sibulamängud

Tirooli liivsibul. (Jovibarba arenaria) Ostetud A. Hannusti käest Võhma Juurikalt 2011.
Mul ei õnnestunud teda maha panna ja seetõttu talvitub ta minu töökoha aknalaual. Ma kastan teda ülivähe, et tal ei tekiks kasvuplaane ja radikas on tema auks kinni keeratud. Selles kausis on ta siis juba kuukese või rohkem hakkama saanud. Koos potiga. Poti ümber on liiv, kivid ja igasugu mineraalne- ja libakraam, mis kodus üle jäi. Ikka koguneb ju.  Pott-kausi kuju meeldib mulle hirmsasti ja värv ka.Kivid on Maria korjatud :)


Ei ole kivide raskus, vaid valguse tõmme
See on ka pisut eksperimentaalne ettevõtmine ja kevadel saab ta kindlasti endale uue koha.  Kui aga väga soojaks läheb, siis viin koju külmematesse oludesse. Ilus ju :)

Kommentaarid

 1. Aga osa temast võikski ju selles ilusas potis ja nii hästi koostatud ümbruses edasi eladagi. Suvel õues, talvel toas.
  Kahju, et meil ei tehta püsikunäitust, peaauhinda väärt kompositsioon.

  VastaKustuta
 2. Oh, nüüd ma küll nihelen suurest heameelest. Nii tore kiitus:D
  Idee on ju vana, mägisibulaid on kaussides nii palju näha, aga täna on minu oma kõige ilusam:D Üleni valges

  VastaKustuta
 3. Ilus! Sa ehk ei peagi eriti pingutama talle erilist jahedat keskkonda luues. Mitme allika järgi sobivad mägisibulad toataimedeks. Aga kui soojas välja läheb, siis mina ei soovitanud!

  VastaKustuta
 4. Mul oligi yks mägisibul kogemata havisaba potis yletalve. Elas ilusasti yle ja kevadel läks õue.
  Väga ilus kompa, paitab silma ja kosutab hinge. Eks uuel kevadel paista, kas tahadki teist vabasse loodusesse julma toidukonkurentsi ja sadade kahjurite meelevalda jätta. Ehk on taimeke õnnelik just seal, kuhu Sa ta panid - ilusas potis valitud kivide keskel:)
  Kujutan ette, et liivsibulat peab talvel peenras nt kuuseokste ja klaastahvli vms-ga katma, nagu TY Bot. aias talveks niiskusekartjaid kaetakse. Ning sa ei näe teda siis pool aastat.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused