märtsijutud

Kiikasin eelmisse aastasse, et kuidas märts siis tuli. Esimese nädala olin üldse kodunt ära mägedes, edasi tuli koolinädal ja siis oligi lumi läinud. See on mul küll meeles, et esimesed talgud said tehtud kahe lörtsi vahel puruvana-olekuni välja :) Pluss see esimese kevade jõud, hakkasin krundil ringi vaatama. 25. märtsil 2012 olen igal juhul juba sisalikke pildistanud.

Ma ei tea kas mul on kodus Bermuuda kolmunurk tekkinud või on kapiloom oma toiduratsiooni laiendanud. Kaduma on läinud ja sealjuures jäljetult: sinine pluus(mu lemmik), miinusprillid, empekas ja uue kaamera akulaadija ja sõrgkang?!? Laupäeval kammisin läbi kõik kapid, kotid ja taskud. Kulutasin sellele päris ilusa aja, aga tulemusteta. va mõned küüslaugud, sibulad ja igasugused seemned.

Tuulutasin tube ja kütsin,natuke vedasin puid sisse. Puudega on ka jama. Nimelt olen suutnud lepad ära kütta ja järel on kasepuu. Puhta kasega kütmine on minu meelest pehmelt öeldes sõge. Nii käingi õue sellise pilguga ringi, et millist lauda tükeldada. Rämpsu on ju rohkesti, aga ... Pliidi alla saab panna ka veel paksemat võsapuru, mis eelmisel suvel varutud.

Hommikud on krõbisevalt külmad, aga säravad. Maal härmatavad puud kuni varase lõunani, siis pühib päike puhtaks. Lumel on kaan peal ja see kannab isegi minu ära. Pühapäev oli küll üks teadlik õues kulgemine. Võtsin tooli ja padja ja raamatu ja seadsin end sauna taga sisse. Päikese kätte, patareisid laadima. Nädalavahetuse ülesanne oli jõuda selgusele, kuidas ma õue tsoneerima hakkan. Kuhu majandusõu ja kuhu miski muu jne jne. Millised teed jm. Arutasin KSJ-ga. See on suur asi, kui sa kellegagi arutada saad. Kõige peale ise ei tule ju. Mida jätta ja mida mitte.
Kuhu panna kasvuhoone. Aiaosadega väga keeruline pole, seal ma enam-vähem tean, mida tahan. Vabakujulise heki puhul ka. Kogu majaga seotud elu on hoopis keerulisem.
Niisiis ma nagu lugesin raamatut, aga tegelikult kolasin mööda krunti.
Õhtupoole tuli KSJ ja lammutas lahti põrandalauad, mis on hiiglama vanad, kuivad ja kabedad. Need said lume käest ära. Siristas puid väiksemaks ja mina sain veidi kirvega hullata ja muidu jalus tolgendada. Mulle meeldib vaadata, kuidas KSJ tegutseb,  nii suur jõud on ilus :)

Mesilastele mõtlesin ka. Kooli üks valikainetest mesindus. Süüvin tasapisi materjalidesse ja eile lugesin Maalehe kodukalolevat mesinduse blogi. Mh iga päev minevat 5 minuti võrra valgemaks. Juhhei! Kõik, kellel on aga häid viiteid mesilinnukeste kohta, võivad kommentaariumisse lisada. Futu blogi seinalt leidsin ka ühe blogi , vaja lugeda. Mesilasi ma sellel aastal veel pidama hakata ei kavatse, aga õppima pean küll ja isa juurde praktikale minema. Mulle tundub see mesilinnukeste värk ikka üsna keeruline, aga mitte ilmvõimatu. Umbes nagu lapsukesed majas. Nii et selle peale tuli ka mõelda, et kuhu tarud pannakse. Kunagi.


Kõik on koolist kantud ja tegelikult on see hea, sest see sunnib asjadele süsteemsemalt lähenema ja vähemasti ei ole mul seda probleemi, mis neil aednikel, kellel kooliskäimise ajaks aiad juba välja kujunenud ja siis vaja hakata ümber tegema.

Ümber tehakse ka ilma koolideta. Aga aiaplaanide kõige suurem mõnu on värvimine :D

Kommentaarid

 1. Aaaaa... tsoneerisid siis ära? :)

  Märts on ilus kuu, natuke saab miskit teha ja natuke saab looderdada ka- nt. lugeda või värvida. Kadund asju ka otsida :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kui saaks temperatuurist miinus 10 maha oleks kuldne küll.

   Kustuta
 2. Cervus. Kas need vanad põranda lauad läksid ahju? Kas need olid need paksud lauad? Kui jah, siis on küll kahju, eriti kui need veel kobedad olid. Vanad põrmantulauad on ikka väga väärt kraam. Aga mis seal ikka.
  Aga märts on tõesti ilus kuu, eriti kui võrrelda nüüd eelnenud "talvega" või eelmise aasta sügisega. Päikest on jagunud ikka palju ja nüüd siis külma ka. Ma siin põdesin ka mingit viirust pea kolm nädalat jutti. Olin just natuke varem maininud, et see aasta on eriti hästi läinud, et miski pole eriti kimbutanud ja kohal siis varsti oligi.
  Kui sa nüüd asju üles ei leia, siis on kas asju juba liiga palju või on ruumi liiga palju. Aga eks need asjad lähevad jah aega ajalt jalutama. Endal vahel ka mõni asi kadunud. Eriti teeb see viha kui on mingi töö pooleni ja siis on seda just vaja, aga no seda ei ole seal kus peaks olema.
  See on tõesti hea, et kool eelneb või ütleme on ka samal ajal aia rajamisega. Ma olen ka seda juba tunda saanud ja ma olen mõne asja isegi tegemat jätnud, et äkki siis seoses kooliga saan targemaks ja siis teen ära.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tore sinust ka kuulda, mõtlesin, et kas remondid ja õpid nii hoogsalt, et pole aega blogidagi.
   Põrandalauad ahju ei lähe, KSJ eraldas nad lihtsalt prussi küljest. Pikkust on neil vähevõitu, aga muidu ju asjalikud. Kusagil saab ikka kasutada.

   Küllap need asjad ka välja tulevad, siis kui enam ei loodagi. Empekast on kahju, mulle meeldib rutiinse õuetöö ajal raamatuid kuulata ja vahel muusikat. Normaalsel moel lugemise aeg kulub aianduse- jm kirjanduse peale. Ilukirjanduseks jääb aega väheseks. s.t. praegu pole see esmane.

   Kustuta
  2. Kui aus olla, siis ma siin nädalavahetustel ikka remonti tegin küll. Isegi kui palavik oli. Lihtsalt ajaga on nii kitsas käes. Varsti tuleb aiahooaeg peale ja siis on aega remondiks vähe. Aga eks raha on ka vähe, et saaks siin asjad ära osta ja siis jutti teha. Aga remont on vaja ära teha. Nagu näha on sul ka koolitükkidega tegemist küllaga. Meile saadeti siis kiri selle kohta, et peame hakkama valima suunda. Uurisin, väga raske valik, ikka väga raske. Ma ikkagi enne infotundi valikut ei tee.
   See meie kaubandus ajab mul ka kopsu üle maksa. Tahtsin eile osta 25x100 ja 25x150 lauda. No ei ole mõlemat saada ja alternatiiviks ka oli vähe pakkuda. Eelmine suvi oli mul ka teatud mõõtu prusside saamisega probleeme, nagu nõuka ajal kui tahad midagi korralikku saada, pead tutvusi kasutama. Aga saan õnneks sõbra käest nüüd jääke ja raha jääb ka alles. Vaja ju pesakastid valmis teha ja Suure Reede paiku üles panna.
   Aga lugemisega on nii, et ma ikka aiandus alast üritan lugeda, aga muu jaoks aega küll ei jää.

   Kustuta
 3. See asjade kadumine ei ole veider, nad on hetkel ilmselt paralleelmaailmas:)
  Sõrgkangiga on mul aga kogemus, et see võib majapidamisse tekkida küll kui kurjamid on majapidamises käimas olnud.

  VastaKustuta
 4. Kadunud asjadega mõnikord aitab, kui kurja häälega öelda: "Andke kohe tagasi!" ja siis korra uuesti ringi vaadata.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Seda polegi proovinud :)
   Sõrgkang juba ilmutaski ennast.

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused