rõõmustavad kolepildid

Sel kevadel on kolepiltide jagamine lohutav tegevus, lund sadas küll juurde, aga päike on väljas. Nädalavahetus oli planeeritult töine. Eile oli aega mööda kolekohti kolada. Tuhastasin keldrimäelt välja sulanud kulu. Lume sees on seda hea teha, ei levi. 
Eelmisel kevadel tundus, et esimene koht, mis saab lumevabaks, on lõunalohus. (Ilmselt oli asi ka selles, et siin oli kõige rohkem prügi ja see tõmbas päikest).  Siia torkasin mitut masti tundmatuid sibulaid, nartsisse ja lõokannuseid jms Ehk oli mõni lumikelluke ka. Priimulad igal juhul. See kraam on aga puhtalt lume all. Kuigi sulab juba. Punane leeder on välja sulanud. Thunbergi kukerpuude oksad, mis seni siivsalt lume all on nüüd otsapidi väljas. Näis, kas külm neid näpistab ka.

Eelmise nädala lõpuks siis olid esimesed kivid välja sulanud. Vaatan seda ja mõtlen, jessuke, siin vaja ju kõik ümber tõsta :DD Teine, mis silma hakkas oli rotikäik :( Kolmandaks muidu liiv näeb kevadel välja nagu savi.


Kroppisin lähivaate ka. See on tundmatu "kaljukadakas" Maximast, kes sai Tartu aeda toodud taevas teab miks, mul oli temast vist kahju. Kusagilt on tammelehed ka lume alla saanud. Kadakas muide kasvas eelmisel suvel jõudsasti. Näis, kuidas tal selle päikesega läheb.

Mägisibulad.

Siin ma päästeaktsioone korraldama ei hakka, lõhun veel kedagi ära. Küllap see lumi ka läheb, kallak on olemas. Lund ma ühest kohast teise ei kühvelda. Eesõues sai küll tuhatatud, sealt läheb lumi hiljem, sinna sai seda kuhjatud ka.
Tiigikallas on nüüd puudevaba ja sinna tuleks kevadel keegi kasvama panna. Lohuaed magab

Kuigi, keegi juba ringutab. Isegi kui lumi tagasi peale ajada, sulab ikka välja.

Schizophragma hydrangeoides Siebold et Zucc ehk harilik lõhikhortensia.

Kõige soojem koht

Mõnes kohas on lumekiht õhem, aga üldiselt 40-50 cm on normaalne. Otse tamme all küll 30 cm. Mul on veel tuulekoridorid, nii on ka mõnes kohas kihid paksemad. Värskete lumede kiht oli eile u 5-10 cm, õhtul teadupoolest sadas juurde. Külvasin eelmisel nädalal suvelilli ja vaatamata minu toa valgus- ja soojusoludele, on mul tõusmed nakstigi olemas. Kärsitud nagu minagi. Kasvuhoone on kohal, aga kokku panemisega läheb aega. See on kõrgem pilotaaž ja ma jätaks selle hea meelega KSJ hooleks.

Lugesin, et kõrvukrätsid saabuvad märtsis-aprillis. Tulge siis koju, rätsid, hiired vajavad harvendamist.

Kommentaarid

 1. Ohhooo, Sul on tõesti kõvasti sulatanud! Meil pole tänase seisuga mingit muutust, vaid katuseharjad on lumest lagedadja natike tilkusid räästad ka. See siin mägedes on ka üsna tavaline, minu kolepildid tulevad alati hiljem kui mujal.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mul on vist jah mõned kraadid edumaad ja lohud-muhud väiksemad ka. Nüüd läheb nagu iga päevaga poriala suuremaks, küll visalt, aga ikkagi. Varsti hakkavad savimaja taga vesilikud ka ringutama :)

   Kustuta
 2. Ka minul on tänasega 2 iirist välja sulanud tiigi ääres.Õunapuude lõikamine jäi täna ära,sest lumi pea põlvini.Ei olnud mõtet märjas lumes sumbata.Nädalavahetusel lubatalse+10.Ei suuda kohe uskuda,kas ikka õigesti kuulsin!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kui enne plussi vihm tuleb, siis saab ohtralt vett...
   Meie lõikasime õunapuid sügisel, nad olid ka aastakümneid lõikamata. Saab näha, kas tegime neile liiga ka.

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused