nähtud.tehtud.

Koolinädal sai läbi ja esimene miinusööbimine üle nädala ka tehtud:) Tänahommikune temperatuur oli -32. Ette rutates - olen elus ja majja tuleb vesi sisse ja läheb välja ka. :) Siinkohal tänud Olulisele Isikule Minu Elus :D, kes küttis kodu ja söötis mu kanu (tihaseid jm sulelisi).

P.S. parandasin postituses kirjavigu ja vahepeal sain mõned tulemused:
õues -25, esikus -4, esimeses toas +9, tagatoas akna all +12, ahju lähedal +14 ahju ja soojamüüri vahel +16. Kallistamise kuu :)


Kui ära sõitsin, näitas kraadiklaas -20. Mida rohkem Räpina poole, seda külmemaks. Kohapeal näitas -26, linnas sees -25. Ühikaelu oli nagu hotellis, käi kasvõi paljajalu, nii soe oli. Koolinädal tundus eelmistest pingelisem, ikka need vanad head okaspuud ja okste määramine, ilma abistavate tabeliteta. Jube! Juba nädala keskel oli pea nagu sõel, miski ei jäänud pidama. Botaanika 60 ja peale sai küll sooritet viie peale, puuviljanduse tunniks kippusid kirsside jm tagumised pooled meelest minema. Vahepeal oli juurikate töö ja taevas tänatud mitu Palusalu praktilist tundi. Mitte, et ma oleks mingi vinge teede-ehitaja või silm sirkel ja nina vinkel, aga pea puhkas ja tunnid kadusid naksti. Hindeid veel ei tea, aga saab öelda, et tehtud. Kõigepealt aga pisut sellest, mis nähtud :) Rubriik: võõrad suled.


Vot sellised trügijad. Elavad temeperatuuril +20 nagu miškad ja kasvavad.Seal oli juba rohelisemaid sibulaniitusid, aga mulle meeldisid need trügijad. Valgus oli veidi imelik pildistamise jaoks, aga annab edasi.

Kusagil on juba elu, eksole :)
Ühika fuajees oli välja pandud floristide pruudikimbu tööd. Ikka nii, et kavand, foto kleidist, kalkulatsioon ja pruudikimp. Kahe pildi puhul moonutas mu fotokas kahjuks värvid ja neid ma siia üles ei lae. Kui kellelgi on nurinaid, andke teada, võtan blogist maha. Kes autoreid teab, võib kommentaariumisse lisada. 


Nüüd siis tehtud juurde:) Mängisime liivakastis jälle. Proovisime klompkivi laduda. Pildistasin, et oleks oma vead meeles. Neid polnud just vähe, aga esimene kord ka. Tellisega ma seda teha ei saa. Korra peaks siiski kusagil proovima, sest nii ma seda eksamil ka tehtud ei saa.


Ka selgus, et lisaks ettevõtte praktikale tuleb kodupraktikat teha, ainult 1000 h. Juhendaja saab koolist. Ja õpisuund järgmiseks aastaks paika panna aprilliks. Aednikueksam on septembris. Mais juunis on valikained. Väga kainestav sess oli :D Mulle see kool meeldib.

Kommentaarid

 1. Mulle ka see kool meeldib. :)Meie toa naistel oli poole nädala pealt see mure, et positiivset impulssi kippus väheks jääma. Kogu aeg olid vastamised ja eelnev õppimine ning uut osa edasi suurt ei võetud. Aga nädala teine pool juba korvas kõik. :) Peale tee-ehitamise ei saa minust ka oksalõikajat. Mitte mõhkagi ei hooma nendest huvitavatest käeasenditest, mida lõike sooritamiseks peab võtma. :(

  VastaKustuta
 2. Meie pole veel midagi peale mustsõstarde lõiganud, sellega sain hakkama :)

  VastaKustuta
 3. See Su 1000 kohustuslikku kodutundi on huvitav:)
  Arvutasin - s.t. 125 tööpäeva (8t)
  ehk 25 töönädalat (a 40t) ehk 6 ja veidi peale töökuud
  Mõtlesin, et normaalne ju, aiaperiood meil enamvähem kestabki15 aprill - 15.oktoober
  Järeldasin- Sa pead palgatöölt ära tulema:D

  VastaKustuta
 4. Kui sa juba oma kivitöö pildid avalikult üles panid, palun tutvusta ka vigu. Võhiklik silm ei oska mingeid vigu märgata, aga tahaks targemaks saada.

  VastaKustuta
 5. @Muhedik, mööda panin, kokku on 1000 h, isseisvat praktikat on 840h ja see on kahe aasta peale. Nii et ma ei pea end lahti võtma, aga puhkust oleks küll hulluste juurde vaja :D

  @Tii. Esimesel pildil pole äärekivid loodis ja kõigil jätab vuugivahe suurus soovida, s.t. liiga suur ja võiks ühtlasem olla. Kaaretöö oli meeskonna töö ja tegime kolmekesi, minu oma oli liiga kõrge, peab loodima iga kolme rea tagant.

  VastaKustuta
 6. 1. kursusel: aednikupraktika ehk aianduse aluste praktika, kokku 160 tundi
  sh ettevõttepraktika – 40 tundi, iseseisev praktika - 120 tundi
  2.-3. kursusel: rajamis- ja hoolduspraktika, kokku 840 tundi
  sh ettevõttepraktika - 120 tundi, iseseisev praktika - 720 tundi

  VastaKustuta
 7. Nu ma selles keskmises osas (mõtlemine), tegelikult selle ka välja mõtlesin, aga ma olen lihtsalt kuidagi harjunud arvude keelt kuulama ja seda oli lihtsalt huvitav kirja panna:)
  Aga Sul on hullupööra vedanud. Mõtle kui hull oleks kui Su aed oleks valmis. Praktika 1000 h rohimist, kui sedagi:D Aga nüüd saad kõiksugu imeasju praktiseeida kolimisest alates. Saad ilusa päeviku:)
  Head hinded väärivad õlalepatsutamist, tubli oled!

  A see koduelu seal on Sul küll karmivõitu, õnneks saad vahepeal tööl olla. Natike vaja veel vastu pidada. Kui jalad väga külmetavad, raputa sokkide sisse veidi sinepipulbrit, aitab hästi! Kuum puljong ka, paremini kui tee.

  VastaKustuta
 8. Ma kujutan päris hästi ette, et kui sul on väike linnaaed ja sa pead seal oma 800 ära tegema, siis on küll jama ju:)

  Mul on ikka nii hea meel, et ma sind teatud punktis kuulda võtsin ja kodu edasi otsisin :D

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused