ennekuulmatu vaikus

Kui ma eile koju jõudsin, oli õue peal valgem kui mõnel teisel pärastlõunal. Täiskuu.
Mõned tunnid hiljem oli liiklus maanteel välja surnud. Trepil seistes ei saanud esimesel hetkel arugi, miks on nii vaikne, nii udune ja samas valge.
Koerahaugatustki ei kostnud.
Ilus oli.

Köögis puistasin mägimänni käbisid, seemned pudenesid sahinal.

Käbisid korjasin mitmelt männilt. Üks oli teistest nii erineva võra kujuga ja okkad tundusid ka pikemad.
KSJ õngitses mulle kolm käbi, aga kahjuks olid need kõik tühjad, aga ma tean, kus ta kasvab ehk tuleb neid käbisid veel.


Eks nüüd vist see talv.
Soevember saab läbi. Vaja lindude söögimajad välja otsida.

Oma teekonda P.mäele alustasid  Rheum palmatum 'tanguticum '  , Enkianthus campanulatus, Halesia monticola.Kommentaarid

 1. Kui me Räpinas käbiarvestuseks õppisime, siis oli kodus igasugu käbisid terve kastitäis. Ja kui ära kuivasid, siis see seemnepudi...praegu on nii kahju, et ei taibanud maha panna. Muidugi...ega mu aed tollalgi eriti palju suurem olnud.:)

  VastaKustuta
 2. Ilus on. Ja vaikne on. Ja kui Su puud kasvavad, oled kui muinasjutus.

  Vaat kui kummaline, just täna pildistasin enda seemnest kasvatatud mände.

  Kas Sa kavatsed veel sel aastal istutama hakata? :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ei, tulevad seemne kujul :) Külvata kavatsen küll. Pool nüüd ja pool kevadel :)

   Puud kasvavad ju üliaeglaselt. Mõtlesin, et võiks ju külvata ja vaadata, mis saab. Kui üle peaks jääma, küllap keegi neid ikka vajab. Mina aga õpin asja :) Esialgu ju ruumi on. Vähemalt külvamiseks :)

   Kustuta
 3. Kas juba tulevad? Ma tellisin ka mõned puud, hea, et nad on erinevad. Eks vaatame, mis saab. Näoraamatus oli ilus tsitaat, ma teen ta veel lühemaks- aed õpetab ootama:)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tsitaat on armas ja õige ka:) Minusugusele kärsitule mõjub ka pikapeale.

   Ma tellisin varem VanDusen Seed Collectors. Hiljem ilmusid muud lingid ka, aga esialgu aitab. Mu teadmised on ikka veel auklikud. Järgmiseks kevadeks on põnevust juba üksjagu: sinu mustikad ja siis need männiseemned.

   Ma vahin nüüd metsas okaspuid juba sellise pilguga, et äkki on miskit põnevat. Lehtpuud on veel tume maa, ei oska veel tahta.

   Järgmisel kevadel tahaks ikka lätis ka ära käia, nojah ja Järvseljal :) ja Luual :)

   Kustuta
 4. ...ja Nurgal ja veel sajas põnevas kohas:)

  VastaKustuta
 5. Täna päeval veel ilma marutas, aga kui õhtal peale viit Martaga välja läksime, siis oli tõesti vaikne. Aga ilus on küll, minu suguse "napaka" jaoks on lumi ju õnnistus. Me suvel Miinaga rääkisime, et temale tulevad suvel lumiseid pilte vaadates külmavärinad peale, aga minu tekib nagu mingi "soe tunne". Mitte, et ma suve ei tahaks, aga lumine talv on mulle vägagi meeltmööda. Minusugune annaks kusagil Hispaanias või Egiptimaal masendusest otsad.
  Käija on tõesti nii paljudes kohtades. Ma tahaks ka kevai Lätis käija ja siis Soomemaal ka. Ikka siis kui rodod õitsevad. Aga kahtlane on kas ikka igalepoole jõuan. Aga loodan ikkagi. Aga Eestimaa erinevaid puukoolid "kolan" ikka läbi.
  Ma vaatasin, et siin lubab selliseid kraade, et oi oi. Meie Kanada juudapuu vajab ka pakasekangast. Mul ünnestus seemnest see kasvama saada ja istutasime selle septembris Pärnale. Aga ei tea kui nüüd peaks korraga üle 20 kraadised külmad tulema, mis siis saab? Ma just siin mõtlesin, et detsembris kui sinna lähen, siis panen kanga ümber.
  Kui sul mände üle jääb, siis meil ruumi veel natuke on.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused