tantsud muruga, mida mul ei ole

Mul on nüüd uus jõu- ja ilunumber - tantsud muruniidukiga. Miski pole nii lihtne kui see pealt paistab :)
Siinkohal ei hakka ma kirjutama sellest, kuidas ma esimest korda muru niitsin ja imestasin, et kas see masin peabki nii tegema ve? Seda lugu räägitakse laste poolt veel lastelastele kaua ja mõnuga :)  Vihjeks võin öelda, et see puudutab õliküsimust. ok. Igal juhul järgmise katse juurde nõutasin KSJ kohale ja nii ta tegigi meie esimese võrkpalliplatsi puhtaks ja mina tegin eile omakorda raja põllu äärt pidi kompostihunnikuni. Jess! Asi on endiselt selles, et kõik on väga künklik ja niitmine kunsttükk, aga õpin ja see võtab aega. Niitmine muidugi. Iga plats on vaja enne üle vaadata, kivid välja noppida jms.

Nojah ja siis minu õppetunnid, ei ole vaja tekitada endale lisatööd ja jätta poolkompostihunnikut heina sisse. On jah väärtuslik muld, aga selle saan ju kompostist ka kätte. Rohkem ma seda ei tee. Nüüd mingu kõik kohe sinna, kus ta koht on.

 Vikati kohta ütles KSJ, et kui ta sellega veel niidab, siis ta teeb sellega MIDAGI , sest see ei ole õige vikat. No väga ei ole jah, aga mina olen harjunud, naadi puhul kärab küll ja mulle see trimmeri lärm ja hais ei meeldi endiselt.

Muruniidukil aga puudub üks väga oluline detail - konnasignaal. Tundub, et mu fauna on pisut paanikas, sest masinat pole see krunt küll aastaid näinud. Niitmise mõttes. Maria lubas mulle selle joonistada, et vähemalt pildi peal olemas oleks.

Mis siis veel uudist. Üleeile sain FBst innustust ja tegin kuivmüüri proovi, aga kole sai ja valesse kohta ja siis koristasin ära. See töö käiski rohkem puhkamise ja mängimise valdkonda, aga mõte tiksub edasi. Mõned tellised on nt kaardus ja mõned terved! Pika klaasikasti võtsin küll kasutusele, sinna läheb laisa aedniku till, tomat jms, sest ma leidsin seemned üles! Tomat on küll juba taimedena olemas.  Eile lõpetasin mullaveo, sinna kasti mahtus suisa kolm kärutäit. Allapanu oli lehepuru jms soga.

! Nagu tähele panite, kasutasin käru, sest Veiko parandas/keevitas selle jälle kokku. No ei ole sõnu, eksole!

Kui suurem rassimine läbi, siis puhkasin ja korjasin lemmaltsa tiigi ümbert vähemaks. Kaevasin 0,5 m hosta jaoks, siis istutasin ta hoopis teise kohta. Mõnus õhtu oli, päev enne seda juulitasime ja grillisime, nii olin ma eilsega eriti rahul. Ahjaa, kolmveerand tundi vedelesin kiiges ka. Ma arenen :DD

Nojah ja kes ei tea, selle jõleda katusealuse aitas KSJ maha tõmmata ja nüüd on seal õdus potistamise nurgake, kuhu ma ei ole jõudnud ja taevale tänu, hetkel pole vaja ka enam midagi potistada.

Hüva juunitamist kõigile :)


Kommentaarid

 1. Sul käib kõik nii kärmelt! Võta rahulikult! See oma maatükk on nagu Tallinna linn, mis kunagi valmis ei saa. Meil siiani muist majandatavast maast künklik ja muruniidukiga sinna ikka ei saa - aegamööda oleme ikka siit sealt tasandanud ja täitnud. Ja pargi poole peal on tasandatud vaid teerajad, mujal siis Tema joristab mõned korrad suve jooksul trimmeriga, et puud-põõsad valgust näeksid, aga mitte rohkem.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. See tempo ongi minu rahulik tempo :) ja ma olen NII PALJU järelandmisi teinud :D Selle suve plaan on korda teha saunaesine nn platoo ja esimese lohu esmane haljastus, millest pool on ehk juba maas. Platool tuleb eemaldada need lepavõsa tüükad ja muuta see miskitmoodi niidetavaks, siis on juba kergem. Praegu teevad veel peavalu need linnaaia asukad, kes elavad potis.

   Millega tasandasite? Selle kompostihunnik-kännu otsa-tehnika võtsin juba kasutusele. Lihtsam ka, teine suurem kompostivaal jääb krundi teise otsa.

   Kustuta
  2. Eei, ega meil mingit tehnikat selleks polnud - ikka reha. Täiteks sai pandud pinnast, mis mul mäenihutamisest (see on pikem jutt) ja mujalt üle jäi - selline kruusasegune kollakas savi - moreen(?). Vahel, kui kuskil pinnast vaja koorida, siis rohumättad pealmiseks kihiks. Mingeid lehti jm kergesti kõdunevat kraami ma augutäiteks ei raatsi kasutada (läheb komposti) ja see vajuks aastaid veel kokku.

   Kustuta
 2. ja pildid on kus? :)

  mul on ka auk-augus ja küngas künkas kinni. osasid kohti olen tasandanud, osasid mitte.niidetavaks olen igal aastal veidi juurde teinud. lihtsalt täidan augud esmalt lehesodi-muru-rohimisjääkide jmt. sügavama augu/lohu põhja täidan algul kivisodi ja mädanenud puuhalgudega ja siis rohi-lehed otsa. järgmisel aastal vean veidi mulda peale ja kõik.

  aga tõesti - areng on toimunud- võrkkiik ja puha :)

  jõudu!

  VastaKustuta
 3. Lugedes ei tõuse tõesti enam juuksekarvad püsti, tööd on palju, aga nüüd hakkab see kiire-kiire vist kuidagi rahunema.
  Trummi soovitus on hea, eks me ole ka mõned lohud nii täitnud, aga enne tuleb Sul siiski see suur hein ja kulu kuidagi vähemalt sügiseks korra üle käia, muidu ei leia seda lohkugi muudmoodi kui jalaluid murdes üles:) Ja no uus massssin ja puha, selle peab ikka sisse töötama.
  Jõudu ja head juunitamist Sullegi!

  PS aga neid pilte paluks küll

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused