kuidas tegelikult... pildipostitus

Täna laisklen.
Pildistan.
Plaanin.
Suurvesi on jälle tagasi ja uputab kobarpäid. Ühele neist see enam ei meeldi. Kui kallas korda saab, tuleb ära kolida.
 Siin ma pean kannatlik olema, aga oi, kuidas see mulle närvidele käib.
Varsti hakkan kraavi kaevama. Noh seda, mis umbes on. Mõni tarn on muide päris kena, pean neid uurima. Kui see jama nii jääbki, siis teeme tarnaala.

Tamme alt vaadates niii jube ei tundugi.

Paremale jääb see koht, mida ma saunamäeks nimetan. Siia istutasin mägimännid ja lavendlid jm Paremale jääb mikrobioota (nõlv kaitseb kõrvetava lõunapäikese eest ja kadakas. Otsevaates on sarapuu, mis lõuna ajal ikkagi särab. talle sai siberi kontpuud taustagirlideks pandud, aga need on veel väikesed. Teine tutakas on eespool, kitseenelas, kellele panin naabriks suure laugu, nad on tore paar. loodetavasti ei nahista salaloom sibulat ära.

Kui ma pilgu tõstan, siis näen nt seda


Kui edasi minna, siis
ja niitmise järg on ... seal, kus see valge lapats on, seal tuleb veel kaevata,
saunamäe otsas tegin pisut koerust, pildilt ei ole näha, aga oranž ja lilla, ossa. Üks neist on veel potis, ma alles kaalun seda.
alla vaadates paistab siis ajutine lahendus ;) mägisibulatele

Lihtsam oleks video teha. Olen nüüd pool päeva tühja pannud, lähen pojenge puhastama ja daaliaid maha panema. Pilte lisan teine kord, nii et järgneb ....

Kommentaarid

 1. jessas, Sa oled ikka tõega hull nagu ükskord Tii ütles. Alles me seal käisime ja pold seal ei mingeid kive ega värve eputamas. Kui sa säärase tempoga liigud, on Sul juba järgmisel aastal enam-vähem, vaid puud vajavad kasvamist.

  Kobarpead ei talu tõesti seisvat vett ja saavad seal kindlalt otsa. Aga sellesse tarnamaasse kui ta jääbki nii mängima sobivad "ilutarnad", neid on väga põnevaid, ka kirjude lehtedega sorte ja muidki kõrsi, kes vett ei põlga, ka kollase võhumõõga sordid on head. Talvel kui aega on, saadan Sulle lingid, siis uurid, kes sinna sobib. Sa ei peagi ju kõiki kohti veel tänavu taimestama.

  VastaKustuta
 2. Sa ikka puhkad ka ve ja loed pilvi?

  VastaKustuta
 3. Täna lugesin :) ja asjast oli kasu. Õhtul katsin vana võla - kaevasin 5 pojengi ümbert põllu puhtaks, ikka nii et pojeng ja pause :) Mõtlesin Muhediku jutu peale niitega multsimisest ja selle peale, et kus on alles kiva - põld täis ja et mina küll rohkem siin ei viitsi ja siis 1+1= ajalehed+põllakivid. Eksperiment e katse. Ega ta koledam ikka ei jää kui niitega. Nüüd võiks vihm kivid ära pesta. Ajalehti panin paksult.

  Ülejäänud päeva vedelesin pinkide ja kändude otsas ja muidugi blogeris:)

  VastaKustuta
 4. Jõudu! Sul seal ilus reljeefne aed. See mägisibulate nõlv on täitsa kihvt. Nagu ma aru saan, siis on sul seal veel künkaid mida veel ära kasutada.
  Kas sul kusagil tiigi kõrval pole mingit kraavi, kuhu saaks liigvee juhtida. Sul ju hakkab iga kevad tiik "üle ajama". Eks ta sinna madalamasse ossa siis liig vee ajabki. Kas teeservas on ka juba kraav kinni küntud?
  Kus sul viljapuud ja marjapõõsad on? Kas neid ikka ka natukene istutad või on osa seal juba ka olemas?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Künkaid jätkub tõepoolest rohkem, kui pildilt paistab. Krundil asub kaks nn auku, millest üks on soojem ja külmadele tuultele suletum. Lisaks pisimuhud:)

   Tiik on hetkel see koht, mis päästab ülejäänud õue uppumisest. Maanteekraav vajab puhastamist, ma pean seda uurima, mis hakkab toimuma, kui maanteed korrastama hakatakse. Tõenäoliselt aasta pärast. Sellepärast ma kapitaalset ette ei võtagi, see võib muutuda.

   Maja vahetusse lähedusse pole ma peenraid plaaninud, tahaks luua rohkem metsaaia tüüpi alasid.

   Õunapuud on hiidvanad ja enamasti seest õõnsad, veel on mõned karusmarjad ja sõstrad. Puuviljaaiaga hakkan hiljem tegelema, sest selle asukoht muutub, nii maja külje alla ma seda ei taha.

   Kustuta
 5. Äge. Aga jah, ära unusta, et isegi jumal puhkas seitsmendal päeval ja vaatas, et see, mida ta teinud, hea oli :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Küllap sa tead omast käest, et rahul on raske olla, ikka kiiskab mingi koht näkku :), ikka tahaks veel selle nurgakese ja siilu ära teha.
   Vot ja siis hiilibki kahtlus, et kas sai ikka nii hea :D

   tervitades katel :)

   Kustuta
 6. Kyll see jmal oli v2hen6udlik - see, mida ta teinud, hea oli... Yks 6ige aednik leiab alati midagi veel paremaks teha.
  Veeaed tarnade jt-ga saab olema eriline ja huvitav. Neid ei kasva sugugi iga veekogu 22res. Kui Sa oma veeaiaga midagi ette v6tad, siis huvitab mind seep2rast, et meie krundist suur osa kannatab liigvee all ja tulevikus ehk kasvatab ka muud kui niiskust taluvaid k6rrelisi, vesimynti jms. Kuna veetase on sellistes kohtades k6ikuv, siis on t6esti raske sinna midagi muud leida.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Selle alaga läheb vähemalt kaks-kolm aastat, sest muudatused peaksid sündima juba aasta pärast. Järele mõeldes - tarnad võivad tõepoolest ilusad olla ja siis oleks üks pind, mida ei pea niitma ega eriti rohima (?!) loodetavasti

   Kustuta
 7. Ohh, sul oleks nagu turbomootor sees, aga saan ka aru, et sissekolijatele on mingitki kohta vaja kohe. Hullupööra suur töö tehtud!

  VastaKustuta
 8. Vaatasin veel pilte ja oi kuidas mulle need kiwade alad meeldivad. Sul ikka on vedand, et neid jagub. ja silma on sul ka, et neid "sättida" koos taimedega.
  Aga kui ma tiigi otsa vaatan, siis vesi kohe ise näitab sulle kuhu sa peaksid väikse oja tegema. Ja kuna sul kiwa jagub, siis saaksid selle ära "vooderdada" kiwadega ning oja veered oleks hea koht ka niiskelembelistele, näiteks hostadele. Sain Muhediku blogi kunagi lugedes nende "haiguse" ka külge. Sellest saab vist minu teine "hullus" kunagi tulevikus.

  VastaKustuta
 9. Kivi aias on väga ilus, mulle ka meeldib. See on mul esimene kogemu. Nojah, kui meenutada,siis vanasti kooli ajal sai ju käidud kolhoosipõllul kive korjamas:) või oli see seffluse ajal? Nüüd tuleb suuremaid põllukive juba raha eest osta.

  Tiigiga on nii, et veeolud krundil võivad muutuda kui kinnikasvanud kraavid klaariks saab ja seetõttu ma rohkem vaatangi. Kui aga kevadine üleujutus jääb, siis on sel kraavi kaldal jumet. Tiigi ääres on veel kaks küngast, kuhu tuleb taimestus, aga sellest mu füüsiline jõud üle ei käi, ootan minitraktorit. Siis saab hostasid ja muid kasvama panna.

  Sinul seal on igasugused vahvad võimalused. Mina kasutasin ema juures Pärnumaal teeradade peal männiokast, mis on palja jala all imepehme ja kui ära vanub, saab lähedalt männikust lisa tuua. vt mu eelmise aasta juulikuu tiigiprojekti postitust. Lehtpuid on sul ka, pead lihtsalt oksapurustaja laenama ja ühe päeva multši tegema. See on üldse huvitav teema ja aednikud on leidlik rahvas.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. See oksapurustaja mõte on mul ka ju pikemat aega mõttes. Eks seda saab tulevikus teha. Meil on seal tagapool veel palju võsa maha võtta, seal saab materjali mägedena. Ma eelmine aasta käisin siin Pirita metsas mööda teesid ringi ja korjasingi männiokkaid. See on tegelikult rododele veel parem mults kui koorepuru ja ma segasin ka osa istutamise ajal mulla sisse.
   Traktor on hea asi küll. Meil on ka seal veel tulevikus traktorile tööd oi kui palju. Aga üks suurem asi on see, et tahame sinna tahapoole selle tiigi lasta kaevata. Aga see jääb suuremaks tööks ja teeme siis kui majale vundamenti kaevama hakkame. Me käisime mööda võsa ja avastasime, et see vesine on ikka nii suur, et kõike ei saagi lahti kaevata. Siis saaks sellise pisema järve juba, aga see nii töömahukas, et seda teostada on raske. Jõudu ja jaksu sulle sinna!

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused