lohuaed. (2 ) saunaplats.

Selleks suveks on helmikpööriste sisseostmine lõpetatud. Nad on nüüd paigas ja vaatame kuidas talvituvad.


Faasseni naistenõges. Jaapani enelas `Golden Princess`, korea kitseenelas, verev kurereha `Alba`, kurereha `Jolly Bee`, härjasilm(isekülv) . Okaspuudest thuja occ  `Columna Aurea `


Kogu selle peenra või siis istutusala juures olen mänginud kollase kordusega, loodetavasti näitavad elupuud ka oma värvi ja kuju. Millalgi. Faasseni naistenõges aga on absoluutne tegija. Aitäh, Köögikata! Sinult ma ta sain ja laieneb just nagu vaja.


Siia ettepoole sai toodud veel nõgest lisaks, et helmikpööriste toonid säravamad oleksid


Ümarate lehtpõõsaste vahele on istutatud thuja occ `Columna Aurea`, aga nad on veel rohkem nagu toscaana juuksenõelad - nähtamatud. Lihtsalt nii väikesed, aga tulevikus ehk teevad ilma.

Siia istutasin thuja occ `Sunkist` kolm taimekest. Jah, nende vahemaa on väike. Näis kes ellu jääb ja mis siis saab. Ma mõtlen seda talvevärki. Taga paremal on siis lehtpuud ja -põõsad.

Siin kasvavad põõsasmaranad, mitte kõige lollikindlam valik  sortide osas. Lisaks Kaunis kukehari ja roomav kadakas.


Siin aga mängib hõbe ja hõbehall ning sinakad toonid.  Allpool on veel mõned kännud juurimata ja kuigi see on niidetav, siis tegelikult on rohkem nagu naadi giljotiin. Mõtelemise koht, et kes siin katma hakkab. Vesiroti augud on siiski olemas. Näis, kes kevadeks alles jääb. Seda riba me vaatasimegi.


Kommentaarid

 1. No Sul areneb kõik pöörase hooga!

  VastaKustuta
 2. Kui mul suu lahti vajub, meenuvad alati Tii sõnad "kuule, sina hull naine Tartumaalt":DDDDD Aga kuule, jube ilus saab. No vaata, kuda eestlane räägib:D. Suur pilt on ikka parem kui fotoka pisike. Kui Sa nii edasi tormad, ei saa järgmisel aastal kaevamisvõistlust tehagi:)
  Kas Sa nende kordustega hakkad Inglise lainet tegema?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. esimene laine ...
   teine laine...
   üheksas laine :D Seda viimast ehk Tartumaal ei tule. nagunii vaatan oma kunagi oma esimese suve pilte ja mõtlen, et vot lapsuke, kes siis niimoodi aeda kujundab :)

   Kustuta
 3. No saa paned täie auruga. Sa siis nüüd terve nädalavahetuse "mässasid". Aga ilus vaadata nüüd. Tahaks kohe järgmine aasta näha, sul seal ilus vaatepilt. Kollane ja kollakasroheline on ilusad värvid lehtede jaoks. Täitsa hea mõte seda värvi kasutada. Sa ajad mulle ka "kihu" peale ja käed hakkavad kohe sügalema. Aga kahjuks septembris saame ainult ühe korra käija Pärnal.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Nädalavahetus kulus lohus kaevamisele. Ülemise platsi viimased istutused olid nädala sees. Tegelikult oleks vaja veel ühte sooja sügist, aga sellesse ma ei usu.

   Kui järjest kogu aeg ühte kohta vaadata või teha, saabub mingil hetkel küllastus. Siis tegelen muude kohtadega. Tööd jagub:)

   Ega sinu Pärnal ka vähem tehtud pole :)

   Kustuta
 4. nu täitsa hull :DD
  Sa oled ühe suvega sama palju teinud, kui mõni mitme aastaga.
  jestas küll - hull, mis hull - aga seda ma pean näha saama :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. See on lihtsalt esimese aasta adrenaliinilaks :) Maja ja muud on see-eest kõik vaeslapse osas. Mul on lapsed suured ja oma elu peal ja KSJ haruldaselt kannatlik, nii olengi ehk rohkem jõudnud teha. Ma ei kokka jne
   Hea suvi on olnud.

   Vaatama võib ka enne järgmist suve tulla. Jumal teab, mis talv teeb.

   Kustuta
 5. Ma ikka nii palju seal Pärnal pole teha jõudnud. Tahaks rohkem ja ka jõudu on rohkem, aga lihtsalt ei saa rahaliselt ja ajaliselt nii tihedasti käija. Aga küll see olukord varsti muutub.
  See aasta suvi on tõesti hea olnud, vihma jagus ja sooja ka. Oleks teadnud, oleks isegi rohkem istutanud. Aga ei julenud, sest ise kohapeal ei ole ja kui "keevitamine" käib, siis asi jamasti.
  Eks mingi aeg ei ole sul enam aias nii palju tööd vaja teha ja siis saad ka muude asjadega tegeleda. Ega me ka hakkasime aiaga tegelema varem, sest aia kujunemine võtab väga kaua aega, aga maja võib hiljem kiiresti püsti panna. Tänapäeva ehituses on väga palju võimalusi.
  Järgmine suvi on sul seal kindlasti veel vägevam vaade. Tuleb talv mis ta tuleb ega ta sul midagi väga palju kurja saa kah teha. Eks midagi kindlasti juhtub, ma ise ka arvestan sellega, et kevadel kindlasti üllatusi saab olema. Osa üllatusi sain ka juba suve keskel kätte ja sain ka juba targemaks ka.

  VastaKustuta
 6. Ohjah, lausa imeline ju! Ja rõõm kuulda, et mu naistenõges Sinu juures nii oodatud oli. Mul omal on temaga ikka päris tegemist - küll vaja suuri puhmaid piirata, küll arvukaid seemikuid välja rookida. Seega - kesiganes veel seda laiutajat saada sooviks, minul teda jagub.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused