vihma jälgedes

Jõudsin õhtul koju, suurest sulast polnud veel märke. Vähemalt ei midagi niiiii suurt ja hüppelist kui sadu linnas lubada võis.
 Natuke sulanud keldrimäge ja püdelamaks muutunud tee väravast trepini. Aga lõhn oli ja soe oli. Lõpuks ometi. Tunne, et olen koju jõudnud ja mis siis, et kaks õhtut pole viitsinud ahju kütta, pliidituli lõi toaõhu ka klaariks.

Eile viisin lõpuks oma peenraplaani alusplaani paljundusse ja nüüd on jäänud see kõige mõnusam osa - värvimine. Kui seda plaani vaadata, siis taimevalikuga ma päris rahul pole, pärisaias teen kindlasti teisiti. Ümbertegemine eeldab veelkordset konsultatsiooni ja nii leppisin ma selle kui esimese kogemusega. "Vead" aitavad õppida. Kui paljundusest tulin, siis sain aru, milline painaja see oli. Otsustamine võib päris kurnavaks osutuda.

Kooliga ongi sellised lood, et kohati kasvavad kahtlused üle pea. Kohe nii kõrgele, et lähed kaotsi. Lihtsalt järg kaob ära. Aia planeerimine kujundamise mõttes on tegelikult väga ja väga huvitav, iseasi kui sa seda hinde peale tegema hakkad. Esimest korda. Neid kihte on niiiii palju.  Minu raamaturiiulisse lisandus paar väga asjalikku väljaannet, üks neist muidugi Aia kujundamine mõtetes ja praktikas. Väärt raamat, eriti aianduse tudengile.

Hälbisingi.

Aga täna hommikul nägin kakulist lendamas. Ei tea, kas minu kõrvukrätsid on juba kohale jõudnud?

Milline päev.
Reede.
Päike paistab.
On soe.
Maa lõhnab. Kõik lõhnab.
veel ei haise :)
Kevad on.

Üle elasime selle talve!

P S ei saa soovitamata jätta: lugege Rein Kuresoo blogi, See kevad saabub teisiti

Kommentaarid

 1. Täna sulas meil ka siin korralikult. Aga jõe ääres olevad aasad on veel lume all, seal läheb aega. Aga kevade tunne on ikka õhus küll. Ja "lõõritamist" on palju kuulda.
  Ma tegin ka siin eelmine pühapäev suuna valiku, otsustasin ikka aianduslikud väikeehitised suuna valida. Ma üritan ka kutseeksamit teha ja ma tahan ikkagi rohkem "välitöid". Arvuti taga ma praegu nii kui nii istun. Aga Uurmani sõnul me päris ilma ei jää teisest suunast.

  VastaKustuta
 2. Blogisoovituse eest aitäh. Kõige kevadisem asi su postituses aga oled sa ise :)

  VastaKustuta
 3. Meile jõudis sadu siis alles täna ööseks, ilm on jube vastik, hall ja külm, mist sest, et kraadiklaas näitab +5C. See plussmärgi kirjutamine on päris naljakas asi.
  Naabrite toonekurepaar jõudis samuti eile kohale, aga mida nad siin paksus lumes küll süüa saavad, ei oska küll keegi arvata, nad ise ilmselt veel kõige vähem.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused