no mis see kevad on

Kevad on siis, kui ma koju jõuan ja päike ikka veel  paistab. Paistab küll juba sauna peale, aga õhk on ruumiline. Nii ruumiline nagu see saab vaid kevadel olla. Võtan kruusi teed või kui tervis kobedam, siis kohvi ja passin õhtupäikeses. Natuke. Siis teen kaks tundi. Kui kahte ei jõua, siis teen tunni. Õuetööd.
Praegu suurt muud midagi teha ei saa kui pliidipuid. Olgu õnnistet ahiküte. Kontorilihas vajab hädasti koormust. Kellakeeramine pole midagi head kaasa toonud, ei saagi aru, kas see väsimus on ajanihkest või möödunud palavikunädalast. 

Kevad on siis, kui topeltaknad võetakse eest ja koristamise ajal tuulutatakse tubasid, nii et kardinad lehvivad, mitte üle praokil välisukse. Nojah, teisest küljest...  koridor ei haisegi veel keldrisse kogunenud vee pärast :)

Täna oli ometi tuuletu ja soe. Tekkis kiusatus rattahooaega alustada. Maantee on juba nädala või rohkemgi puhas, linn aga endiselt kitsas, pole ruumi liigelda. Emajõe ääres on suured jääsupised loigud, linnapilti on ilmunud ühe päevaga  ilusad tüdrukud. (Kuhu nad küll talvel kaovad?)

Kui tahate teada, kus mul siin  lumi esimesena sulab, siis on tervelt kaks kohta - väravaesine ja kuusealune. Esimesena sulas lume alt välja südajas aktiniidia. Nii et siia võiks siis poetada sibullilli, mitte lõunalohku nagu mina arvasin. Kolmas koht on sauna lõunaseina ääres. Vahtra all. Tamme all on välja sulanud roniv hortensia, see pole vist küll hää. Kõik muu on endiselt lume all. Mida ka mina enam pildistada ei taha.

Paar nädalat on puhtalt raisus, sest palavik kustutas osa ja ega ma siis muud ei teinudki kui magasin ja siis juba käisin trepil vaatamas, kas lumi läheb.  Ei läinud. 

Mitte et maad tahaks kaevata, seda jõuab teha veel küll ja rohkemgi. Vaja oleks lihtsalt veel võsaga tegeleda ja mõned puud, mis talvel sai maha võetud, saeni lohistada. Mõistlik olekski eelmise aasta üleminekut teha, iga päev paar tundi füüsilist liigutamist, siis oled aiahooajaks vormis ja ei lõõtsuta iga labidaliigutuse peale. 

Ilmateade tuleks aga üldse kavast välja lülitada, lubab jälle ida ja kirdetuuli. Massimeedia näikse võistlevat selles, kes suudab välja tulla süngeima kevadprognoosiga. Sellele järgnevad suveprognoosid. Elu nagu Inglismaal.  Ilmast ikka ilmast.

 Kui keegi nüüd ütleks, kas vahtramahla võib jooksma panna, oleks hää.

Seni pusin koolitöid ja olen ütlemata tänulik, et mul on suur ja rahulik KSJ ja ütlemata toredad lapsed. Eh, midagi on siin elus ka ometi asja ette läinud :)Kommentaarid

 1. Mul ema pani eelmisel nädalal pudelid vahtraokste otsa ja saime küll tassitäie vahtramahla kahe puu pealt. Niiet ma ütleks, et selle järgi täitsa võib panna jooksma

  VastaKustuta
 2. Täna lugesin, et meil on hilistalv, mitte varakevad. Hommikul helistas üks tuttav, kes rääkis, et paar päeva tagasi sai ta Vilniuses säärase lumetormi osaliseks, mida ta pole varem eladeski näinud ja lund on lõuna pool kordades rohkem kui meil. Lume all on kogu Euroopa, ka need riigid, kus kevad peaks juba suveks muutuma. Nii, et meil pole veel häda midagi, üsna harjumuspärane see aprilli algus.
  See hilinenud kevad vastupidi on Sulle ju kasuks tulnud ja lasknud rahulikult põdeda, kui see haigus ilmtingimata pidi Sind tabama. Uni on alati tervisele kasulik :)
  Prognoose ära loe, vaata taevast, kuula linnulaulu, meil tedred juba kurisevad ja tee oma koolitükke. Nii tore aeg, ei pea veel sugugi keel vestil rabelema :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Eile üritasin aru saada, kes laulab. Käis üks pikemat sorti jorutamine.
   Hakkangi juba harjuma. KSJ jaoks on ka aega rohkem :)

   Kustuta
 3. Teadjad ütlevad, et jookseb. Ja kui päev on plussis, siis peabki jooksma. No ja onnn plussis (tänab jumalat ja kummardab maani)! :D
  Nii et asi hakkama!

  VastaKustuta
 4. Või juba tahad lapju järele haarata, aga ise veel tõbine. Parem ravi ennast enne ikka terveks ja siis hakka "rassima". Mina tegin endale sellega karuteene, et haigena rabelesin. Nüüd lähen ülejärgmine nädal südamearsti juurde kontrollima, et ega mul "mootoril" midagi viga pole. Äkki on tüsistus, nii arvas arst. Nii et võta vabalt ja ravi ennast. Küll see kevad tuleb, ega seegi kuhugi jää. Ja mina olen ikkagi kuulnud siin, et see mis praegu toimub, ei ole ikkagi midagi väga erilist. Mul tuli siin üks huvitav "seiklus" ammusest meelde. Nimelt kui ma TEMTis käisin, siis ükskevad, aprilli teises pooles olid soojad ilmad ja Võrus isegi muru tärkas. Aga kui me pühapäeval Tallinna poole sõitma hakkasime, tabas meid poolel teel lumetorm ja Tallinnas oli parajalt paks lumi maas. Kes ütleb, et siis seda ei kordu. Meie ka tegime plaanid ümber ja arvestame mai kuuga. Ei viitsi enam neid prognoose lugeda ja siis muudkui uusi plaane teha. Mul niigi aega vähe. Massimeediast ma üldse ei räägi, see koolinädal on hea vaheldus ka meediale. Siis ma seda ei jälgi.
  Räpinas on ka juba pluss kraade, aga tegelikult on ju veel hangede sulamiseks sellest vähe. Eks siis ootame, mis meil muud ülejääb.

  VastaKustuta
 5. Ma vist suhtuksin selle väravaesisesse kerge kahtlusega. Kui sinna hekk ette saab, ei pruugi seal järgmistel aastatel üldse samad olud valitseda

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Põhjasuunast väga valgust ei tulegi. Põhisulataja on hilishommikune ja õhtune päike. Nojah, eks kuurisoga on sulamist kiirendanud

   Kustuta
 6. Mina soovitan Sul ka ikka veel puhata, magada rohkelt ja kosutada tervist. Egas see kevad tulemata jää. On muidugi juba halb sellest lumest, aga mis me selle kirumisega ikka saavutame, eks veidi kergem saab, aga midagi oluliselt ei muutu.

  Aga vaher jookseb, vähemalt need mõned pluss kraadiga päevad siin Peipsi ääres andisid pool liitrit mahla maitsta. :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma kahtlustan, et seda on lihtsam soovitada kui järgida :D

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused