kas klaas on pooltühi või pooltäis?

Hea on see, et tiigiäärsest savist kerkivad kivid. Halb  on see, et ma lõhkusin neid vedades käru ära. Hea on see, et mu lapsel on nii toredad sõbrad ja üks neist parandab käru ära:)
Hea on see, et ma sain ühe koolitöö tehtud. Halb on see, et mul on veel kümme teha. Hea on see, et veel on aega.

Mõned kivid on imeilusad ja täiesti priilt käes. Mul ei ole neid küll nii palju nagu Thelal, aga mägisibulatele sai kive juurde ja kõik pisikesed liiva pistetud ja natuke kabedam jälle.

Halb on see, et kopaga maaparandust ei tule, liiga suured kännud. Hea on see, et Kadakas kogemusi jagas :) ja ma ei kavatse kodu kauniks või mis iganes konkursile oma künkaid esitada, aega on.

Neljapäev oli tore päev ja reede oli tore päev ja laupäev oli tore päev ja pühapäev oli ka. (nüüd on küll klaas triiki täis). Istutasin ja potistasin nädalavahetusel, see oli hea. Natuke halvem on see, et tõstsin ümber oma kevadised liiliad, see vana sort, mis on igas korralikus taluaias ja tulemus sai närviline. Siis vaatasin ja vaatasin, et liiga vertikaali kisub see värk, et vaja midagi rahustuseks lisada. Lisasin, aga vähe sai. Siis jooksin hostapottidega, (vahemaad on ikka hoopis teised kui linnaaias), panin maha ja tagasi vaatama. Ei saanud rahulikum, hoopis naljakam ja veel rahutum. Nüüd peab ootama ja settima, mis saab. tahaks sinna midagi ümarat. Laugukera üleval ja miski kera all ja liilia-mõõgad vahepeal. Hostapotid jälle ootele. Muidu hakkab saunamäe teepoolses küljes tekkima värvikombinatsioon - hall-lilla-oranž-valge ja männiroheline. Oranž on lühiajaline, needsamad liiliad (pole veel õide läinud) ja püstine mõõl Geum ×borisii. Viimase nimega on segadus. Sildil on tavaline mõõl `Borisi`Google annab teise nime nagu püstine mõõl. Lilla eest hoolitsevad laugud ja lavendel ja murulauk, lavendel veel ei õitse. Halli tuleb juurde, kadakkaer on minu jaoks juba kõrvale pandud. Valget toob ka kitseenelas ja valgeõieline murulauk. Päris lahe on mängida. (vahel, kui see just väga stressi ei aja)

Kui ma seal pingil jalgu kõlgutasin, siis märkasin, et tiigi ääres domineerib ka vertikaal ja laudleht ei ole veel oma suurust näidanud. Vertikaali hulka kuulub ka ülal pildil kurekell-ängelhein, kes on üks huvitav tegelane. Õienupud on tal alguses kollakad, siis valged ja siis violetjad. Kaks värvi korraga vähemalt ja tema tunneb end seal küll väga hästi, on oma lehemantli uhkelt kohevile kasvatanud ja on seal hetkel kõige tähtsam.
No seda peab parandama ja kui kopp seda ei tee, siis tuleb ise poole meetri haaval teha. Kuidas see Pantaloone ütleski? TUULT JA ÕHKU LASTA SUUREMALT.

Halb on see, et kell on nii palju, aga hea on see, et saab magama minna:)

P S eriti hea aga on see, et 4 aastase südaja aktiniidia kolimine õnnestus! Pidin teda kõvasti lõikama, sest oksad said viga, aga kasutasin pookevaha okste sulgemisel ja aeg ka selline, et mahlad ei jookse ja kasvama läks. Ta isegi õitseb! Mulle meeldib ta lausa narruseni

Kommentaarid

 1. Kuule, kodanik Tsiil, kas Sulle seal koolis ei õpetata, et õige pildi püsikutest saad alles mõne aasta pärast :DDDD, nii et rahune natuke. Mina võrdlesin olude sunnil eile õhtul eelmise aasta fotosid selle aasta tegelikkusega ja kui ma poleks juba taguotsal istunud, oleksin kindlasti sellele maandunud, sest taimede suurus-kõrgus-laius on aastaga ikka kohutavalt muutnud. Aed pole mööbli ümbertõstmine, et lükkad kapi paika ja ta jääbki sama suureks ja sama kujuga. Järgmisel aastal on aias see kapp 3x suurem, teise kujuga ja vahest teist värvi kah veel :)

  VastaKustuta
 2. Autor on selle kommentaari eemaldanud.

  VastaKustuta
 3. lisan tagasihoidlikult juurde, et see kapp võib omatahtsi paar meetrit eemale ka kolida

  VastaKustuta
 4. Kui majapidamises on kive, siis tavalisele aiak2rule lisaks on asendamatu raamk2ru, millega nt poodides suuri kaubakaste v kodumasinaid veetakse. Eelmisel kevadel ostsin plokkide jm ehitusmaterjalide vedamiseks ja nyyd on see mu lemmikkivik2ru - ei pea midagi kuhugi t6stma, kandid eseme raamile ja hakkad aga lohistama jne, samuti pole vaja karta aiak2rude h2da - odava raami ja pehme pleki murdumist. Lisaks aiak2rule s22stab see riistapuu ka aedniku selga, kuna aastate jooksul j22b 2ra palju t6stmist. Yldiselt igas poes neid pole, mina sain oma T88riistamarketist, kuna teadsin, mida otsin.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma olen kohati ikka veel eluvõõras tüüp :) Linnas oli mul naabrimees, kes hoidis riistvara elusa ja terve ja mina muudkui kasutasin. Nüüd ei süvenenudki üldse. Muidugi pole selline käru kivide vedamiseks mõeldud!

   Raamkaäru mõtte panen kõrva taha, sest kogu see eterniit ja kivid jm tahab ju oma kohale pandud saada.

   Kustuta
 5. Pysikute kasvukiirusest - j6le raske on sundida ennast noorte ja tillukeste taimede vahele meetrisi vahesid j2tma, et neile ka kasvuruumi j22ks. Aga selle probleemi lahenduseks saab kasutada yheaastasi taimi, kui aiandusmaitse lubab. Kui ikka ilusasti vihma sajab ja mulda on viitsitud parandada, siis taimed mitte ei kasva, vaid KASVAVAD ja varsti ongi yhe kapi asemel 3-4 (ehehe). Taimede korduv ymberistutamine on 1) v2lditav lisat88 ja 2) taimi h2iriv, tahame ju oma aias n2ha ilusaid tohutusuuri p66said.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Vahede jätmine pole kerge jah :) Mõnes kohas teen seda siiski meelega, sest tihedam asustus on mõnes kasvukohas taimede endi tervise pärast oluline. Nt astilbed söövad muu umbrohu välja, nad ei jäta sellele valgust.

   Kustuta
 6. väha hea lugemine:)))

  mde, ma oma kapipeenraid vaadates lohutan ennast sellega, et nii tiheda istutuse puhul ei mahu umbrohi ära :))). kuigi minukõrgused pojengid on ikka natuke ehmatavad ka ....

  ja see raamkäru on hea asi tõesti!

  VastaKustuta
 7. Ükskõik kui tihedasti istutad, UMBROHI mahub ikka ära.

  VastaKustuta
 8. Tsiil, ära kuula neid tarku suurte vahede jutte. Kui suudaksid istutusalad nii põhjalikult ette valmistada ja katta nagu Muhediku viimased rajatised, siis on kõik õige. Sinul aga on oaasid kännumäestikus (mõni küll juba päris suur ja praeguseks kindlasti laienenud). Taimi sul muudkui koguneb, kuid nende tulevasele suurusele vastavaid ettevalmistatud istutusalasid ühe-kahe inimese kätejõuga ühe-kahe suvega ei ole võimalik tekitada. Mõnda vaja ka paljundada, et hiljem suuremat laiku moodustada. Mängi rahulikult soolotaimede ja väiksemate gruppidega, et paremat ettekujutust saada, kuidas keegi kõrvuti mõjub. Õigel ajal oma aias ümber istutamine pole midagi nii hull. Puud oleks küll hea õigesse kohta kohe saada, kuid seegi on suhteline. Puukoolid rajatakse ju ka selleks, et noorukesi suuremas hulgas koos lihtsam hooldada.

  VastaKustuta
 9. Mina istutan ka asju üksteisele liiga lähedale ja täiesti meelega, olles teadlik, et ma pean neid mõne aja pärast kolima hakkama. Esiteks, mul pole aega neid vaheruutmeetreid rohida ja tiheistutus tapab suurema osa umbrohtu tõepoolest. Teiseks, mu ideed muutuvadki kogu aeg ja mulle lausa meeldib asju (s.h. aeda) ümber kujundada.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused