Lehed

teisipäev, 17. jaanuar 2012

Hää teada. Sosnovski karuputk

(Heracleum sosnowskyi)

Sirvisin oma botaanika konspekti ja nipp karuputkest vabanemiseks on järgmine:
karuputkele tuleb kilekott pähe tõmmata, siis ta kuivab ära, sest ta arvab, et seemned on külvatud.

5 kommentaari:

 1. See on küll kasulik teadmine. Keila kandis kasvab seda jubedust meeletus koguses, kogu aeg pelgan, et jõuab meile ka.

  VastaKustuta
 2. Meie botaanikaõpetaja jagas. Mul jäi kripeldama ainult see nüanss, et ilmselt peab ta ikka õitsema laskma ja siis kott pähe, aga väga mökutada ei või, jõuab ära külvata. Selleks ta elabki, külvamiseks ja levimiseks. Nii et niitmine jms vöitlus olevat veitsa mõttetu.

  VastaKustuta
 3. Noh, niitmine on abiks vaid sedavõrd, et ta vähemalt samal aastal enam ei jõua külvata, aga eelmiste aastate elujõuline seeme elab mullas rõõmsalt edasi ja tärkab ikka. Ka siis kui taime enda hävitamiseks on pimendamise võtet kasutatud.
  Sellise meetodiga, ma arvan, ei pea teda õitsema laskma, eesmärk on taim juba eos lämmatada (sama võtet kasutatakse ju umbrohu hävitamiseks uuelt rajatavalt istutusalalt.
  Seega, ühe aastaga pole teda võimalik mitte mingit moodi hävitada. Kui ta aga juba kellegi lähedale on jõudnud, siis peaks temaga küll igal moel tegelema hakkama, muidu on ta üsna pea otsapidi enda aias.

  VastaKustuta
 4. Anonüümne20 jaanuar, 2012

  Oi see on naljakas! Nagu multifilmist:) Millegipärast tuleb mulle arupidava Sosnovski kartuputke nägu täiesti selgelt silme ette.

  VastaKustuta
 5. Õpetusi ja uudised on hea saada,
  Ei pea ise aega raiskama info otsimise peale.
  Jagame ikka kogemusi!

  VastaKustuta