lühikesed pikad pühad

on peaaegu otsas. Viimaste päevade jooksul on ilm teinud igasuguseid nägusid: külmakraadid, lumesadu, vinge tuul, sulatuul ja kõige lõpuks vihma ka.  Eile oli trepp jääs ja lume alt sulas välja hulgaliselt sügise üksikasju ja mutimullahunnikuid. Põõsad on veel lumega kaetud.

Vahepeal olin hoolas ja usin ning viskasin õue pealt lund vähemaks, et kui sulama hakkab, siis ei pea pahkluuni sulpama. Kuuriust ei pea tartu moodi lühemaks saagima hakkama, aga jalgvärav käib küll väga kangelt.

Kusagilt on välja ilmunud parv varblasi, kes iga päev põhja- ja rasvatihaste söögilauda tühjendavad. Ühel päeval olid isegi siisikesed kohal.
Maja oli vahelduseks soe ja see oli küll mõnus. Sai ka vaheuksi lahti hoida.

Päevad on kulunud kooliasjade kallal nakitsemisega ja olen sorteerinud nii suures koguses pilte, et tekib kiusatus suurem osa neist prügikasti saata. Mida siinkohal mõistagi ei tehta. Teen siis pigem ülevaated, polegi ammu aedupidi postitusi teinud.
Lugesin Tii postitust päälinna säästukaunistustest ja pean ütlema, et Tartu südalinn on tänavu väga ilus ja imelisel kombel veetakse isegi lund ära.  See proovipilt pärineb 21.dets.2012.

Uus kaamera on ka käes, aga selle krutskid pole veel selged. Juhend on ka 160 lk pikk, annab novelli mõõdu välja.

Kommentaarid

Populaarsed postitused