nõks kevadesse

Ilmselt on tulemas suuremat sorti jätkutalv, sest õhk on kevadest paks ja seda juba mitmendat päeva. Sitsikleidid on kapist väljas nii Trummlandias kui Tartumaal. Kraadiklaas näitab hommikuti -10 ja -12 , aga päeva vastu ei saa. Eile oli nii hea ilm, päike oli soe ja kui mu pesumasin töötaks (loe - oleks paigaldatud), siis oleksin end läbi kappide pesnud ja kõik päikese ette laotanud. Selle asemel tegin suuremat sorti tossu.

Ilmateadet ma ei vaadanud, täna saabus kevade asemel tuisk. Mina ei tea, kus ta kolas, aga Pmäele jõudes nii väga ei möllanudki. Ühte peab küll ütlema, et need lühikesed päevad on mu ikka üsna närvukeseks muutunud. Peale eilset õuepäeva pidin saunalaval magama jääma. (see on muidugi kunstiline liialdus, aga tegelikult ka) Lumi õue peal oli kerge, pole ju sula olnud, aga sumpamine võttis täitsa läbi. Täna keerasin peale okstevedu lihtviisiliselt magama keset valget päeva! Eks siis õhtul saab jälle koolitööd teha.

Laupäeval põletasime heina ja võtsime puid maha. Mina ei võtnud muidugi. Näitasin rohkem. Õue pealt harvendasime sireleid, neid, mis on kasvavad kännud, mis otsaga kuuri katust nühkima jõudnud. Tamm sai oma ruumi tagasi, õunapuudel sai maha võetud kuivanud oksad. Nood on ikka igivanad ja auklikud.
Karm lõikus.
Kaks viimast kuud on küttepuude varu niruks närinud. Olen pisut latreid lõhkunud ja sõnnikuseid laudu saaginud, aga see on rohkem hakatuse värk. 
Heinast. Uurisin pisut, et kas keegi poleks huvitet laudapealsest heinast, sest see tundus ok olevat. Nii ütles targem inimene ka :) Helistasin paari kohta, aga tulemusteta. Allapanuks võiks täitsa sobida.

Hein põles hästi, aga seda on hullult palju. See, mis tallatud ei edene ega mädane, see läheb siis komposti. Kõik see võtab hirmsasti aega ja tarimine külvab pool õue täis. Samas, vahet pole, üks päideroog puha.

Vaatasin Thela blogi ütleb, et kevadeni on ainult 30 päeva. Seda on niiiii vähe. Märtsisess aab mu juuksed sirgu ja see on kõigest algus. Septembris tuleb aedniku eksam teha.  Ma kaldun arvama, et mitte talv pole see, mis mu proovile paneb, vaid hoopis kevad. Kui see kõik lume alt välja sulab. Aga noh, seda ma ju tahtsingi :D Tuult ja õhku suuremalt lasta (naerab). Kui kohatised paanikahood välja arvata, siis olen endiselt rõemus.
Käisin Tartust läbi ja aed on kenasti lume all, ainult veesilma koha peal on ohtralt tantsimist olnud. Karta on, et kile on kevadeks katki. Siis tuleb sinna suur auk ja mida sinna pannakse, mina ei kujuta ette.

Mis on ülioluline, päev on nii palju pikem.
Köögiaknast paistab lindude söögimaja ja seal on üks pidev sagimine. Sekka üks puukoristaja ja kaks paari leevikest. Minu kanad :)

Tegin suvelillede koolitööd ja nüüd vaatan poes seemneid juba hoopis teise arvutusega, et mitu kuud õitsemiseni jne. Maailm jälle huvitavam.


Kommentaarid

 1. Oli jah kuidagi lumevaba tuisk. Puhus, puhus... ja k6ik. Oleks h2dasti lund vaja, sest muidu tuleb kevadel j2lle p6ud.
  Muide, ma elan Sinust u 10 km viljandi poole maantee 22res, ja v6in lubada, Sind ootavad ees p2ikeselisemad suved kui linnas olid - seda kinnitavad veel mitu meie kandi aednikku. Elasin ja 6ppisin enne siiakolimist linnas ning praegu sinna asjatama-poodima s6ites v6ib n2ha kummalisi ja drastilisi kliimaerinevusi.

  VastaKustuta
 2. Meil ikka sadas terve 2 päeva ja sajab siiani, tuulel ka suur avar voli möllata, mul on tunne, et kõik, mis orgudes vähegi oli, on meile siia kokku kuhjatud. Ja teda on nii palju, et me ei saaks mõeldagi mingile puude langetamisele. Aga kevadel on ilmselt vaja maha üksjagu vanu ploome, neil olid juba sügisel rauganägu ees. Homme vist peab hangima hakkama:D
  Aga Sul on ees ilusad ja põnevad ajad:). Järgmise talveni.

  VastaKustuta
 3. @Kaaren, me oleme siis naabrid ve :D
  @Muhedik, sinu orud ja mäed teevad ilma :D

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused