jalgu kõlgutades

Suur soe mähkis lepiku helerohelise pitsi sisse - pajud alustasid juba paar päeva varem, nüüd siis toomingad. Ümberkaudsed põllud rohetavad. Ähmis haneparved tiirutavad ikka veel ringi ja aeg-ajalt ehmatan pardi paari oma tiigilt ära. Täiesti kogemata. Talikülv on tärganud ka minu pottides ja seal on kohati tugev trügimine. Hoolitsen selle eest, et nad ära ei kuivaks.

Trillium on tärganud ka teises kohas, kerge kallaku peal, kus vari suurem ja seal oleks taim ka nagu suurem. See oli varuvariandiks torgatud, kui lohuaed liiga niiskeks ja külmaks osutub.

Käisime KSJ-ga Pärnumaal. Laupäevane ilm oli uskumatult soe isegi mere ääres. Kodused olid aga oma õue nii klaariks teinud, et meie abi seal küll ei vajatud, aga tore oli ja tegime isaga aiale tiiru peale. Vaatasime ühte tühja tarusse ja siis tamme ja siis õunapuid...Nii et üsna jalgade kõlgutamine. Vaatasin üle oma tiigipeenra projekti. Ajaleht nagu peaks veel, aga siiski vähe, sest krookused on läbi tulnud. Hostad jm püsikud veel magavad. Tõin lisaks veel paar värvilise lehega helmikpöörist. Õhtupäikeses säravad nad päris uhkesti. Siin kasvav sabiina kadakas on juba aastaid väga tihe, ilus ja haigustest räsimata.  Tegelikult võiks siia peenrasse ka veel mõne oksapuu väikevormi istutada, rütmi mõttes, aga enne peaksid püsikud oma suurust näitama hakkama.  Värviküllaseid peenraid on emal rohkemgi. Pluss looduslikud.

Sarapuu alt võtsin kaasa mõned roosad. Eks siis järgmisel kevadel ole näha, kas küsimus on pinnases, s.t. ka s roosa säilib.

Esimene tunne kodukodu väravas oli ehmatav, kõik oli nii korras. Ehmatav sellepärast, et elades siin oma P.mäel, kus kõik on viltu ja turris ja ainuke koht, mis on silmale kena on saunaväli, siis mõnes teises kohas saad sellest alles aru. Ma ei tea kui kaua võiks töötada vabandus, et ma elan seal alles teist kevadet? (Ja kas tõesti alles teist :DD)

Kuigi mul oli plaanis seda mesilaste värki uurida, siis esialgu ei olnud mul kavatsust taru kaasa võtta, aga nüüd on mul ta õue peal, pean ta korda tegema ja kui taevas hoidku, sinna peakski keegi tulema, siis on mul koduloomad ja vesi ahjus. Sulatasin mõned vahalehed raami sisse. Isa näitas ette. Huh.

KSJ on väga mõnus reisukaaslane. Käisime mere ääres ja talgutasime sealt kaasa ühe puupaku ja landi, noh, et rand ikka puhtam oleks... Kes tahab, saab augustis pakul istutagi. Jõudsime  koju tagasi ja siis tegin kiire kastmise tiiru, sest tänavu näikse vesi rohkem maa peal olevat kui pilvest alla tulevat.

-------

aga niipea kui ma otsustasin pühapäeval jalgade kõlgutamise lõpetada, algas tuulemöll. Hää lehti riisuda, kõik lendas otsejoones lepikusse. Küllap lendab mõne teise tuulega tagasi. Ega nüüd veel nii kuivanud ka pole, savimaa ikkagi. Lihtsalt viimasel nädalal on vesirotid palju pahandust teinud. Taimed tulid talve alt tervetena välja ja nüüd ta märatseb saunaväljal, kergitab taimi ja möll käib ainult seal, kus taimed. No ma olin ikka väga kuri, panin mürki, kindad käes, kuigi ma oletan, et kinnastel on jälle kinnaste lõhn.

no ja siis olin ka sellepärast pahur, et üks päev P.mäe jaoks ja siis puhubki selline tuul, et ma pean jõudu kasutama. Varahommikul põletasin oksaräga, see käis kähku. Sii polnud tuul veel nii tugev. Edasi toimetasin lohuaias, sest seal hakkab lemmalts oma idulehti juba näitama, vaja oli üle kobestada. Siis avastasin, et kahes astilbepuhmikus on naat. Puhmikud välja ja naat välja, ei ole vaja tal sinna imbuda midagi. Sai see platsike puhtaks, pidasin veidi plaani.
Valisin siis lõpuks sellise töö, kus sila jest uma ne nada, s.t. plaan tehtud.


Et ära panna lubjasegune tellisesoga, tuli kaevata aiatee auk, sellest võetud pinnas paigutada kuhugile, kus seda saaks edaspidi kasutada. Siis eemaldada juurikad, kärutada lubjasoga kohale. (Ma arvan, et küllap see lubi pole enam nii lubjane, sest  see on ju aastaid seal seisnud juba). Puhastasin tervelt 1,5 ruutmeetrit. Sellest sain innustust ja võtsin lohuaia savinurga ka ette, siin üle ühe ruutmeetri ei jõudnud. Liiga palju saarejuurikaid ja savi. Jõudsin päevaga päris palju, aga plaanitud istutustööd jäid küll ära.
Mis neist ikka tuulduma panna.

... järgneb või jääb pooleli

Kommentaarid

 1. Nädalavahetusel oli tõesti ilus ilm. Ma tegelikult lootsi, et pühapäeval tuleb veel vihma, aga ei tulnud. pilved korra "ründasid", aga läksid ikka ringi. ju meil siis ikkagi soojavoolud tõusevad ja pilved laiali ajavad. Mängisin ka siis jälle veevalajat. Õnneks meil seal tagapool on see vana kinnikasvanud jõesäng või isegi mingi tiik. Sealt seda vett muudkui tuleb. Sul on seda va tellisepuru ju tegelikult kohati siis täitsa vaja, hea savisele pinnasele lisaks panna, et oleks õhulisem. Drenaaziks tellisepuru hea ju.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Meil tuli siin vaid paar tiba, pilved läksid üle.
   Seda tellisepuru on niiiii palju, et silme eest kisub mustaks, aga noh, küllap läheb tarvis:)

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused