nagu magaks, jaaaaaanuar

Kui aed magab, siis mina mitte. Käin teda vaatamas. Mitme nurga alt. Peaaegu tean, kes kus magab. Kes esimesena tuleb. Kelle järgi pean kannatlikult ootama. Kes on üllataja, kes ellujääja.
Mõtlen ikka taimedes ja sekka kõrgustes ja värvides ja suurustes. Mõtlen aia peale arvutis ja (ohkab) paberil. Lappan vanu "Aed" aastakäike ja olen tänulik iga asjaliku artikli eest, mis taimedel põhjalikumalt peatub. Sirvin ka vanu väljalõikeid ja imestan, et kas on võimalik, et ma eelmisel korral seda ei lugenud?! Nt ängelheinad, jessuke, tahaks neid kõiki :)

Kui keegi võtab üles teema, et kuidas su aed, siis mul lähevad silmad särama ja ma võin kõik surmani ära tüüdata. Ma ootan kevadet nagu taksikoer esimest lund. Ja täna ja täna oli kell viis veel valge!

Eile aga nägin üle pika aja leevikesi, kaks paari. Ilmateade räägib sulast, aga seni on nad ju külma ennustajad olnud? Tore oli neid näha igal juhul. Isegi puukoristajad hoidsid pikivahet.

Ja muidugi lähevad päevad ruttu ja kool on selle eest hoolt kandnud, et mu õhtud oleks sisustatud. Haa, nägin õudusunenägu, kus e-koolis olid mul kõik iksid ja kahed, no küll oli piinlik :D 


Arvasin, et mu muna-kanas periood on läbi, aga võta näpust, ikka siplen edasi. Valik tundub nii suur olevat. Peaks kuidagi kahe jalaga maa peale tulema. Tahtsin eelmisel nädalavahetusel kohvipaksuga peenra piirjooni maha märkida, aga kohvipaks oli koridoris ära külmunud :( Tuhaga ei taha nt hortensiate kohal ju vehkida...
lõunalohk
lõunalohk, keldrimäelt vaadatuna

otse paistab mägisibulate ala

minu murelaps, tiigikallas, oh neid juurikaid
salaaed, siin on käinud mõned äravalitud, nt Muhedikupapa, aga ta jõudis igale poole :)
vaade piirile ja siia istutan mõned puud ja põõsad ja see saab olema varjuaia osa, seal kaugemal
seda rada mööda minnes jõuab lõunalohku, kõige soojemasse kohta aias
betoon ja betoon, seal all on midagi
see peaks olema tulevane metsaaed, kui pinnas vähegi lubab
sauna taga mäe? otsas kus magavad lavendlid ja mägimännid
Lõpetuseks soovitan üht lihtsat pilditöötlemise programmi, mis on vabavara ja sisaldab ka eestikeelset juhendit. PhotoFiltre. Vähendasin sellega oma pildid korraga ja muretult. Jaaaaaaaanuar saab läbi ja algab ve(e)bruar. Olgu ta siis lühike :)

Kommentaarid

 1. Mina magangi koos aiaga. Raskelt, pole veel teist külgegi keeranud:) Isegi arvuti taga ei viitsi käia.
  Ängelheinad on suurepärased ja efektsed metsaaia taimed, Sinu pinnas on nende jaoks loodud.
  Aga Su lohud ja muhud on talvel eriti muljetavaldavad

  VastaKustuta
 2. Kuidagi väga lootusetult lume all on kõik ja sestap ma parem üldsemitte ei unistagi enne märtsi keskpaika miskit, aga siis läheb tavaliselt juba huvitavaks küll.
  Aiaigatsuse vastu aitab hästi jaht mööda lillekatalooge.

  VastaKustuta
 3. Magamine, mnjah, mul ka unehäired pisut. Meil tuleb siis järgmine nädal kooli nädal ja kontrolltööde nädal. Aga ega need häired ole ainult koolist, mul lihtsalt korraga liialt palju asju kukil. Vaja korteriga ka "jännata" et saaks teise siva valmis ja aasta teises pooles müüki panna. Aga aega ja ka raha on vähe, nagu ikka.
  Aga sul on seal tõesti ilus reljeefne aed. Talvel ka ilus kaeda. Aga neid ajakirju vaadates tekib igasuguseid soove ja siis vaja nende allasurumisega tegeleda. Mul niigi probleeme, juba vahin enda rodode pilte ja siis pilte Pärnal ning mõted liiguvad. Vara veel, aga ei, pääkolu ajab oma joru. Tahaks ka tegelikult Pärnale, aga peab veel ootama. Kevad ei ole enam kaugel nii, et veel natuke kannatust.

  VastaKustuta
 4. Tore muhklik aed sul - pildid koos jutuga on nagu Väikese Printsi joonistus elevandist mao kõhus. Nüüd kindlasti on see valge maastik kohvipuru graafikaga täiendatud ka veel.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused