keksib rõõmust :) kadakal on lapsed!

Hei, mul on kadakalapsed! Minu Esimesed okaspuupistikud tegid juured!!! Käisin hiliskevadel koduskodus ja võtsin isa kadaka küljest neli pistikotsa. Ega ma väga ei lootnudki, et kasvama lähevad, aga et kirjutatud on, siis mõtlesin, et proovin. Kodus panin liiva-turba segusse ja päikese käest ära. Ega nad mingeid erilisi elumärke ei ilmutanud, aga et ta on nii ilus, siis tõin enne külmasid köögiaknale ja unustasin. Täna vaatasin, et ehh, peaks ikka ära viskama ja ennäe, kahel kukumunakesel olid juured all!!! Ühel oli õige pisike, teisel juba päris pikukesed. Nii äge!


Miks mu rõõm nii suur on? Sest see kadakas on minu esimene okaspuu armastus. Ta oli isa käe all juba aastaid kasvanud ja mina käisin temast mööda nagu kaetud silmadega ja ühel ilusal päeval märkasin, kui ilus võib üks kadakas olla.
Nüüd on koos rõõmuga ka väike mure, et kuidas nad mul talve üle elavad. Aga ikka olen rõõmus :)

Kommentaarid

 1. Rõõmustan koos Sinuga :). See on ikka nii hea tunne, kui katsetused-ponnistused viimaks vilja kannavad, justkui oma lapsed saaksid millegi suurega hakkama. Väga armas kadakas on; jõudu ja kasvutuhinat neile edaspidiseks!

  VastaKustuta
 2. Nii tore! Vahva jah! Rohelised näpud! Loodetavasti tõesti peavad ilusasti vastu. Ja kadakad on tõesti hästi armsad. Minu armastus on muidugi need tavalised, harilik kadakas sorditu, see, mis kadakasel karjamaal kasvab, aga teisi imetlen alati teiste kodudes, nii et toredat koosolemise aega teile :)

  VastaKustuta
 3. Tean seda tunnet ja keksin kaasa:) Imed alles hakkavad Su aias sündima, ots on lahti tehtud.
  Häda on nüüd selles, et nad on soojas olnud, ei oskagi Sulle parimat soovitust anda, kuskil jahedas ruumis peaks nad olema, soojas neil küll hea pole. Minu pistoksad on alati õues tehtud, seal olnud ja hanges talvitunud.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Esimene mõte oli, et toon töö juurde, siin on olud stabiilsed ja aknalaua alt olen radikad nulli keeranud. Kodus, esimeses toas talvel temperatuur naljalt üle 14 ei kerki, võib veel külmemgi olla, aga valgust on väga vähe ja see temperatuuri kõikumine.
   Siis on veel KSJ kelder, kus on ka stabiilne ja suhtpime. Maakelder pole veel sellises seisus, et sinna taimi panna ja seal on kottpime. mnjah

   Kustuta
 4. Ega nad talvel valgust väga vajagi, hanges pole seda ju ollagi. +5C peaks piisama.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused