murulaugud musitavad mäe pääl

Laupäeval olin tööl ja nii kavatsesin pühapäeval kõik ära teha :) Hommik kulus riiete vahetamisele -vihm-päike-vihm. Ma pean endale uued vihmariided muretsema, sest see ülikond on omadega läbi ja nii saavad aiariided kole ruttu otsa. Pole misikit kuiva selga ajada. Lõunaks olin vahemaadest kurnatud ja siis tõusis tuul, nii et lepik oli kaardus ja ühe väikese lepa murdis maha ka. Õuekiige lükkas pikali, ma ei hakanud seda püsti upitama, nagunii oleks ta jälle uppi lennanud. See on muide näitaja, sest kiik on raskemat sorti, aga katus võtab tuule hästi alla. Tulemused olid nagu olid, aga mul olid ka muud mured, sest gripp murdis KSJ maha :(
Muid tormituule kahjustusi hommikul veel ei täheldanud. Jama selles, et see mis hommikul maha sadas, kuivati pärastlõunases tuuletormis ära :( , aga  eks öösel anti lisa. Praegu on taimede seis hea ja eriti hea seis on umbrohul.

Hoopis muust...

Saunamägi on muidugi väga uhke nimi ühele künkale, aga oma kodu, kuidas tahan, nii ka nimetan :D Tegelik kõrgus on lohu põhjas mulle pisut üle pea, s o siis 1.65 -2 m   Ülal on mägimännid, lõunaküljel on siis teadagi mägisibulad ja muud. Üldjuhul tänahommikused pildid. Mõni on ka pisut varasem. Üldiselt ei meeldi mulle pildid, kus taimed on nagu hõredikud ja reeglina ma neid üles ka ei lae, kui just hädasti vaja pole. Asi pole muidugi taimedes, vaid pildistaja oskustes. Teen siis seekord mõne erandi neile, kes tahaks teada, mis seal siis kasvab.
Villane nõianõges on kohati pahane, ma lõikasin tal õisikute varred ära, et lehti kasvataks.

Selle suure kännujuraka taga on tegelikult lohk ja sinna lohku istutasin hariliku pöögi, et tal oleks sooja ja valgust.
Aga lähme parem teisele poole saunamäge, seal ei kratsi nii palju pilku ja kasvab omasoodu

Umbes pool on veel vaba ja naaberkülg on täiesti vaba, seal on liiv juba päris liiv. Need kaks suuremat kivi nurga peal on alles algus, seda kohta tahaks toekamaks teha. vt allpoolThunbergi kukerpuu seemik. Kasvukoha katsetus.

Linnakivirik on hästi kohanenud, õitseb küll vaesemalt, aga kolimise kohta kõva sõna ju :)
 Minu lemmik sibulaoja :)
 Siin on järg, s.t. allapoole tahaksin panna suuremaid kive ja mõne väikse põõsa


 Siin pildil kasvavad need mägisibulad, keda ma saan ehk Muhedikele pakkuda, kui sibulad end nüüd kokku võtavad ja paljunevad. Need on vähe teistmoodi šampoonid ?:D
Sorte ma väga taga ei ajagi, rohkem värvi ja mägisibulaid, sest nad on lihtsalt vastupandamatud.

Pisut udune on see kadakas alati olnud, pole vist väga poseerija. Laugud kuivatavad juba lehti.


Kive lisan nii nagu neid maa seest tuleb, nii on mõni taim nagu õhus, aga mitte sellel pildil.

Korraks võib ju veel üles ka vaadata. Mulle meeldib väga kooslus mägimännid ja laugud. Ega teistelgi kehvemini lähe, suvi on siiani soodne.

 Jah, esiplaanil on merikann :)


Tiigi ääres, mitte küll sauna-taga-tiigi-ääres, aga ilutseb päevaliilia.


Murulaugud musitavad mäe peal :D  Hääd lähenevat pööripäeva ja emblemist, ikka emblemist :)
Kommentaarid

 1. Nah, pole paha. Nüüd saan juba minagi aru, et midagi Sul seal toimub ;)
  ja ilusad asjad toimuvad!

  VastaKustuta
 2. Osssinajeerumjeerumküll! Ja Sul hakkabki seal juba täitsa aed olema. Usssskumatu lugu:) Sa pildista ikka neid hõredaid istutusi ka. Järgmisel aastal näitad siis enne ja pärast ja loomulikult vaatad ise ka. Ja nii põnev on siis näha, kes kuhupoole ja kuidas liikus jne., ega nad siis ju nii kasva nagu Sina tahad:) ja kus Sul tuleb siis järgmisel aastal seal õisi, Sa ei jõua ära ahhetada. Oh, ja veel see liivakallak. Mõtle, igasugu kõrbe-ja poolkõrbetaimi liigub meil ju ka päris kenasti, kes normaalses mullas ei idane ega...ja kaktusi saad palju istutada. Vot siis saab Sust lisaks aednikult ka õige Aaluja:D Mine kadedusest või halliks, künkad ja orud, sooaed kindlalt, nüüd siis veel kõrbeosa kah

  VastaKustuta
  Vastused
  1. See liivaosa on tõepoolest põnev ja nii nagu ma kasvukohta lähemalt tundma õpin, nii ka muutuvad minu algsed (talvised) kavatsused ja seda igal pool. Sellel kohal on uskumatu potensiaal, aga eks tulevased aastad näitavad, kes jääb, kes läheb. Ma olen vist üks vähestest, kes on suvega rahul, taimedel on võimalik juurduda ja kastetakse ka üle päeva :)   Need kõrrelised aga, mis ma tiigi äärde istutasin väga ei edene, tea, kas neile ei sobi või olen liig kärsitu.

   Kustuta
 3. Saunamägi, täitsa hea nimi ja väga ilus mägi ka. Taimedel ju veel see aasta kasvuaeg ees nii, et paari kuu pärast on seal veel ilusam ja järgmine aasta väga ilus. Aga praegu on ka ilus, mis sest et hõre, nii peabku ju olema. Aga see kiwakülg on väigade ilos.
  Sa "potsata" kännu otsa suveks potiga mõni suvelill, on kännul ka ilusam välimus.
  Ilmade kohapealt on näha, et suvi ei ole veel käes ja ilmad on heitlikud. Laupäeva hommikul käis siin Tallinnas kõva "keevitamine", aga õhtul oli vihm, torm ja jahe õhk. Aga vihma on ka vaja, muidu kuivab nii mis vähe.

  VastaKustuta
 4. jaanipäevaeelne aeg, kisub suudlusteks küll! ;)
  väga ilus mägi. väga ilus! sibulajõgi on lemmik.

  VastaKustuta
 5. Sa oled ikka ilmatuma töö juba ära teinud! Ja kui hästi taimed ennast tunnevad, pealtnäha pole erilist kolimisstressi küll kusagilt paista. Väga inspireeriv, see kivikallak ja mägisibulad eriti :)

  VastaKustuta
 6. oi-oi, milline suur töö tehtud ja ilus.

  VastaKustuta
 7. Saunamägi on väga tore nimi ühele künkale! Ja vägev töö on ära tehtud! Sibulaoja on eriti armas!

  VastaKustuta
 8. Kui Su kõrred on pidevalt jalgupidi vees, siis päris seda nad ei taha küll. Jaga neid mujale ka, et kui seal välja lähevad, oleks varuks võtta. Iga pinnas on isemoodi, kuskil hakkab neil ikka hea.
  Unustasin algul öelda, et Jõule kiiret paranemist, suvel on rumal haige olla:)
  Ja embleme ikka, nagu sibuladki:D

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused