tiheasustus

Võtad õhtul tiigist kastmisvee ja hommikul avastad pangest kaks hämmingus vesilikku. Päästad nad tiiki ja sealt vaatab vastu konna nägu. Väga väga roheline.


Maja uksi ei saa lahti jätta, muidu kolivad suitsupääsukesed sisse. Kõõlusid kahekesi köögis kapi otsas. Mina ei hakanud läbirääkimisi pidamagi, meil oleks seal ilmselt kitsaks läinud, aga nad leidsid endale hiljem sobiva elukoha, sest voorisid pidevalt tiigi vahet ja tassisid savikraami.
Vana savimaja ust ei saa ka nüüd mõnda aega avada, sest keegi tiivuline on ukse sisse pesa ehitanud. Ta jälgib meid veidi närvilise moega, kui eesõues liigume. Mina nägin teda kapsaliblikaga noka vahel. Hea töö. Ka peame nüüd mõned nädalad sauna põhjaküljest lõunalohku liikuma, sest sauna seina äärde on end sisse seadnud hall kärbsenäpp. Miskipärast ehitas ta kolm pesa, aga munad munes alles kolmandasse või nii ma arvan.

Suur kuumus võiks nüüd vihma tuua, aga paluks soojemat vett ja eriti mu puude kohal ...
Taimeaias on hetkel ka domineeriv kujundusstiil - tiheasustus. Mõned said istutet lihtsalt hädaabi korras. Mõned aga teevad lihtsalt rõõmu, no need kõige tavalisemad vanad tuttavad:

Karvane kadakkaer - mida kehvem pinnas, seda uhkem tema on. Pane või voolama.


 ... järgneb
Kommentaarid

 1. Vot huvitav. Just jõudis kohale, et minu kadakkaer tänavu ei õitsegi...
  janda siin igasugu peenema kraamiga, vanad ja armsad puha unarusse jäänud

  VastaKustuta
 2. Need veeasukad on hiigla toredad, palju huvitavamad kui maaelanikud, elavad, liiguvad ja ruigavad kaelani vees, ei näri puid ega midagi.
  Linnud on ühed närvilised tegelased kui munad pesas, aga küll nad harjuvad ka käimistega, me ka vahepeal mõtlesime, et tuleb ringiliikumiseks mingi langevari vms leiutada
  Need visad pane muidugi kõik voolama, pepsid seda niikuinii tegema ei hakka :)

  VastaKustuta
 3. Vahvad "loomalood"... ootan jätku!

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused