puhkus

Täna algas, s.t. lõppes töönädal ja uuest nädalast puhkusel. Ai, kui hea.
Niitsin veitsa muru (heinamaad ja põldu), tegin tiiru krundil. Siis vedelesin ja sõin jäätist ja üritasin puhkusetunnet tunda. Peale KSj ga lobisemist juba täitsa oli see muretum olemine, ag apäris kohale pole veel jõudnud. Nii mõnuz.
Muid uudiseid:
üleeile alustasin rattahooaega. Mul on nüüd kaks ratast, üks on veel hooldusest ära toomata, teine on tank (KSJ termin). Tank on kahe korviga ja raske, aga ai kui hästi püsib teel. Linnast koju jõuan sõltuvalt tuulest kas 30-40 minutiga, aga selleks peab kärmelt läbi linna ka saama. Ma olen ettevaatlik, sellepärast võtab aega. Hooaja avamine viibis sellepärast , et kevadel ei raatsinud ma end nii palju vaevata, aed pani mahvi peale niikuinii. Nüüd võtan kõike juba rahulikumalt.

Kakupojad tulevad hilisõhtuks õunapuu otsa ja kiiksuvad seal. Mingid rästad aga pahandasid minuga täna kui ma saunaplatool kõndisin, Neil oli rohus vist miski järeltulija ukerdamas. Ritsikad saevad ja minu esimesed maasikad said valmis, ja porrulauk vajaks muldamist jne  Tomatid kasvavad ja jaanipäeva paiku külitud lillherned tulid üles nagu naksti. (no ei olnud varem aega).

No ja siis peale inspiratsiooniretke vaatasin oma tiigivärki ja lõpuks sain aru, et mul kasvavad tarnad lihtsalt  valel pool. Ja kui isehakanud lillekasvatajal on oma, siis otsustasin mina ka gigandid kokku lasta. Istutan mõned tarnad lepajuurikate sisse, las ise klaarivad. Tarnadele anna väikese edumaa ka ikka. Vaatasin täna internetis taimepoode ja seal tarnasid kui palju, mina niidan siin vaat et sirbiga, eksole. Mõned on päris ilusad.
Botaanikaaias aga kümme korda ilusamad veel ...

Tagaplaanil carex aurea Minu unistuste tarn

Kommentaarid

 1. Oh puhkus! Nii tore asi. Ma vist peaksin ka sellesisulise avalduse kirjutama:)

  Ja näedsa, puhanud peaga on kohe pooled ka selgeks saanud:)

  VastaKustuta
 2. Puhkus on tõesti tore aeg. Aga seda peab ka oskama, mina eriti ei oska, aga see aasta proovin ennast päris "laibaks" mitte rabada. Sullegi soovitan vahel hoogu pidada, kerge öelda, raske täita. Sul seal "seltsilisi" jagub, on vahel kellega juttu ajada.
  Kõrrelised on ka ühed ilusad taimed ja tarnad nende seas. Meil seal kasvab ka erinevaid kõrrelisi, aga ma pole eriti uurinud, mis seal kasvab. Küll jõuab.
  Kuda teil seal parmudega on? Meil olid siin lauba ikka täitsa "kurjad

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused