suur tuul

Pildistasin täna veetaset, aga tuul viis pildid ära. Näpud olid külmast kohmetud. Ainult mägisibulad jäid kohale. Neid pildistasin aga sellepärast, et pesakonnad on kõik nii paksuks läinud ja nagu pildilt näha, kasvatavad lisasid. Vastu talve see vist küll hea pole. Saavad hukka. Üks osa on mööda kallakut alla veerenud ja siin-seal pidama jäänud.
Täiesti imelisel kombel hoiab lehti ja värvi thunbergi kukerpuu seemik. Kõik teised kukerpuud on ammu alasti. Mul ei ole paremat pilti käepärast, kui hommikul saan klõpsu teha, siis vahetan pildi välja. Ajaloo huvides olgu ta siis üles pandud.


Kirjutama ajendas hoopis tuul. Eelmisest sügisest jäi meelde see tuul, mis pidevalt õue peal lõõtsus. Tänavu läks oktoober kenasti ja novembri esimesed päevad ka. Nüüd aga puhub tuul juba kolmandat päeva ning on iga päevaga tugevamaks ja külmemaks muutunud. Suisa ulub täna õues ja kardinad lehvivad.
Suvel ladusime läänekülge puuriida, et vähemalt trepi peal nii palju ei lõõtsutaks. Teise riida savimaja otsa, kus ilmselt ongi tuulekoridor, sest puud kuivasid kenasti vaatamata vihmale.

Sõnaga, sügis on käes, tuuled puhuvad P.mäel.

Kommentaarid

 1. Kas kukerpuu hakkas ise seemnest kasvama või tegid külvi? Ei ole pistoksast pandud? Kas seemikul on sama värv kui emapõõsal või on erinevusi?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Seemikud ostsin Järvselja taimeaiast. Pean Kaielt küsima, kellega täpsemalt tegu. Minu meelest seda kirja ei saanud.

   Kustuta
 2. Vajad hekke. Okaspuude gruppe ka. Mõne aasta pärast käivad tuuled siis hoopis teisi radu pidi.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Vajan jah. Kasvamisega läheb aega, nii et ilmselt 2-3 sügist veel.

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused