadused või see, et juured maitsevad liiga hästi mullaalustele juuretäidele. Vähemalt tavaline till maitseb ja seemneteni jõuab vaid erandjuhul.

  VastaKustuta
 4. Jajah, ma tean, et Sa enam midagi ei osta ega muretse, aga Sul oleks kohe hädasti tarvis karedale päikesesilmale seltsiks juurde valgekirjude lehtedega sorti `Loraine Sunshine` :D
  Potistamise pärast ära pabista. Kui Sa leiad soovijaile mõne tühja poti ja peotäie mulda, teevad ise ära. Võid ka potistamisvõistluse välja kuulutada

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oleks siis nii, et ei osta ja ... `Loraine ...`on mul juhtumisi olemas. Õitseb nagu mühin ja on sutsu väiksem. Teod armastavad teda miskipärast rohkem. Ta on üks vähestest kirjulehelistest püsikutest, mis mulle meeldib. Kuidagi väga päikseline.

   Paraadpeenar :) saab varsti kaevatud, 1 m2 on veel teha, siis on küll vaja seda ja teist :) Longus metsvitsa jm tegelasi.

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused