raisus päevad

Mida muud saab öelda selle aja kohta, kui oled tõbine. Öak. Lõpuks ometi armsad ilmad ja mina rivist väljas, No poolväljas. Ise ma selle külge manasin. Tundsin end õunapuude lõikamise ajal juba kehvasti ja nädalapäevad oli igal pool külm. Ei aidanud saun ka. Küllap oli see pagana palavik juba varem, aga no kellel on aega siis. Esimene märk olii küüslaugu isu. Mu keha ei talu eriti küüslauku, s.t. hakkab vaevama, aga eelmisel laupäeval tegin endale korraliku portsu ja tundsin, et veel tahaks. Sõin siis veel, sest selles punktis ma usaldan oma isusid. Nt punase peedi isu jne. ( v a magusaisu, sest see vaevab mind kogu aeg!). Ju siis olid kilorid otsas ja küüslauk oli viimane märguanne.

 Tänaseks oli palavik õnneks läinud ja hea külaline tõi mulle sügise teed ja tervisepakikese: ingver, küüslauk, sidrun. Assa kui hea. Nohuga on õues kergem olla ja pakkisin end riidesse ja uimerdasin õues. Põletasin oksi ja venisin õues ühest punktist teise. Vahtisin küll himukalt põllu poole, aga sain aru, et ega ikka ei jaksa küll. Venisisn siis edasi. Päike paistis sama laisalt kui mina ja tuuleõhkugi ei puhunud. Ühe heinasao alt avastasin konna, kes oli poolenisti maase kaevunud. Mõtlesin veel, et ahhaa, nii nad siis talvituvadki.

KSJ sõitis Hiiumaale ja mina jäin koju. (See on see koht, et tahaksin korraga kahes kohas olla, ohkab.)
Olin plaaninud külvata, aga olen seisukohal, et külvama peab tervena või vähemalt tundega, siis saavad taimed ka mingi algimpulsi. Nii et ma ei külvanud. Kuna uni läks ära kell viis, siis istusin veidi arvutis ja täiendasin taimetabelit (oo, ma olen juba nii tubli, et peangi arvestust!) Nojah ja vaatasin filme ja tagusin kaarte ja ootasin, et päike tõuseks ometigi. Päike tõusiski ja siis hakati ka tulistama. Sõna otseses mõttes tulistatigi. Helistas naabrivalve ja küsis, et kas kõik korras ja ega minu juures ometigi ei tulistata.  Oletasime, et miskid salakütid? Kütivad ülelendavaid haneparvi? Ei oska seisukohta võtta.

Aiauudiseid pole ja see on hea, sest uudised tähendaks külma. Natuke nukramaks on rohttaimed küll vajunud ja vahtrad poetavad lehti, aga budlleia hõljub endiselt ja heucherad säravad. Abelia mosaensis on end punaseks lehtinud ja bobo ka. Trepil seistes on vaade endiselt päris kena, ainult mutid on veidi hullunud ja teevad oma hunnikuid keset käigurada.

Sügisvalgus aga on imeline. Eriti õhtuvalgus, siis paistab ta vana tamme alt läbi ja liigub üle põldude ja loojang loob imelisi värve. Kased veel lehes. Siis lähed tuppa ja teed tule pliidi alla... ja vaatad, mida sõbrad blogivad.


Kommentaarid

 1. Head paranemist ja ilusat ilma!

  VastaKustuta
 2. Tead - ma olen alati öelnud, et haigused saadetakse meile selleks, et me tempot maha võtaksime. Ju sa siis oled oma rassimisega oma kere lihtsalt ära väsitanud ja see siis andiski märku, et aeg on puhata :)
  Igastahes kiiret paranemist sulle!

  Abelia mosaensis on veel ainuke põõsas, mis mul puudu on! :) Aga kust teda saab? Tegin tänavu suvel pistikud - eks näis, kas elavad talve üle.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Abelia m on vast kõige lihtsam lätlaste käest osta. Kevadiselt lillemessilt. Kui sa ise ei lähe, siis keegi teine ikka läheb :) Aga muidu hoian ma igasugustele pistikutele pöialt.

   Kustuta
 3. Kiiret paranemist. Eks see olegi nii, et kui inimene rahmeldab rohkem, kui ta peaks, siis saabub see hetk, kus ta sunnitakse puhkama.
  Ja Sul on õigus, halva tuju või kehva tervisega taimi ega seemneid ei katsuta.
  Ilusat ilma tuleb veel küllaga, seni kosu, kogu jõudu ja imetle neid tõuse ja loojanguid, Sa polegi selleks väga aega saanud, nii, et polegi nii väga raisus need päevad.

  VastaKustuta
 4. Soovin kipet paranemist, sest viimased valged ja ilusad p2evad ei tohi kaotsi minna:) samas, rahmeldamiseks sobiks see aeg imeliselt - kohe-kohe tuleb lumi maha...
  Ka meil oli t2na hommikul kl 9 paiku paugutamist kuulda. Ma m6tsin et jahimehed lasevad teiselpool K j2rve suurulukeid (meie kandis on m6ned inimesed nt metsseaga vastu autot saanud jms) sygiseti ikka siinkandis kytitakse. Ka m6nijagu veelinde on veel kohal, ka nende laskmiseks on viimased p2evad;) kuigi K. j2rv kuulub teatud kaitsealade hulka ja jahipidamisega on erilised lood.

  VastaKustuta
 5. Deiaga ühel nõul, haigused saadetakse õppetunniks. Kogesin seda hiljuti ise ka :). Selle pagana viiruse vastu minu puhul aitas rohke magamine. Ju mu väsinud kere oli sellest puudust tundnud.
  Kiiret paranemist!

  VastaKustuta
 6. Koduseinte jõud :) Või mis seinte, ikka aia :D Päeval juba parem, homseks olen rivis.
  Nagu Muhedik soovitas, tegelen siin enesekiitmisega. Nii hea on seda roikarida, mis suvel sai kokku säristatud, pliidi all ära kütta. Tegin pliidi praeahju ümbert tuhapuhastust ja lõpuks ometi sai valmis õunakook, mis ei vajunudki sossdi kokku. Ma sõin seda mõistagi nüüd natuke palju. (natuke palju, mis tore sõnapaar). No ja siis tegin veel natuke ühte ja teist korda. Majapidamises. Tunnen end nüüd väga tubli perenaisena. Noh, et naelad purgis ja saed naela otsas jne

  VastaKustuta
 7. ehh, mind isekat! Aitäh hääde soovide eest!

  VastaKustuta
 8. Vahetevahel käivad ikka haigused inimesi külastamas...aga ruttu-ruttu terveks. Jõuab aias veel üht ja teist ära teha, enne kui lumi maha tuleb.

  VastaKustuta
 9. Loodetavasti tänaseks, mil loen su postitust, on tuju suurepärane ja tervis vähemalt hea. Ilselt oli seda time outi sul nii väga vaja, kuna erinevad peletusprotsessid ei aidanud ka 100% tulijat hirmutada. Kõik olla millelski hea- ka vaatlemine, venimine ja pliidialla hinge kosutava elava tule tegemine, blogide lugemine...isegi haige olemine, kuigi haigena, me sellest lohutust ei saa.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused