lihtsalt . mägisibulad ja teised


Kõige rahulikum nõlv sügise mõttes. Kivid tahavad ehk paremat paigutust saada, aga eks neid tuleb ka lisada. Siia pudeneb naabervahtralt lehti ja mõni võilill üritab ka, aga muidu on läbivalt puhas püsinud.  Suurem sügis on veel ees, aga mõne aia võikski nii teha .  Kõrreliste ala ka ja ...
Ai, kuidas mägisibulad mulle meeldivad. Mõnusad kerad.

Kommentaarid

 1. Nii armas, et paksukeste vahele on mahtunud ka roomavaid okaspuid ja leidnud koha mõned sügisel ilusate värvidega lehtpõõsad.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. See oli see koht, kus olidki taimed käes ja sai teha. See ongi just nii nagu sa kord ütlesid, et nii on hea mängida, kui on millega :)

   Kustuta
 2. mulle meeldib!! või I like it! :)

  VastaKustuta
 3. Nunnu, meenub kohe minu suur iidol TY Bot. aia alpinaarium:)
  Sina oled palju kaugemale, st (nimetet aiale) l2hemale j6udnud. Kivi kotti uute koosluste loomisel!

  VastaKustuta
 4. No oled ikka kibekäpp- rohenäpp. Palun tutvusta seda kaunist tumedalehist kukeharja nimepidi ,

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Sedum spurium ´Atropurpureum´ Ostetud Järvseljalt. Tähelepanuväärne tegelane. Lehtede värv on kevadest peale püsinud just nii intensiivne nagu pildilt paistab. Kasvas väga jõudsalt.

   Kustuta
 5. Väga toredad on tõesti need ümarikud. Sul on nii suur kallak, kas Sa ei karda, et vihm võib need ära viia?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tänavu oli päris hea testimise võimalus. Suure sajuga olid teisel kallakul veevaod, aga siin ei midagi. Vastupidi, mulle tundus, et kallakust oli palju abi, vesi voolas alla ja tänu esimese suve vihmale juurdusid nad hästi. Ainuke vaenlane on mutt, kes vasakul ääres kergitusi teeb.
   Kivid hoiavad ka ja ükski taim pole välja läinud. Alustasin aprilli lõpus juba. Suve jooksul lisasin taimi.

   Kustuta
 6. Mulle meeldivad ka mägisibulad kangesti aga minu aias nad ei säilu. Mul selline suur üleüldine heinamaa kahjuks.
  Siis imetlen neid parem hoopis Sinu aias.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tegelikult kasvasid nad horisontaalis ka. Tartu aias, aga siis olid nad veidi kehvemad. Kui sul tekib kunagi hunnik ja katad selle ära, siis neile väga palju pinnast polegi vaja. Kallak ja päike on oluline. Kusjuures kallak ei peagi nii suur olema.

   Ka olen lugenud, et teda kasutati katusehaljastuses. Mägilased uskusid, et sempervivum kaitseb maja pikse eest :D

   Kustuta
 7. See nõlv on sul ilusti täitunud, olenemata sellest, et suvi oli vihmane. Eks see sellest tulenegi, et sul on hea kallak ja vesi ei jää seisma. Katusele mägisibulad tõesti sobivad. saavad hästi kehval ja õhukesele pinnasel hakkama. Aga pikse eest paneks mina ikka ühe korraliku varda püsti.
  Kallak ei pea suur olema täesti, ma kaks aastat tagasi ajasin kiiruga ühe pisikese hunniku kokku ja siis istutasin kaks taime sinna otsa. Kallakut pole, aga see hunnik koosneb enamus liivast. Kasvasivad häste kuni see aasta kolisid sinna sipelgad. See olukord pidi tegelikult olema ajutine, aga nagu ikka need ajutised asjad venivad pikemaks. Pole jõudnud uut kohta teha.
  Järgmine aasta suve keskel saab see nõlvak kindlasti ilus välja kui taimed on rohkem kasunud.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused