Hall vaher (täiendatud)

Selle puu lehega oli huvitav lugu.Nimelt anti meile kodutöö, koostada lehevihik, mille tarbeks pidime Räpinas korjama nii palju erinevaid puulehti kui võimalik. Mida me ka tegime, aga mina oskasin omad lehed kõik väga valesti kuivatada, nii et kui ma esimeselt koolinädalalt koju jõudsin, sain aru, et see ei lähe mitte, vaja uued korjata. Käisin botaanikaaias, küsisin enne muidugi luba ja korjasin posu lehti, jälgides hoolikalt, et nimed saaks ka kirja. Sellel liigil aga jäi määramata. Minu soovitus herbaariumi tarbeks kuivatajatele - lehed tuleb panna kahe ajalehe vahele ja siis raamatu vahele. Ajalehti tuleb vahetada vähemalt kord päevas, siis ei riku raamatut ja leht saab ka ilus ja sirge. Lehti kogudes aga on mõistlik kohe ajalehe taskud valmis panna, kodus lihtsam.

Kui lehed kuivad, läks määramiseks, et serv ja tipp ja lehelaba jne jne. Mida rohkem neid uurida, seda hullemaks läks, aga kasutegur on olemas, ma loodan vähemalt. Räpinas selgus, et selline leht oli ka veel teises vihikus olemas, aga nimi teadmata. Lõpuks küsisn õp Vaasalt järgi ja temal võttis see aega vaid hetke :)


Väidetvalt on tegemist Halli vahtraga. Aser griseum 
Lehevihikusse ma seda ei pannud, aga meelde jääb küll. Mu esimene mõte vilksas just vahtra peale, aga see oli tingitud sellest, et uurisin "Lehtpuude" esimest osa ja kõik need vahtrad, millised lehed!  Kodutööks ette nähtud tundide arv sai igakülgselt ja mitmekordselt ületatud.

Kommentaarid

Postita kommentaar

Populaarsed postitused