väikese varba pärast ja niitmise pärast ka

Ühel ilusal palaval päeval, kui mu tööjalanõudeks olid sandaalid, lõin oma väikese varba väga haledalt ära. Nii haledalt, et küün läks siniseks ja hiljem ma ei tea mis värvi. Luu jäi ilmselt ikka terveks, sest käia sai ja saab. Aga siis otsustasin, et seda võtan ma küll isiklikult ja kõik sala oksatüükad platoo pealt välja! Mis iganes seal siis kasvama hakkab, saab maha niidetud. Täna tegin siis algust ja kuna tuul puhus sääsed ja muud elajad ära, siis nahistasin veerandi puhtaks nagu naksti.
Pildistasin üles ka. Misjärel otsustasin juba sügisel kompostihunniku ümber paigutada, sest oh armas taevas, ma tegin selle varakevadel ja kohaks valisin kahe lepavahelise lohukese, aga see sinder on otse vaate lõpus! nuta või naera :) Ei käi mitte ühtegi külalist ilma, ett küsitaks, aga mis see seal on.


vot. Mingi maamõõtmise riistapuu peaks ka meisterdama, siis saab ruutmeetrid nagu naksti loetud.
1:2 minu kasuks :)
aga mure ka :( Üks mägimänd on okkad kollaseks ajanud ;(


Kommentaarid

 1. Ma ei saa hästi aru. Räägid, et niitsid nagu naksti, aga mina näen hoopis kaevatud maad. Kas teed seda mullasongimist ka vikatiga:D?

  Mõni vaade on ikka juba nagu päris ja mõni lible lööb laulu juba poole häälega, olgu siis vikatiga või vikatita.

  Mägimändi lihtsalt jälgi, järsku sai ta kuidagi ümberasustamisel viga (koor näiteks). Kui need okkad on lahtised, võid nad kareda kindaga maha tõmmata. Kui protsess süveneb, siis peab küll aru hakkama pidama.

  Ilusat jaaniaega suure-suure lõkkega!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ei, vikatiga veel ei kaeva :)Rohisin lemmaltsa jms ära, et näha, kus need tüükad on. Niitma hakkan hiljem :)sest nagunii mingi jura seal kasvama hakkab. Platoo alguses on naat, vot see läheb küll niidukiga maha.

   Männiokkad on kinni. Ma pean muidugi uurima, äkki on see, kes käike uuristab juured nahka pannud? Alles eile avastasin ka.

   Pööripäev tuleb tore:)

   Kustuta
 2. Kõige lihtsama maamõõtmise riistapuu, mis meie majapidamises siiani alles, tegi mu vanaisa kolmest kaikast. Välja näeb nagu suur A täht, alumiste haruotste vahe täpselt meeter. Odav ja tõhus.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. vot just midagi sellist kavatsesingi kokku klopsida.

   Kustuta
 3. See vaade on juba väga kobe, tundub nagu talu künka otsas?

  Sõltub, mida ja kui täpselt mõõta on vaja, aga abiks on ka Maa-ameti ortofotol vahemaade ja pindala mõõduriist - puude vahelise kauguse, pargi pindala vmt meetrites mõõtmiseks käib küll. Mina olen sellega mõõtnud oma kõige suurema lillepeenra pindala huvi pärast, mida käänulise kuju tõttu mingi muu riistaga poleks viitsinud mõõta ja arvutada.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma just täna mõõtsin huvi pärast esimest lohku, aga ma pole kindel, et see nii suur on nagu 147 ruutmeetrit.

   Muid vahemaid ka, mis käies nii kaugel tunduvad ja siis neid kohti, mida niita vaja, et palju seda siis on, sest krunt ise on veidi alla hektari. Sammulugejaid aga olen juba kaotanud tükki kolm ja rohkem ma neid ei osta :)

   Kustuta
  2. Mulle endale tundub, et saun on ehitatud sinna, kuhu oleks tulnud maja ehitada - see on kõrgem koht küll, aga neid kaldeid on teisigi

   Kustuta
 4. Hakkab juba looma!
  Metsik, mis töö sa selle mõne kuuga ära oled teinud!

  Aga varba lõid sa sellepärast ära, et su keha tahab sulle meelde tuletada, et puhkama pead ka. Ja kui muidu aru ei saa, siis tuleb järelikult füüsilist meeldetuletust teha :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. :D mina tõlgendasin seda hoopis nii, et mulle anti märku, et kui tahad varbad terved hoida, siis korista tüükad ära :)

   Ma tegelikult ikka puhkan ka :) eriti siis kui kool läbi saab, siis on eriliselt mõnus ja paar nädalat puhkust on veel ees ka.

   Džungli trimmerdamiseks peab ikka mehe palkama, vot siis oleks alles vaade!

   Kustuta
 5. Eks see täitsa tavaline, et vahel varvas kuhugi kinni jääb ja kukud. Ma olen ka mitmeid kordi kuhugi komistanud ja sirakile maha lajatand. Vahel tuleb naer isegi peale. Eks see alguses on nii, hiljem peaks juba neid jurikaid vähem olema ja osa hakkab ka pika peale meelde jääma.
  Aga sul on seal juba päris kena vaade ja nagu aru saan, siis on ka varuks juba. Nüüd saad natuke jaani pidada ja puhata.
  Saun ehitati kunagi ikka vast õigele kohale, sul oli seal väga ammu kindlasti "lomp", mis nüüd on kinni kasvand. Aga elumaja ei rajatud mitte vee äärde, see ikka sauna koht. Tegelikult ma arvan, et sul on seal kusagil mingi allikas mis kinni on ja kui selle üles leiaks ja "augu" saaks teha, siis saaksid veel ühe tiigi. Meil oli vanavanemate juures sama, tiik oli aastakümnetega kinni kasvanud ja kui nüüd isa lasi allika kohad lahti kaevata, suurenes tiik kolm korda ja vett on palju.
  Miks sul seda maamõõtmist nii täpselt vaja on? Sa osta pesunöör, seal ju pikkus enamvähem olemas, keri lahti ja mõõda ning hiljem tõmba puude vahele ja kuivata pesu. Kasu kui palju. Veevoolikuga saad ka nii teha.
  Hääd jaani ja suve algust.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mulle tundub, et see allikas ongi kusagil seal tiigis ja kõrvale tuleb kraavi vesi, aga lähiajal uurin naabrite käest või vallast või kus aga saan.

   Maad on vaja mõõta kooli jaoks - iseseisva praktika tarbeks, 100 ruutmeetrit.

   Kustuta
  2. Siis on ikka kõige lihtsam kui võtad mõne olemasoleva nööri mille pikkust tead ja sellega enam vähem mõõdad. Ega see ju millimeetri pealt pea olema.
   Mis katsed seal siis toimuma hakkavad? Või pead miskit paljundama?
   Naabrite käest on alati hea uurida, ma ka vallast midagi üritasin uurida, aga põhiinfo tuleb ikka ümbruskonna inimestelt. Ma sain ka naabritelt teada, et see tagumine lodu koht oli kunagi tegelikult väike jõgi või oja, mis on nüüd siis kinni kasvanud. Varem suubus see rabasse.

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused