seda ja teist, põhiliselt kakukestest

Liigi kirjeldus. Kõrvukräts (Asio otus) on hakist veidi suurem pruunikaskollane lind. Linnu pead ehivad sulgedest kõrvad, mis linnu rahulikus olekus on langetatud ja seetõttu raskesti märgatavad. Linnu silmad on oranžpunased.
Kõrvukrätsu keskmine kaal on 290 g ja tiibade siruulatus 84-95 sentimeetrit. Saagijahil põhiliselt videvikus ja öösel.

Meie räts on priskem. peabki olema ju :DPühapäeval tuvastasime Mariaga, et poegi on hoopis neli. Esimese fotosessiooni ajal istusid nad kõik ühe puu otsas, suuremad kõrgemal ja pesamuna allpool. Pesamuna kiiksub kõige haledamalt.  Õunapuu oli ilmselt kõige lühema lennutee kaugusel.  Tänaseks päevaks on nad kolinud põlluäärsesse lepikusse ja kiuksuvad seal. Hilisõhtutel võib vanalindu ka näha ja tal on kogu aeg hiired küüniste vahel ja seerib lepiku ja naaberpõllu vahelt. No võiks ju minu aias ka ringi vaaadata :(

Leia pildilt neli kakku :)


KSJ teab lindudest kordades rohkem kui mina ja annab neile aina nimesid. Peaks ka tudeerima hakkama. Metssigu,  nagu Trummil mul õnneks pole, maa on ilma nendetagi songerdatud. Metstuvid aga peaks küll olema, laulu järgi vähemalt.
Hetkel on aga põhiline huvi, kuidas kakulastel edasi läheb. Õunapuude otsast kolisid nad ära ja enamasti on neid paremini kuulda õhtutundidel.

Lubasin pildistada liiliat akna all. Värvid on hoopis heledamad. Naadi mõju?

Minu kuusepoisid
Õigupoolest on vanad õunapuud kaugelt vaadates ilusa kujuga
Hilispõllumajandus :) Polnud aega varem sellega tegeleda, aga tilli ja salatit tulebki lakkamatult külvata :)


Kommentaarid

 1. Kakud on armsad ja müstilised olevused ja nii tore, et Sa ka nende nime nüüd tead. Mu viimase töökoha pargis elutses neid arvukalt ja nad tegid väga erinevaid ja huvitavaid hääli.
  Aga Sul ju toimub seal niipalju huvitavat:) naat on võtnud liilia kaissu ja see kooslus näib väga hea välja, Sa vajad vist piiskenelat liilia kõrvale, aed näitas selle ise kätte.
  Ja salat ja till on ka nagu peab, ju täitsa olemas:)

  VastaKustuta
 2. Täitsa tored kakud sul seal. Tore lugeda kuda sul seal koos loodusega elu käib. Nii tuleb endal ka igatsus Pärna järele. Aga küll ükskord ka saan sinna alatiseks.
  Mul tuli täna ette üks sinu postitus Ablogist. Ma kunagi lugesin ka seda, aga nüüd tuli jälle ette. Ma nimelt otsisin Piet Oudolfi raamatud ja sul oli seal 2011 aastal selle kohta juttu kusagil lõpu poole sa kirjutad, et küll tahaks, et sul oleks ka kunagi koht kus seda teha. Midagi taolist vähemalt oli kirjas. Ja võta näpust, nüüd ongi ja kui kiiresti veel see unistus täitus. Meele teeb kohe väga heaks kui kellegil nii hästi läheb.
  Aga selle raamatuga on vist ikka nii, et ma ostan selle mingi aeg ära. Kaua ma ikka ootan, laenutada seda ka vist kusagilt pole.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused