kohvipaks ja inglitiib

Armastan laupäeva hommikuid, tõusen laisalt ja kohvitan, loen, kui üksi olen. Vahel on plaan juba nädal varem paigas, vahel kulgen vabalt. See, et väljas on valge ja terve päev ees, on märksa mõnusam kui õhtul, kui päev otsas. Aga kui on hea päev, siis tunne ka hea. Täna oli hea päev.
Kodupäev. Pärast ahjupuude vedu, (ma toon puud kütmiseks ette tahenema), läksin aeda kaema, et lõpuks lume peale joonistada. Ja kuigi see ei ole miski lõplik plaan, sest mõnes kohas läksin veidi hoogu..., oli see tore tegemine. Soovitan kohvipaksu teraapiat teistelegi. Kellel kohvipaksu pole, võib tuhaga mängida.

See on Arnold Hannust, kellelt sain idee lume peale joonistada. Kohvipaksu hakkasin koguma vist novembris. Siis mul polnud veel selliseid plaane, aga polnud ka kohvipaksu kuhugile panna.  Pliidi serval on plastkarp ja sinna ma selle kohvipaksu valangi. Enamasti joon ma kohvi meega, kui see otsa saab, siis suhkruga või ilma :) Nii et magus kraam. Oli teist kogunenud umbes nii palju, et väike pang sai täis :) Kes lumele joonistada ei taha, võib kevadeks koguda, päris hirmuäratav kogus ju :D

Lund on päris hästi. Lohuaias on lumi mulle pahkluuni ja lumel on u 5-7 cm kõvem kiht peal. Miskipärast saavad saapad viimasel ajal märjaks ja nii tegin põhiraja sisse. Siin on tuulel vaba voli ja lumekiht paksem.

Seda ma muidugi ei saavuta, et suudaksin kogu lohuaia ja saunavälja piirdepeenra kaadrisse saada, see pole lihtsalt võimalik, sest osa jääb nõlva varju. Ronisin küll oma küngaste otsa, aga on nagu on. Õhtul tuli kerge päikesevine ka välja. Vaevuaimatav, nii et piltidele ei jõudnud, enne hakkas loojuma. See ümaravõitu ala on lohuaia see osa, kus kasvavad hortensiad ja kõik need muud põõsad ja püsikud. Muidugi on seal ka muudatusi oodata, aga see pole veel teema. Sihtmärk on kasest paremale.

Lahedalt suur paistab :) Müürist saunani on u 270 m2
Ega see alade jaotus muidugi nii must-valge tule. Lihtsalt hakkan tagant poolt ette poole tulema. Siin on varjulisem koht, päris tore on rohelisega mängida. Mul on oma salanõunikud ikka ka, kellelt saan nõu küsida. (tervitused:D)


Siin kohtuvad tuhk ja kohvipaks :)Ära on vedamata mõned puud, mis pehkinud, lumi tuli peale. Märtsitöö.

Lõpetuseks mõned laenatud pildid ka. Sain kingiks soojalt maalt toodud Tulipa Tarda

Ja Ixia `Rosa Emperor`
Lumme ma neid ei torka ja sügis on möödas ja kahte kevadet ei taha ka oodata, peaks neile nüüd kõksu andma ja mulda toppima. ?

"Aga" juurde tulles... Lillekasvataja, tantsimas ei käinud, aga muusikat kuulasin küll :) ja nagu näed, joonistan ka :) Tuulutasin tube ja "viskasin" riideid ära. Tegin ruumi ja valgust ja siis tuli kusagilt liblikas. Koeraliblikas. Üks tiib pisut räsitud. Kus ta mul magas kõik see aeg, ma ei tea.  Õue ma teda ju ometigi lasta ei saa. Nüüd peab koos minuga kevadet ootama. Inglitiib.
Kommentaarid

 1. Oi, harju ära! Vanades majades hakkab Sul neid karjakaupa igalt poolt tulema! Neid liblikaid!

  Sul on aiahulluse kõige raskem juhtum ... :D
  Need tardad pane küll potti, niiskeks ja jahedamasse ruumi pimedasse. Mõne aja pärast too välja valguse kätte kuskil veranda moodi ruumis

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Minu meelest on see alles kergem vorm :)

   Kustuta
 2. Lahe mõte see kohvipaksuga mängimine. Panen kõrva taha tuleviku tarbeks. Ma loodan, et minu elus see aeg ikka ka kunagi tuleb.

  VastaKustuta
 3. Oh seda alguse aega, ideid on lähemaks sajaks aastaks :). Mina sel aastal ei joonista. Kui saaks vaikaelt mõne möödunudaastase veeuputuse tõttu pooleli jäänud asja lõpetatud...

  VastaKustuta
 4. Talvel ja isegi veel varakevadel tundub alati maad palju olema, suvel kipub teisest puudus kätte tulema:) Aga talv näitab jälle kõige paremini välja, milline koht keda ja kuhu vajab. Joonista, joonista, siis hakkavad asjad selginema. Vähemalt maatüki suurusest saab aimu, kontuurist ka, reljeef jääb kahjuks teki alla. Nii tore on seda alguse sahmimist vaadata.
  Kui Isehakanu sõnad tõeks lähevad, oled varsti inglite poolest meist kõige rikkam.
  Meil jälle on mõned kärbsed hakanud ellu ärkama, kevad läheneb:D

  VastaKustuta
 5. Tulbid pane pottidesse või kasti maha, jahedasse. Sügisel saad siis nad juba avamaale panna.

  VastaKustuta
 6. Kas UFO-uurijad on juba külas käinud, et otsida selgitust ootamatult tekkinud graafilistele moodustistele valge lume pinnal?

  Ixia pärast sa eriti muretsema ei pea, neid meie kliimas just kevadel sobibki mulda torgata. Saadaval meie aiaärisdes sibullillede kevadmüügil. Põhimõtteliselt lühiajaline püsik, kuid meil tuleks talveks välja koukida ja kuivas üle talve hoida. Ma ühel aastal kasvatasin ja isegi õitsesid, kuid ei mäleta mis edasi sai, jäid ehk peenrasse. Neid pisikesi peaks üsna palju olema, et õitsemist märgata ka oleks.

  Aga ma käisin hiljuti Laagri Bauhofi aianduslikes saalides ja seal terve stenditäis tulbisibulaid "soodushinnaga meistriklubi liikmetele"- 35 senti pakk. Vaevalt need spetsiaalsetes külmhoidlates hoitud on. Kui oleks, siis kindlasti oleks sellekohane teade juures. Hollandis kevadel lilleturul nägin selliseid ettevalmistatud tulbisibulaid.

  VastaKustuta
 7. Tahaksin jagada Sinu kevadeootust ning imetlusväärset aianduse-armastust, kohviga maalimine on juba tase. Õige ta on, et planeerida tuleb kohe suurelt, sest hilisem lapikesekaupa juurdetraageldamine on tylikam. Ja maad ei ole kunagi liiga palju, seda teab ju igayks.
  Aga soojasseisnud tulbisibulad paneksin ma ise puhkusele, veebruaris saab neile seda veel piisavalt pikalt korraldada.

  VastaKustuta
 8. sibulatega saab tehtud:)
  alguse asi, mõnikord tundub maad palju, aga kui puude istutamisele mõtlema hakkan, siis jälle vähe. Mulle meeldib, kui aias on ruumi, olgu või illusoorset.

  VastaKustuta
 9. Ma toon iga nädal kord-kaks sellise pool liitrit-kuni liiter karbitäie kohvipaksu töölt. Suvel sai seda otse peenardesse ka sokutatud, aga praegu panen kõik komposti. No mitte ei raatsi masina sahtlit tühjendada lihtsalt prügikasti. Selline ülihea kraam ju.
  Aga lumele joonistanud ma temaga veel pole. :o)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused