talved on talved

18.12.2011
Istun köögis ja sorteerin pilte. Kaustad on jagatud vaadete kaupa. Käe alla sattus kaust 18.12.2011. No lumekihte ei anna võrreldagi. Prügikihte on nüüdseks ka vähem. 
18.12.2011
2.12.2012

18.12.2011
2.12.2012
Tänase päeva pilte kahjuks lisada pole, aga küllap teate isegi kui palju lund maas on. Mitte veel liiga palju, üsna parasjagu. Lumikate on pisut tõusnud, sest sulamist ja vajumist pole veel ette tulnud, pigem tuiskab lumejahu ühest kohast teise ja natuke taevast alla ka.
 Kui ma nüüd pilte vaatan ja võrdlen, siis on päris hea tunne. Ma sain ju päris pikalt toimetada ja  hulk võsa on ikkagi likvideeritud. Nüüd tuleb seda maa seest tunduvalt vähem. Täna on kõik kenasti lume all ja mu hing on rahul. Algus on tehtud ja mu aed magab, aga ma tunnen iga päev koju tulles, et ta on siinsamas. Minu unistuste aed.
 Võin hakata kokkuvõtteid tegema.

Kommentaarid

 1. Tean seda tunnet, piltidelt näedki, et oled kõvasti jõudnud! Inime on aga loomult ahne, ikka rohkem ja rohkem, igal rindel ja et end ära ei katkestaks, tuleb neid enne ja pärast pilte vaadata ka kevadel, suvel ja sügisel. Oled ikka väga teokas! Mul ei ole erilist kadedussoolikat, aga niipalju energiat ja toimekust kuluks ära küll.Kõike kaunist !

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aed on üks selgemaid ja ilusamaid võimalusi - ta näitab juba esimesel aastal oma potensiaali. Kui hoolealused kasvavad ja kosuvad, see annab ikka väga suure jõu. Eks seda tunnet teab iga aiainimene. Või nagu üks laulja on öelnud - minu inimesed :)

   Kustuta
 2. Vanadel majadel on omadus absorbeerida prügi. Kui me Sakku elama kolisime, siis läks umbes kolm suve kui aia võsast raadatud ja garaazi- pööningu kolme erineva perekonna "ehk läheb elus vaja" asjadest puhtaks saime. Kahjuks ei ole kõige koledamast algusest pilte, niigi oli masekas:)...pildid on juba sellest kus midagi korda tehtud. Aga see on tore tunne, selle nimel tasub teha küll:)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ilmselt kulub minulgi veel aastaid, aga kui kõik on veel väga kole, siis on lihtsam - iga korrastatud meeter hakkab kohe silma ja teeb tunde paremaks. Vaat kui sinna vahepealsesse toppama jääb, kui tekib tunne, et nagu teeks midagi, aga ei paista kusagilt ... siis tulebki end algseisundi meenutamisega premeerida :)

   Kustuta
 3. Ilus. Töökas oled, nagu yks saare naine.
  Lumi on kyll sulamata, aga tuisk on ta tihedaks raiutavaks massiks kokku pakkinud, nii et lumelykkamisel tuleb tarvitada paekivi käitlemise võtteid.
  Yhes eel-eelmises postis oli juttu Su aia privaatsusest. Kuna ma suhteliselt tihti linnas tikke, soola ja pyssirohtu käin toomas, siis on hea võimalus silmanurgast vaadata seda väikest talukohta, mis n2eb välja nagu päkapikumaja. Eriti kui on sadanud värsket lund. Eriti kui aknas põleb tuluke. Ja kiirelt mööda sõites muud ei näegi.
  Aga n kilomeetrit P poole on suured viljapõllud, millel tuul korraliku hoo yles võtab, nii et majadestki läbi puhub. Mõtlen juba aastaid, et miks sellele majale tuulekaitsehekki pole istutatud. Ajaloolised põhjused võisid olla samad, et miks mu ema siiani midagi ei istuta - põllumaa on riigi (mõisa jne jne) oma ja sa saad oma perele ainult kohe maja ymber toitu kasvatada, maad võsa alla panna ei tohi.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mõne aasta pärast paistab ilmselt vähem. Mõnes kohas on kuused juba kasvu alustanud. Kevadel lisan mõned elupuud põhjakülge. Läänekülge hakkasin vabakujulist hekki rajama, maha on istutatud 17 puud-põõsast. Need veel ei paista, aga loodan, et järgmisel suvel juba hakkab looma. Vabakujulise valisin seetõttu, et selle suuna loojangud on imeilusad ja müüre ka istutada ei tahaks.
   Majapidamisest on näha, et on peetud loomi ja küllap tehti ka igas võimalikus kohas heina.

   Kustuta
 4. Vastused
  1. On ju lumevahe silmnähtav. Polnud meeleski enam.

   Kustuta
  2. No ma ei räägi lumest :D
   ja päevast räägime paari aasta pärast.

   Kustuta
 5. Lund on see aasta tõesti normaalselt. Kui ma täna jõe ääres käisin, siis polnud keegi seal vahepeal käinud. Sumasin siis rada teha, et Marta ka läbi saaks tulla. Aga kohati oli juba mingi koorik olemas. Aga lõunas on lumekiht vist miinimum kaks korda paksem, sest teil tegelikult sadas kauem aega ka. Eks ma saan näha kui lauba sinna Pärnale sumama lähen. Loodame siis, et lauba väga hull ilm pole. Külm võib olla, aga peaasi, et ei sajaks või tuiskaks.
  Selle tööfrondiga on nii, et peab mingi osa plaani võtma ja siis sellega tegelema. Ma ka alguses võtsin mitu asja ette, aga siis sain aru, et kõike korraga ei jõua. Sina muidugi oled seal ikka väga palju korda saatnud. Sulle peaks mingi medali andma. Aga tegelikult peaks sind mingi hea aiatööriistaga premeerima kui oleks minu teha, näiteks rohulõikuriga. Või on sul see nüüd olemas?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ega ma siis nüüd nii tubli ka pole või vähemasti mitte rohkem tubli kui teised aiarajajad :) See rohkem algaja kärsitus. Pildid olid rohkem lumekihtide võrdluseks.
   Ilmselt on meil lumekiht tõepoolest paksem kui nt Pärnumaal või põhjaosariikides.

   Rohulõikur jäi ostmata, aga eks mul on varasuvel sünnipäev, võib Jõuluvana asemel Jaanimehele kirjutada :DD

   Edu Pärnal käiguks. Mine sa tea, peate end seal hoopis läbi kaevama. Kuigi mets võtab vist osa lumest kinni

   Kustuta
  2. Ära nüüd nii tagasihoidlik ka ole. Eks tõesti on ka teisi tublisid aia rajajaid (oi küll see on raske sõna) või õigemini ongi kõik tublid ja agarad kes aias mässavad samas kui osa lihtsalt toas diivanil lesivad.
   Aga sa pead osaliselt rajama võsastunud maale ja see on kordades raskem kui endisele põllule. Ma ise tean seda, sest mässan ka selle raiesmikuga. Mul on vanavanemate väike talukoht valgamaal ja seal on ikka kordades rohkem midagi alustada. Kaasaarvatud ehitamine. Eks sellepärast põllud neid uusi maju täis on.

   Kustuta
 6. Esimene mulje kui silm piltidest üle libises - näe kui kenasti noored kuused juba kasvamas. Mis puutub aga aiaruumi avatusse ja privaatsusse, siis tuulekaitset ning täiesti privaatseid piirkondi on muidugi vaja, kuid ideaaliks võiks olla aed, mis kenasti loodusesse sulandub. Ilus endal kodule läheneda ja möödujatelegi silma rõõmustamas. Näitena - Hollandi külade avatud kaunid eesaiad versus Itaalia suvitusasunduse ilmetud tänavad kõrgete läbipaistmatute müüride keskel.

  VastaKustuta
 7. Eks me õpime koolis ka seda avatust ja suletust. Kui ma kõik küljed kinni istutan, siis on nagu karbis :) Teisalt jälle elan üsna tee ääres ja hetkel jõuab kõik muudatused möödasõidul üle vaadata. Vabakujuline hekk saigi valitud kahel põhjusel 1. vaade ja 2. ei nõua regulaarset pügamist, kuigi hooldusvaba hekki pole olemas nagu ka hekki, mille saaks rajada aastaga. Kui just rahapuu õuel ei kasva :)

  VastaKustuta
 8. Heh, ei aita see rahapuu ka midagi. Mitte mingi trikiga ei saa endale aastaga 100-aastast tammealleed, samamoodi pole lootustki kohe peale istutamist täiskasvanud hekki saada. Aed õpetab ootama :)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused