kirdetuul ja sipelgad

Kirdetuulest vastikum on ainult loodetuul.
Isegi põhjatuul on nende kahe kõrval kukumunake.

Päikest on palju ja päev on seitsmeni pikk.
Öötaevas selge ja tähine.
Lumi kuhtub visalt ja kannab veel hästi v a need kohad, kus mõni oks või muu on augu teinud. 

Eile õhtul kõndisid kaks sipelgat üle põranda.

 Sipelgad majas ei ole hea, aga nood kaks  läksid kirja kui KEVAD-TULEB, KEVAD-TULEB.
 Vaatamata sellele, et  õues puhub ja on just nii külm, et puid saab lõhkuda, aga riita pikalt ei laoks. 

Rändan tooliga mööda aeda ja otsin peesitamise kohti. Neid on üksjagu. Nurgad, kuhu kirdetuul ei ulatu.
Aga ikkagi on mul talvest kõrini.


Kommentaarid

 1. :D
  veel viimane ponnistus ... ja kohe sünnib kevad! Ausõna, ma olen märke näinud!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. eks ma nende märkide pärast üles tähendasingi, et järgmisel kevadel oleks kuhu tagasi vaadata :)

   Kustuta
 2. Mulle täitsa meeldib , saab veel rahulikult asjad üle vaadata, teha ettekülvi, mõelda ja arutada. Kas sellest aga ka tolku on, näitab aeg.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mul on see veel algaja kärsitus ja teha on nii palju. Talve fänn pole ma kunagi olnud, isegi kõige mõnusama uisuhooaja jooksul. Minu jaoks on see aastaaeg lihtsalt liiga pikk.

   Kustuta
 3. Ega selliste külmadega pole ühegi kandi tuul eriti mõnus. Aga päikest on ikka märtsis palju olnud ja see on väga hea kohe. Energiat saab ka ju palju rohke. Ähvardasivad siin nädala alguses sombusema ja soojema ilmaga ka, aga parem olgu siis veel natuke päikest ja karget talveilma. Küll see kevad tuleb, ega see ka taeva jää.
  Ma just rääkisin eile õega, et ta on mulle kogunud puutuhka, ma siis raputan seal ühe sipelgapesa juurde seda maha, et anda märku, et on aega kohta muuta. On teised selle teinud selle kõige valema kohapeale. Mul ligiduses noored õunapuud ja kindlasti hakkavad nad nendel oma lehetäisid kasvatama. Seda küll pole vaja. Koligu kaugemale metsa, seal ruumi küll. Seda enam, et kui ma nüüd veel pesakastid üles panen võib nendesse mõni selline tegelane kolida kes neid kimbutama hakkab.
  Aga mul on ka aknapealsed "totsikuid" ja minikasvuhooneid täis ja osa "tegelasi" on ka juba tärganud. Ruumion väha, peaks kuhugi seina augu tegema.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Puutuhk muide eriti ei tööta, vähemasti nende sipelgate puhul, kes majas elavad. Ma kasutasin eelmisel kevadel sipelgapulbrit ja see mõjus nii, et nad kolisid järgmisse punkti, siis panin sinna ka ja nemad kolisid järgmisse punkti, kuni kevad sai läbi ja siis nad läksid vist sügavale tagasi.

   Mida külvasid? Päris põnev

   Kustuta
  2. Majas ei saa jah puutuhka kasutada, aga Pärnal ajasin ma nad kahest peenrast puutuhaga minema. Olid nad meil seal "liivakastis" koha sisse võtnud ja puistasin sinna puutuhka, nädal kaks ja läinud olidki. Teine koht oli meil ajutiselt kiiruga tehtud mägisibulate "kängas". Seal samamoodi ajasin nad tuhaga ära. Aga majas ei saa ju hunnikute viisi tuhka kasutada, seal peab ikka pulbreid kasutama. Sipelgatele ei meeldi ka aluseline muld, nad on ka hapulembelised nagu rodod. Eks sellepärast me neid igalpool siin põhjas ei näegi. Ainult metsa all kus on happelisem muld. Seal kus kasvavad aasal põõsasmaranad, seal neid eriti pole.
   Praegu on külvatud mõned suvelilled nagu petuunia ja lobeelia. Tiivuline thunbergia ka. Siis on posu paprikaid ja ka tomateid. Aga need kolivad vaikselt vanemate juurde. Neil on suured ja laiad aknalauad ja ruumi palju. Nii kui nii ma nendel rohkem neid kasvatangi. See aasta sai külvatud ka Vartot, see peaks meil rõdul ka kasuma. Lisaks on siis murulauku ka ja siis lavendliga ka üritan ning koolist korjatud argentiina raudürt. Siis on veel maukleht ja purpur maukleht ning veel Moldaavia tondipea. Aga oi kui palju on veel külvata. Ja siis veel otsekülve Pärnale ka.

   Kustuta
 4. Mulle sobib ka veel see talvine aeg, hea, et valgust palju on. Tööd on niikuinii alati palju ja kõike ei saa valmis kunagi, tuleb lihtsalt õppida hetke nautima. Kevadet on küll tunda, sibulad kipuvad kasvama ja kartul hakkas samuti idusid kasvatama :)

  Sipelgaid tõrjub hästi söögisooda, otsi see koht, kust nad sisse kipuvad.

  Kõik need kolm põhjakaare tuult on ebameeldivad, mõned aasta pärast on Sul puud suuremad ja siis on nendega asjad ühel pool, las puhuvad. Ja neid istumise kohti ja kohakesi peab ikka aias palju olema, Sul vähemalt siis 6-7 kui asju proportsionaalselt lahendada :D

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused