kaevan, istutan, kaevan...

Praktika Järvseljal.
Ma võinuks olla tublim ja kasulikum. See on esimene tunne, aga mul on võimalus end parandada :) Paari päevaga sain tublisti targemaks ja praktikabaasina on Järvselja just nii hea nagu arvasin. Sain küsida ja pärida ja neis töödes, mis ette võtsime sain jälle targemaks. Kastmistööde ajal uurisin uusi taimi ja peale tööpäeva leidsin kotist siiski fotoka üles ja pildistasin pisut. Pildistan veel :)
Fotokas läks karukellade peale sõgedaks :) See toon, mis on fotol on pisut, khm, päikseline, aga objekt oli veel ilusam. Minge vaadake, ta alles õitseb veel.


Karukella pildistades

 Kui kõik ausalt ära rääkida, siis ega Muhedik mööda pannudki, järelkaäru oleks hädasti vaja :) Puud on veel ostmata. Kuigi ma sel aastal püsikute peale panustada ei kavatsenud, tõin koju ikkagi hulgaliselt huvitavat ja mis peamine, kohati saatis mind algaja õnn. (noh, et ise ka ei tea, mis tore taim sai toodud).

Suur tähtputk `Rubra` Astrantia major 
Päikesesilm `Loraine Sunshine` Heliopsis

Aga rohkem kirjutada aega pole. Nimekiri jääb poolikuks, nagu öeldud:istutan, kaevan, istutan. 
Ei saa kelkimata jätta, et mägimännid said paika, oh sa, kui hea tunne see oli. Ilmastik: eile kallas kella viiest üheksani või kauem. Täna puhub või labida käest, kuivatab, eksole. 

Läheb jälle kaevama...

P S väga tähtis (minu jaoks) ÕUNAPUU POOKIMINE ÕNNESTUS! Poogendil on väike roheline pungake, jess!

Kommentaarid

 1. Aitäh kalmust pakkumast! Kaalun, mul pole ju märga talle anda. :)

  VastaKustuta
 2. pookisin 10 ndal mail.

  VastaKustuta
 3. Oo, kalmus on huvitav.
  Ka J2rvselja on huvitav.
  Muudkui r22givad, et pookimine on lihtne, aga mina pole veel julgenud ette v6tta. See-eest mulla/liiva sisse torgitud oksad l2hevad minu k2es juba kasvama:D
  Kaevamise t88 on vist praegugi asi nr 1 ja kestab veel m6ned n2dalad. Juulikuus ma vist eriti ei istuta, aga augustis hakkab j2lle pihta - siis on pistikutega paljundamise II aeg, ja tuleb kevadel pistetud pistikud eraldi potitada, kui juunis ei saanud ja juulis viitsinud. Ja loomulikult leiab aias alati kohti, kust juurida. Ei saa labidata, ei saa.

  VastaKustuta
 4. Sorri, v2sinud pea ajab hullu juttu - mina, mina...
  Unustasin k6ige t2htsama - mida Sa oled proovinud pookida lisaks kirjeldatud 6unapuule?

  VastaKustuta
 5. Labidas on aednikule nagu külge poogitud, sellega alustad kevadel ja lõpetad sügisel või hommikul ja õhtul, või esmapäeval ja pühapäeval:) Ja tal on mingi imeline võim. Kui talv hakkab lõppema, hakkavad käed labida, loe kaevamise järgi, sügelema. teisiti ju puud paika ei pane:D

  VastaKustuta
 6. Kle, jõudsin põgusalt ka teiste blogideni ja mis mina näen, pakud seda variegatust heldelt. Ma väga tagasihoidlikult pretendeeriksin ühele pisikesele kui Sul teda jagub

  VastaKustuta
 7. @Muhedik, muidugi jagub :)
  @kaaren,ma arvan siiani, et see pookimine niisma ka pole, aga koolipraktika andis julgust juurde. Peale õunapuude pole ma midagi proovinud :) Suvel loodan ka pistikuid teha, see on nii põnev.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused