elu nagu Hollandis

"Sajab", ütleb Tsiil rahulolevalt. "Jahe, jahedam, sajusem", ütleb veel rahulolevamalt. Kõik sellepärast, et KSJ mehhaniseeris kastmise ära. Konnad jälle šokis. Kaanid ka loodetavasti. Taevast vett on siiani antud jaokaupa, süvakihtidesse see ei jõudnudki, aga puude pärast oli vaja teha lisaponnistusi.
me ka, me ka, peseme end veega :)

No ja ühel hommikul avastasin, et hobused on käinud. Üldiselt olid nad viisakad, taimi ei söönud, ainult üks kobarpea oli saanud kabjahoobi. See oli too tuulisem öö. Küllap tahtsid vett, igatahes tiigiäär oli kabjajälgi täis. Vaatasin neid ja mõtlesin - jälle ühed augud, mis on vaja uuesti täita. (Teeb ettepaneku nimetada koht ümber Augumäeks)

Muidu läheb kõik omasoodu. Toimetan õues juba pikemat aega nagu näidisaednik või näidismaakas vms. Ära tüütab. Võtaks õige kätte ja istutaks teisele poole väikesi kuuski kõik need armsad jalakad. rrrrrrrrrrrrrrrrr või tõmbaks ühe pika pesunööri ja laotaks selle voodipesu täis, siis saaks sügiseks voodipesu saja halli varjundiga.


Muidu vaatan rahulolevalt, kuidas eelmisel suvel loodud alad ilmet võtavad. Vaatamata vahepealsele kuumalainele on isegi liivasema pinna elanikud laienenud ja kosunud. Hoian neil silma peal ja need lemmikud nagu kohe teaksid :) Verev kurereha `Alba`läbimõõt hakkab varsti napilt meetriseks minema. Praegu on veel üksikud õied, aga varsti on ta valge kuhil.

Kurerehadest kindlalt minu lemmik, sest ta on ümar ja pitsilise lehestikuga ning säilitab sellise vormi hilissügiseni.  Teine sarnane ja isegi kompaktsem on korea kitseenelas, väike, ümar ja vastupidav. Minu nunnud :)

Murulaugud on küll rohkem söögikraam, aga lasen neil ikka õitseda ka. Puhtalt lugupidamisest :)
Ja sarapuu, mu sarapuu,  on saanud lõpuks hoo sisse. Lepik läinud, nüüd on tema aeg. Kasvab mühinal ja päikeses on uued võrsed punastes toonides. Ega tal kerge pole olnud, kaheksa aasta jooksul kolm ümberistutust, nii et sisuliselt on ta viie aastane. Tartus pidin teda korra pügama ka, see neile ju ei sobi. Mitte eriti. Pmäele saabus ta napi juurekavaga, aga pole oksagi kaotanud. Visa hing.

Kui luua sellise värvikooslusega ala nagu saunaväljal, siis oleks hää vahepeal veel kärtsuma aktsendiga tähelepanu kõrvale juhtida. Nüüd on kõik tuliliiliad kokku pandud ja pehmelt öeldes säravad.

Koolijärgne nädal läks nagu oleks lehm sabaga löönud. Käisime Järvseljal ja nüüd ootavad istutamist viis jalakat (püramiid), neli euroopa lehist, viis elupuud, amuuri toomingas, üks armas must kuusk nummide käbidega ja veel üht teist, nt 10 serbia kuuske. Kui aga vaatama hakkad, siis veel ei paista metsa kusagilt :) Juba istutatud puud sulanduvad maastikku nagu oleksid nad seal juba ammu kasvanud.

Kõige selle keskel puselen turbapeenra ääristamise probleemiga. Peaaegu hakkab looma. Kuna KSJ selg sai kusagil nõksu nihestet, siis madistan kangidega ja süsteem isegi töötab teatud piirini. Proovisin suuremaid kive, aga ei sobi, nii jäävad ikka kännud ja tüved. (Pätsid jäävad ikkagi tulevikumuusikaks, Juhanis oli 1.50. Jääb ära.)

Natuke on puudu, siis võiks hakata turvast vedama ja vetitama hakata. Vastupidises järjekorras. See oleks ilmselt kõige toredam töö, saab veega mängida ja turvast loopida. Taimestamine, jaa... mul on üht-teist põnevat kasvama panna ja rodod mängivad siin väikest osa.

Vahel tahaks midagi hingele ka ja kuna me arutasime Ülemabiväega, et võiks midagi vahelduseks ehitada-püstitada, siis lasin käiku isa käest saadud männijuurika ja kinnitasin selle loogetesse savinõu lindudele jooginõuks. Sisse panin mõned kivid ka, et saaks paremini ligi. Tiik on hetkel süvendatud ja lindudel on vett keerulisem kätte saada. Vaatame, kas neile sobib. Ühe sellise konstruktsiooni peaks veel tekitama kuhugile kõrgemale. Keti ja kausiga.
Salatikraam tahab ümber istutamist.
(enesepiitsutuse nimekiri ehk ootel tööd)

Pildimasina aku sai tühjaks, illustratsioonid järgnevad

Kommentaarid

 1. Ossinaarmasjeebusküll! Sa võid küll päris rahuliku südamega kekutada :) Ja nii palju puid paistab juba täitsa välja! Veel paar aastat ja ongi oma mets.

  See seljahaige pista turbavanni, las keerleb seal veidi, aitab jube hästi. Mul pole kunagi hiljem olnud nii õrna ja valge nahaga käed kui turvast vetitades, ükski liiges ka enam ei valutanud:)

  Ja aku peale olen täitsa pahane, irrrrrmsasti oleks tahtnud edasi vaadata seda pildifilmi.

  Tehtud töö eest tuleb end paitada, mitte piitsutada

  VastaKustuta
  Vastused
  1. ma siis nüüd kekutangi :) taimedel on siiani hää kasvamine olnud, teevad mulle rõõmu.

   Kustuta
 2. Anonüümne17 juuni, 2013

  Märkimisväärselt tubli tydruk! Nii ilusad ja soliidse väljanägemisega taimekooslused on Sul, nagu oleks te seal juba pikki aastaid.
  Kohaliku nuhkimispartei esindajana peab ytlema, et Su aed on ikka parasjagu privaatne, piltidelolevaid huvitavaid momente pole tee peal sõidu ajal sugugi näha, samuti ei satu me oma kaubareisdel kuidagi ka näidismaakate peale. kyll aga on tekkinud yks huvitav lagendik, millel asub meeliköitev ja erutav vundamendijäänus. Ma armastan iidvanu asju.
  Trv, K.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. seda on loutav teada :) See hiidvana ehitis on kunagise rahvamaja müürid. Kutsume neid sambaid seal pensionisammasteks, aga need ei kuulu meile :)

   Kustuta
 3. Kui ma turbapeenraid tegin, kasutasin vetitamiseks solgutamistehnikat, mis läks väga kähku võrreldes mistahes käsipidi turbavannis toimetamisega. Vahendiks plastikust turbakott (suurem on parem), mis ühelt lapikult küljelt risti diagonaal-lõigetega avatud (labidaga löödud). Aseta objekti lähedale maa peale, avatud pool üles. Sisse mõned ämbrid kuiva turvast (katseta, kui palju on jõukohane) ja voolikust vesi peale. Siis solguta vastasnurkadest hoides, põhiraskus jääb ikka maa peale. Vaheldumisi ühed ja teised nurgad. Kui vaja, siis vett juurde, vahepeal võib natukene imbuda lasta. Ülejäänud turbavetitamiseks plaanitud vaba aja võid oma ilusatel värvilistel toolidel istuda ja ümbrust nautida.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Multsimisel kasutasin käru meetodit, aga ma proovin sinu solgutamise ka ära. Loodan abivägedele ka ehk tahavad tüdrukud naha ph-d parandada :D

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused