Ohtlik bakter lennutas kolme aasta töö vastu taevast - Uudised - Tartu Postimees

Ohtlik bakter lennutas kolme aasta töö vastu taevast - Uudised - Tartu Postimees

Kommentaarid

 1. Puukoolile ikka tõeline õnnetus. Õnneks mu aias nende haiguste peremeestaimi praktiliselt pole. Paar iidvana õuanpuud...

  VastaKustuta
 2. Tõepoolest õnnetus, kahjud on ikka väga suured. Aga mu meelest on palju olulisem see, et eraisikud oma taimereisidelt ei tooks vähemalt paaril aastal enda aeda taimi, kes võivad ohustada kõiki aedu. Selle üle pole ju mingit kontrolli, mitu rodo tuuakse nt. Sigulda taimeparaadilt vm sääraselt ürituselt. Suuremaid puukoole vähemalt kontrollitakse.
  Thela-Su aed on roose täis, need ju ka roosõielised, väga ettevaatlik tuleb istutusmaterjaliga olla.

  VastaKustuta
 3. Oluline on, et sellest ka rohkem räägitakse. Minagi ostsin emale kaks aastat tagasi kollase rodo. Siguldast. Eks ma rohkem harimise mõttes selle lingi ka lisasin. Uudistevoos kaob kõik juba mõne tunniga.

  VastaKustuta
 4. See on tõesti suur õnnetus ja kahju. Suve lõpul käisin Juhanist õunapuu kohta küsimas, siis räägiti, et see olukord puudega on. Ise ostsin eelmine kevad Juhanist kuldreneti, õnneks see on küll praegu väga heas olukorras. Muidu pidavat tagasi ostetama neid puid, millel kahjustused. Siis arvati, et kui minu puul pole midagi näha, siis selleks ajaks oleks see juba välja löönud. Loodan väga, et see nii on. Aga kolejutte on jah kurb kuulata, kasvõi nendest tigudest...

  VastaKustuta
 5. Sa tuline kurat.
  Tuleval suvel saab muret tunda.
  Krd krt.

  VastaKustuta
 6. Jah, see uudis oli väga halb tõesti. Sellest oli ka siin mingi aega telekas juttu. Seal ka Juhani puukooli esindaja rääkis, et tegelikult see bakter on juba aastaid meil Eesti sees. Lihtsalt nüüd leiti see "suurema tegija" juurest. Ja lisaks võis seal nakatatud olla ainult mõni puu, aga hävitama peab tuhandeid puid millest paljud on kindlasti terved puud. Kahju, väga kahju. Mina enda õunapuud ostsin Pollist.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused