puhumine ja pesemine

Täna tõstab jälle tuult ja kisub vist jälle suuremaks pesemiseks ja puhumiseks. Mu välisukse kõrval on veetünn ja see on triiki täis. Tiik veel ei ole. Närilised ründavad maja ja roosast kamast ei paista abi olevat. Mõned on surelikud ka. Mõtlesin, et küllap neil on olnud hea põli sel suvel. Kõrge hein ka, kullid käivad naaberpõlde kammimas. Lammutamata laudahoone on ka ilmselt magus puhkepaik. Seda viga saab parandada. Praegu on nii, et ükskõik, kuhu ma peenrakatte maha sirutan, mõne päeva pärast on selle alla mõnusad käigud tehtud. Külakassid, kes siin vahel jahil käivad, peaksid olema prisked, sest toidulaud ajab üle ääre.

Mina istun laua taga ja kirjutan oma kiirkonspekte ümber. Siit ka üks vastus Tiile: Thunbergi kukerpuu sort `Arlekiin`on kohe kirju, aga `Roseglow`punane ja kirjud on samaaasta võrsed.
Lihvin postitusi, mis draftides ripuvad. Näiteks helmikpöörised on nüüd üles pildistatud. Botaanikaaia praktika II osa on veel kirjutamata. Talvel peaks pilte sortima, neid on juba üle mõistuse palju. Teie rõõmuks mõned sügislille poosevõtted Räpinast:

Kommentaarid

 1. Meil käis ka korraks torm üle ja tegi siis just meie kandis oi palju paha. Ma olen "maruvihane". Neljapäeva hilisõhtul oli õhk väga soe ja väga vaikne ning polnud vaja kaua oodata kui kohal oli äike. Enne äikest ongi hästi soe ja vaikne, see annabki eeldused selle tekkeks. Ja siis kui korraga saabus tuul ja vihm, sellist polnud ammu näinud. Vihm sadas mitte ülalt alla vaid peaaegu horisontaalselt. Kui ma hommiku poole kella 10 ajal käisin siin väiksemas metsatukas, siis oli vaid paar puud pikali. Aga kui ma lõuna ajal suurele ringile läksin, vot siis nägin ka kahju. Ja kui televusseris ka veel nägin mis seal lindi taga oli, siis tekkis viha küll. Aga mis sa teed looduse vastu ei saa. Ise oleme süüdi, põhilised kliimamuutjad on ju need va kaheljalgsed.
  Sügislilled on ilusad lilled. Meil olid ka üks aasta need rõdul, aga kahjuks ei elanud talve üle, sest liiga niiske oli ja läksivad mädanema. Ma enam ei viitsi siin rõdul nende sibulatega jännata. Parem panen Pärnale.
  Aga ootame siis sinu pilte ja postitusi. Kui palju sa suve jooksul praktikal käisid? Ma pean ka ju arvestama ja reserveerima puhkust selleks. Mul tegelikult juba sellest aastast jääb 11 päeva üle. Saab need ka siis ära kasutada.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kokku oli praktikat ainult kaks nädalat, aga kuna minu jaoks olid need üsna sündmusterohked, siis tundus, et asi kestis kauem :) Aianduspraktikat on sul vaja teha 40 h ja rajamispraktikat. 2 ja 3.kursus kokku 120 h. Sellest tegin sel suvel 40 h, jääb 80 ehk kaks nädalat. Eraldi rida on iseseisev praktika, mida sel suvel oli 120, selle ma ületasin kordades :) Seda on võimalik igal moel teha, teemasid pakutakse kevadel ja siis pead kiire olema, kui tahad kindlat teemat teha, puid pildistada -jälgida, multsidega katsetada jne

   Eks sa pead terane olema, oma Pärna toimetamisi saab ka oseseisva praktikana teha, aga sul peab siis juhendaja olema.

   Kustuta
 2. Alates Su maalekolimisest on kõik ilmad olnud Sinu jaoks tehtud, Sa peaksid väga-väga rahul olema.

  Ja need praegused vett ladistavad päevad ongi selleks mõeldud, et Sa kõik, mis ripakil, kiiresti kirja paneksid, enne kui midagi olulist ununeb. Tegele sellega hoolega, me tahaksime samuti veel veidi väljas käia, aga Sinu pärast ei saa kuidagi. Noh, see meie muru ja muud värgid kah muidugi..:D

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused