Kevad

Laenasin eelmise aasta 1.aprillilt pildi. Täna ei tahaks midagi pildistada, mis sest lumest ikka vahtida, kuigi minu meelest kuhtub ikka tasapisi jäätunud kaane all.

Täna olin pool päeva kodus ja kevade auks koristasin savimajja kogutud soga ja koli, et saaks põrandalauad horisontaali panna.
Rivistasin potivarusid ja seerisin toa, kuuri ja savimaja vahet. Kui alustasin, siis oli kerge tuisu moodi ja lõpetasin juba päikese käes.
Petlikult soe oli, ju siis pidasid hooned tuule kinni. Hiljem tööle minnes puhus endiselt lõikavalt külm tuul.
Eile tegin esimese taimetellimuse piiri tagant. Tore oleks, kui nad ei kiirustaks.  Kohendan veel eelmise aasta taimetabelit, et siis kevadel lihtsam inventuuri teha.

Kogu selle ootemärtsi juures on tore vaid üks asi - päikest on olnud palju ja päevavalgust pikemalt.
Samas tundub see viimane talveots ikka tuulisem ja jäisem kui eelmised kaks kuud.

Tänase päeva toredaim tegelane aga oli jultunud puukoristaja. Ta lihtsalt kiikus koos söögimajaga seni, kuni ma tuppa seemnete järgi läksin. Järjekindlus ja kannatlikkus peavad ju autasustet saama :D Eriti Pmäel.

Kommentaarid

 1. Sul siis kohe sellised tõelised kevadised tegevused tänasel päeval.
  Sa võiksid need tabeli-ja muud paberitööd kiiremini lõpetada, kevad lihtsalt enne ei tule kui nad Sul kõik valmis on, kõik Sinu pärast ju :D

  VastaKustuta
 2. :D ootabki minu taga?
  Taimenimekirjadega on mingi müstiline värk, arvasin, et kõik kirjas ja kui palju mul neid ikka on, aga neid tuleb ikka veel välja siit ja sealt.

  Sellel kevadel võtan vihiku, kuhu läheb järjest kirja, sest see kohe jagamine - puud, põõsad, püsikud, sibullilled jms ei ole hea süsteem.

  VastaKustuta
 3. No muidugi! Kas Sa pole siis veel aru saanud, et alates eelmisest aastast on kogu ilmastik Sinu tegemiste järgi seatud, muutused tulevad alles siis, kui Sina oma asjad korda saad :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Sellisel juhul on oodata pikka kevadet:D noh, et ma jõuaks turbapeenra ette valmistada ja veel üht teist kaevata ja talgutada jne :D

   Kokkutuleku päevaks on tellitud normaalse briisiga päikeseline ilm :)

   Kustuta
 4. Mina ka "avastasin" veebruari lõpus pilte ja blogi vaadates, et aprilli alguses on lumi peaaegu läinud. Ja nüüd siis selline "üllatus" märtsis. Aga eks taimedele ole isegi parem küll. Tuul on tõesti külm, aga see pole nii hull, siin vahepeal käisin metsas ringi silmad taeva poole, et kui midagi kukub jõuaks eest ära. Noored männid kõikusid jubedalt ja laksud käisid pidevalt. Aga päikest on küll rohkelt antud, väga hea.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused