kaamera köhib ja mina ka

Minu CanonIxus keeldub avanemast ja sulgumast. Just nii poole peal ta püsibki. Pilte ei tee. :(
Ei tea kas ongi vaja. Talv ju.

Mina aga peadpidi raamatutes ja konspektides. Esimene teema 100 suvelille. Osa vaja pähe, osa vaja tabelisse ajada. Kui see ükskord on läbi tehtud, siis on meeles küll. Ma pole selline kuivalt tuupija tüüpi ka, asjal peab ikka seos ja sisu olema. Muidugi on lihtsam on meeles pidada neid taimi, keda oled kasvatanud. Mõne nimetuse puhul ma ikka imestan, et milleks seda. nt Õlelill.  Haljastuses? Need taimed, keda mina näinud olen, küll erilist muljet ei avalda. Peenras. Kuivatatud kompositsioonid viivad mu mõtted ikka kassidele, kes neid heameelega tuuseldaks ja hekseldaks. Mõningase möönduse teeksin Eryngium bourgatii le ja kõrrelistelePõrandavaasis oleksid nad ilusad. Vähemalt mõnda aega. Üldiselt eelistan ikka elusaid taimi.

Vahepeal luban endale luksust aiaraamatutes tuhnida. Adrian Bloomi püsikute ja kõrreliste raamatut uurides tekkis mõte, et mis võiks aalujate püsikute TOP 12 olla? Või minu TOP 12?

  Aga enne peaksin ikka oma taimetabelid tehtud saama. Eriti selle, mis minu aeda puudutab. 

Lõpetuseks eelmisest nädalast tore? seik. Nimelt küsis turba kohale toimetanud autojuht, et kas ma kaupa ei proovigi. ?! Noh, ta arvas, et ma tellisin selle loomadele allapanuks. 
Vaatasin siis üle õla õue poole ja ...
Laudad mis laudad :DD Külmaks on läinud. Põrandad on üdikülmad ja villased sokid oleks nagu niidist kootud, aga ma ei nurise. Hüppab korra - 30 peale ära ja siis on -25 ka juba väga soe. Vaja Isehakanud Lillekasvataja tehtud vaip jälle kööki tarida, siis on varbad soojas.

Sirelist on saanud jälle kollaste kõhtude põõsas. Detsember on varsti poole peal. Nii tore.  
   

Kommentaarid

 1. Talv on siiani olnud mõnus-soe-puhas-karge, imeilus. Kollaseid kõhte ja muid tegelasi on meil kõik puud täis, aga nad on ka majale ju lähemal kui Sul.
  Pilte on vaja igal juhul teha. Ka talvel.
  Kle, Eryngium bourgatii on ju püsik:) või on teema hoopiski kuivatamiseks sobivad lilled.
  TOP 12 ei tule välja, pane ikka kõik korraga kirja, kes olemas :D

  VastaKustuta
 2. Püsik muidugi, mu mõte eksles neid taimi pidi, keda kõlbaks talvel kuivatatud kujul ka vaadata.

  Fotoka peab ilmselt puhastusse viima, mis muu häda see ikka olla saab. Uut kaamerat piidlen ka, pole veel otsustanud.

  VastaKustuta
 3. Ma ei ole ka eriti kuivkompositsioonide pooldaja, minu meelest lõhnavad nad alati tolmu järgi, luul arvatavasti :). Aga üllatuseks oli see, kui ilusaks jäävad puishortensia õied kuivatatuna.
  Minu suvelillede top 3 on mungalill, peiulill ja saialill. Rohkem ma neist ei tea, ega tahagi teada :)

  VastaKustuta
 4. Ka minu kaameral sama viga 2 nädalat tagasi. Käima ei saanud. Ei teagi mis teha...Et ongi nii, et lillehoolikute kaamerad suiguvad talveks unne ära?
  Püsikute top on pigem nii, et helmikpöörised, priimulad, nõmmkannid, hostad, epimeediumid, ängelheinad, krüsanteemid, sinililled, kevadmagunad, igihalid, siilkübarad, lavendel jne
  Suvelilledest olen olnud nõrk lillherne vastu (lõhn), süsimusta võõrasema, õlelille ja talinelki olen ka külvanud, aga luban, et enam ei tee.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kaamera võib olla lihtsalt purune, aga ma alles uurin asja. Ta on mul usin töövahend ja kuigi käib hoolikalt koti sisse, siis aiatööpükste taskud pole vist kõikse puruvabam keskkond...

   Suvelillede hulgas on tegelikult päris palju tegijaid. Kasvõi Argentiina raudürt, kes andvat isekülvi nagu kosmoski. Lillhernes peab minu aias õitsema, sest tema lõhn ja värvid on kokku väga armas kombinatsioon.

   Liuavaõieline salvei on puhtalt sinine, ilusaim toon jne jne. Eks nendega on jantimist, aga mõnikord tasub see end ära ka.

   Kustuta
 5. Eks mingi liiva puru on vahele läinud su Ixusele. Minu Ixus ka vahel streikis, aga mul läks õnneks, puhumisega sain hakkama. Enam praegu ei streigi. Meil just lõppes koolinädal, aga teatud hooga läheb asi edasi. Vaja reedeks väikevormides puistematerjalidest referaat teha ja siis värvuseõpetuses ka paar A3 täis joonistada ning värvida. Aga siis vaja täie auruga edasi õppida, veebruaris tuleb kontrolltöid. Puittaimedest tuleb töö, puuviljanduses tuleb töö, botaanikas tuleb töö, rohtaimedes ja midagi oli veel, aga ei tule meelde praegast. Nii et tegemist jätkub ja ega eriti aega üle jää. Lisaks peab ka esitlusi tegema. Ma kardan, et mul jääb planeerimiseks ikka väga vähe aega. Aga eks ma üritan seda kooliga siduda.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ohjaa, veebruari- ja märtsisess :), sinna koguneb üht koma teist, edu!

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused