kassikakk(?) Peedimäel õunaraksus

Tulen mina koolist, väsinud ja väsinud, aga keegi kiiksub õues. Sedasorti kiiksumist oli juba kevadel kuulda ja ma veel mõtlesin, et miks pagan ta niisuguse laulu on endale valinud. Kangesti kaebliku. Mul oli parasjagu hull peavalu ja mõtlesin, et näe, tarvitseb mul kooli minna ja linnud võtavad kohe võimu üle :).

Õhtul tuli KSJ ja teadis kohe, et mul kullipojad puu otsas. Oleks nagu kaks tükki olnud või oli see vanalind. Üks lendas lepikkusse ja teine hädaldas õunapuu otsas. Tegime pilti nagu saime, aga väga ei saanud. Laen siia KSJ pildid üles.
No kas ta pole lahe kuju:) Pead pööras ka nii ägedalt ja proovis lennata, aga väga pikki otsi teha ei jõudnudki. Hommikuks oli ta juba lepikusse kolinud.

Ma ei jõua seda kohta ära imestada, kogu aeg on miskeid vahvaid üllatusi. Ma loodan, et nad söövad ohtralt hiiri.

Väga mõnus koolivaheaja sissejuhatus :)


Kommentaarid

 1. Lisaks hiirtele söövad kakud ka vesirotte. Pärast seda kui händkakk maal metsatukka pesa tegi kadusid sealt vesirotid päris ära. Igati kasulik kodulind.

  VastaKustuta
 2. Kakud on tõesti maailmatuma ägedaimad linnud. Kunagi loomaaias ei saanud ma nende juurest kuidagi minema. Säärased targad, mõtlikud, müstilise vaatega, mingitmoodi endasse sulgunud. Ja nad tundusid nii heasoovlikud. Kui ära tüdinesid neist rumalaist vahtijaist, keerasid näo lihtsalt kukla taha:)

  VastaKustuta
 3. Lahe. Kakud on 1) armsad ja 2) tuletavad inimesele tema tehnoloogilises v6imuhulluses meelde, et tema ei ela metsas yksinda:)
  Praegu on valged 88d, igasugu hilis6htuse eluviisiga elukate j2lgimiseks hea aeg. Valva, ega teil l2heduses 2kki nahkhiiri ei ela:)

  VastaKustuta
 4. Oi kui tore naaber sul. See on see maaelu võlu, naabrid on metsaelanikud. Minu arust igati tore. Kui sul praegu veel nahkhiiri pole, siis loodame, et tulevad. Sul ju nüüd tiik, kus neile toitu lendab ringi.
  Kui me juuni alguses Pärnal käisime, siis kohale jõudes autost välja astudes nägime kohe kuidas üks kits metsa silkas. Teevad küll kurja, aga samas ilma nendte ka ei taha elu. See metsa elu koos loomade ja lindudega on just see, mis mind metsa tõmbab.

  VastaKustuta
 5. Seal on nahkhiired täitsa olemas :) nähtud!

  VastaKustuta
 6. Küll mõnelikka veab! Esimesel uue kodu suvel silmitsi nii toreda tegelasega. Ja pole sel pildil häda midagi!

  VastaKustuta
 7. oi, tõesti imeline kohtumine. ise kuulen küll häält siin kevadeti, aga ainult korra olen kohanud aastaid tagasi.

  VastaKustuta
 8. KSJ uuris asja ja tõepoolest ongi kassikakk. Ilmselt on ta majale nii lähedale tulnud sellepärast, et poeg õpib lendama. Terve tänase päeva kuulsin neid kaugemalt ja alles hilisõhtul lendas vanalind mul üle pea. Vahva!

  VastaKustuta
 9. meil on nahkhiired, kitsed, põdrad, ilves, rebased... ja nüüd ka metssead. käivad aga üle kraavi heinamaal õhtuti söömas, vehivad sabadega nagu lehmad :). magamistoa aknast ikka vaatan teisi... kuigi see mulle nüüd küll ei meeldi, et nad on juba tee ka üle kraavi mu krundile leidnud ja kartuli"peenrast" ca 15 m kaugusel muru tuhninud...

  kakud võiksid küll olla. ei tea, kas nad roomajaid ka söövad?

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused