poolmeeter

Nädala sees polnud mahti lumelabidaga vehkida, see rõõm jäi laupäevaks. Kesknädalane tuul tegi uhkeima hangekaare, mida senini koduõues kohanud olen.


Tuule suund kuhjas lume keskõuele kokku, siin oli hange kõrgus üle põlve ja kohati kõrgem. Lund oli kogunenud üsna imelikesse kohtadesse, nt savimaja aken oli nii seest kui väljast lumine. Aiaosa oli ühtlase lume all ja lohuaias kõik mütakad kaetud. See pilt on juba pärast lumelabida välgutamist, paremal nurgas on väike :) turbakott.


Sahamees tegi mitu sõitu ja möödaminnes lükkas minu teeotsa ka lahti. Õuerajad viskasin ise puhtaks. Kontorilihaste liigutamiseks.
Avasin lindude toitmise hooaja ja juba esimese pooltunni jooksul oli söögimajas ohtralt sulelisi. Rasvatihastele lisaks varblasi ka. Tore, eelmisel talvel neid küll näha polnud.

Võtsin tamme tüvelt ümbermõõdu - u 350-360 cm. Minu aia kõige suurem ja kõrgem ning ilmselt ka vanim puu. Väidetavalt on selle puu istutanud Anna nimeline naisterahvas eelmise sajandi kahekümnendatel aastatel. Kas see ka tõsi on, teab ehk tamm ise. Tema on ühtlasi ka minu mastimänd, sest see puu tinistas mu kohe ära, kui ma esimesel korral sinna õuele astusin.

Kui palju maa lume all külmunud võiks olla, seda ei oska öelda. Tuisupaljanditel kõndides nii väga ei kõlisenud küll. Tiigil on küll jääkirme peal. Eh ja minu vihmaveetünnidel ka. Ei jõudnud õigel ajal ümber lükata, nüüd peab KSJ oma jõudu rakendama hakkama.

Lumi teeb linna mustaks ja maa valgeks. Siin on suur tee korralikult lahti aetud ja isegi jalakäija jaoks on ruumi piisavalt. Linnas hakkab jälle see soolalobjakas ja raekoja platsile on tekitatud esimesed hunnikud, mis mõne aja pärast muutuvad jäiseks ja koledaks.  Talv linnas on ikka kole küll. Sel talvel pole presidendi vastuvõttu ka, nii püsib see koledus kevadeni. (Kuigi mine tea, kohalikud valimised on tulekul, võib olla saame imet näha ).
Nii et hääd sõbrad, kes pole veel jõudnud, kolige maale :)
Kommentaarid

 1. Jah, maal on valge ja puhas ja pole kohe mitte ühtki kolekohta:)
  Varblased on ühed väärt linnud, nad on kevadel esimesed, kes usinasti puid puhastama hakkavad tõmbata hetkekski hinge. Seda ju samuti linnas ei näe, arvatakse, et nad on ühed ülearused tüütud vargapoisid. Mina pean neid suurimateks aedniku abilisteks.

  VastaKustuta
 2. Ma pean tunnistama, et meil siiski siin Pirita-Kosel on valget lund küll. Meil ka siis sadas öösel ja täna päeval ka ning nüüd on ikka "ilus" paks valge vaip maas. Kõnniteed ja autoteed on muidugi juba mustemad ja lund täis, aga meil õnneks ju loodus kohe "ukse all" ja valget jagub. Nüüd on mõnus metsas ja jõe ääres jalutada ka õhtal, valge on ja taskulampi pole vaja. Ma väga loodan, et ilm püsib ikka püsivalt miinuses ja seda "lägamajandust" ei tule.
  Aga maale elama me kolime nii kui nii. Ma pean siin vaikselt korteri remondiga edasi minema ja me loodame, et äkki siis järgmise aasta lõpus saame selle ka müüki panna. Kuna meil on remont pooleni, siis ei saa me ka seda müüki panna. Aga hinnad on tsipakene praegu madalad ja ei ole mõtet kiirustada.
  Aga aegajalt ikkagi tekib silme ette vaateid kuidas oleks Pärnal olla. Sellise lumega oleks seal ilus ja kui veel saad tule valgel istuda ja aknas lumist vaadet kaeda... ilus, ilus on meil siin eestimaal.
  Ilusat talve kõigile!

  VastaKustuta
 3. Sul on seal tuul suured hanged kokku keerutanud.Meil selle tuulega vedas,ei ühtki hange ja ei saanud arugi,et tuiskas enne kui suurele teele jõudsin.Meil siin metsa rüppes teeb ainult suur lõunatuul tuisku ja tormi,Siis saab endale vaba voli ja keerutab metsaservas, teeb suurt pahandust-langevad puud ja keerutab meetriseid hangesid.

  VastaKustuta
 4. See oli üks veidra suunaga tuisk. Sellest need kaaredki. Eelmisel talvel neid ei tehtud. Mul on veel lage muidugi, läänekülg puhta tühi, kui mõned mahapandud vitsad nimetamata jätta. Lõunast jääb ka lepatukk kaugemale. Eks see ole esimeste aastate värk.

  Juba järgmisel sügisel uued tuuled.
  Sügis oli ju õige armuline, vaatamata lumeehmatusele.
  Näis, kas tänavune kevad tuleb ka pikk või hoopis lühike

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused