hhhhommik

Hommikul aknast välja vaadates oli selge, et õues on külm. Härmas sireli otsas keksisid rasvatihased (?) etteheitva moega, et mis mõttes pole laud kaetud. Lipsasin õue ja vaatepilt lõi hinge kinni. Päike tõusis ja lepik säras. Ragisevalt külm oli, aga mina aina vaatasin ja vaatasin ja vaatasin. Silkasin siis fotoka järgi, aga pildile ma seda hommikut ei saanudki. Pole lihtsalt sellist masinat, kuhu see ime ära mahuks. Kõik sillerdas.


Päeval on õues juba päikeselaigud, kus istudes saab nina päikese poole pöörata ja nautida, sest ta soojendab. Varsti pean lõunalohust mõned potistatud okaskerad ära kolima, sest muidu kõrvetab päike nad ära.
Lumeroosid passivad tamme all, kus hetkel on lund pool meetrit ja päikest pool sentimeetrit. Naerukoht. Ma olin vägagi hoiatatud, aga toona polnud paremat kohta käepärast ja kahte korda ma neid ka ühe hooaja jooksul solgutada ei tahtnud. Ükskord sulavad nad välja nii kui nii. Mõned sulavad teisest kohast.

Tegelikult on sees ka kevad. Ämblikud on ärganud. Nägin täna ühte seina peal, tegi sellist nägu, et on lihtsalt väike naelapea. Mind ta ei eksita, tagatoas on kõik naelapead seinas teada.

Seemneid näppisin. Tubaseid külve veel ei tee, pole kohta ja valgust. Plaane teen, nii paberil kui peas. Küsin KSJ -lt nõu. Tegelikult võiks ta ümber nimetada nt Kõige Targem Jõud :) Mina ei tea majadest muhvigi, v a naelapead, mis ma ise seina olen tagunud ja veel nipet-näpet. Vägagi mõistlik ju, v a need kohad, kus mulle võib umbluud ajada ja ma ei saaks arugi.


Veebruar on läbi ja edasi on nagu on. Teen usinalt koolitöid, mille tähtaeg on aprill-juuni, sest tundes iseennast olen ma kuu poolteise pärast levist väljas seni, kuni õues valgust jagub.
Koolinädal selleks korraks läbitud. Kõike tahaks proovida, kruusaaeda ja lilleniitu ja turbaaeda ja inglise laines kujundet aeda etc etc. Puidutööd endiselt veel ei oska, aga trell on juba kindlamalt peos. Ja üks kempsumõte keerleb peas:) 

Ühe pildi lisan siia veel. Tartumaa savisel pinnal on see ikka veider kooslus küll


Kommentaarid

 1. Tänane päikesetõus, hommik ja kogu päev olid tõesti imelised ja seda tunnet fotokad tõesti ei taju :)

  VastaKustuta
 2. Mul on ka täitsa õudne tunne, et kevad tuleb kapakuga, aeg kaob käest ja midagi ei jõua...

  VastaKustuta
  Vastused
  1. No sul on ka mitu töökohta ja üks neist üle-üldse 24/7, pole ka imestada

   Kustuta
 3. Kirjuta ikka sellest, mida koolis teete. Nii hea on veidi luurata ja saada ette hoiatatud, nt enne "humanitaari õudusunenäo"- sessi ;) Praegu polegi veel väga kahju, et kevad pole veel käes, sest koolitööd on palju ja ma püüan ka nii palju kui võimalik enne ära teha, kui talvine vindumine lõpeb ja õige elu jälle algab.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. See sess oli humanitaari unetus :) s.t. 3 esimest ööd polnud suurt aega magada, sest me tegime peenraplaani ja iga päev oli uus töölõik. Teise poole nädalast kuivmüüri maakivist ja paekivist ja peenraääri.
   Eks ma siis panen mõned pildid ka :)

   Kustuta
  2. Muidugi pane pilte ja juhendeid. Ma ka omakasupüüdlik, et saaks oma hariduseraasukese ilma eksameid tegemata kätte.

   Kustuta
 4. Muide, kui hästi mõelda, siis lilleniidu jaoks on Sul koht olemas, üks paik lausa nõuab seda inglise lainet ja mis nüüd kruusapeenrasse puutub, siis see ootab vaid paari kivi ja mõnda kõrt, ta on ju Sul iseenesest täitsa olemas:)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Huvitav, kas sina teeksid lilleniidu sinna, kuhu minagi? :) Ja üldse, küll oleks äge, sinu kogemusega seda värki planeerida:)

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused