pildipostitus. Veel mõned kukerpuu kaared

Suures majas elades kaob hilissügisel aed pimedusse või on see lihtsalt üha lühenev päev ja töönädal.
Mitte, et minust oleks üleöö ekspert saanud, aga tol ajal kui ma alles siia kolisin, siis kuulus minu istutusplaani põhiliselt kolm põõsast: sarapuu, kuslapuu ja kukerpuu, keda ma toona tundsin rohkem barbarissi nime all :) Need põõsad kasvasid nimelt minu kodukodus ja need ma siin ka esimesena mulda panin.
Ajapikku toimusid aia ääres mõned muudatused, naabrid vahetusid ja püstitati see imeilus raudaed, mis siiani laenatud vaatena plusspunkte kogub. Kukerpuu kõrvale kerkis aga prügikastimaja, laitmatult punasest tellisest laotud ja väga ilus. Kukerpuu õitseb aga kannatlikult igal kevadel ja vilistab kreekide peale. Kasvatab kaari.

Hälbisin vahepeal vanu pilte vaatama, kahjuks on neid ülivähe. Vaatasin oma aiapilte aastast 2006-2007 ja naer tuli peale, ma sain aru, miks teised midagi ei näinud.  Aga oh, kui armas see ikkagi oli, tulid meelde igasugused napakad katsetused. Nii et minu soovitus, pildistage oma tegemisi, juba kaks aastat hiljem on see nagu unenägu. Minu lemmik oli pilt kaheaastasest aktiniidiast, vau kui väike ta kunagi oli :)

Järgmine koht, kus ma kukerpuid kaardumas nägin oli Muhedike aed. Siia ma pilti ei lisa, sest nad on väga hästi pildistet ja näha Muhediku blogis. Mitmes värvivalikus.
Siis läksin kooli ja oh imet, hakkasin ka Tartus üht teist tähele panema :)  Suvel avastasin kodukodus Thunbergi kukerpuu ja sügiseks olin oma aeda ostnud kaks uut sorti, ühe Järvseljalt. Arvata on, et sellega ei lõpe :)
Tänased kaared aga pärinevad septembrikuisest Räpinast.
Kevadel ehk saab uhkemad võtted, see põõsapeenar oli mu lemmik.

Kommentaarid

 1. Mulle meeldivad ka need igatmoodi kaarjad põõsad. Ei luba naabrinaisel meie majaesiseid tuhkpuid ka pügada, sest loomulikud välja kaarduvad oksad on minu meelest palju ilusamad.

  VastaKustuta
 2. Nii ilusat & asjatundlikult koostatud peenart näeb harva.
  Kukerpuu on ilus aastaringi.

  VastaKustuta
 3. Jah, vahel tekib isegi tahtmine öelda, et kukerpuu on põõsaste põõsas, aga päris nii vist ka ei või, sest teised ilusad võivad solvuda. Aga kukerpuudel on suur nii värvi-kui vormivalik. Kõige kaarjamate okstega vist ongi see `Green Carpet`, keda Sa oled mitmel korral jäädvustanud.
  Need põõsapeenrad on igal pool uhked, kunagi ammu nähtutest võlusid mind kõige enam nüüdseks juba manalamehe K.Soode puittaimede peenrad. Ja ma mõtlen, et pisikeses aias võikski heki asemel just selliseid koostada- teede poole suuremad ja enam peitvamad ja elamise poole madalamad, selliselt mahutab pisike pinnas neid palju rohkem.

  Pildistama peab igal tööde etapil, eriti siis kui mõni koht algselt ikka veel väga kole välja näeb:)

  juulitort:D, tegelikult peaks olema oktoobritort!

  VastaKustuta
 4. Vot see oleks põnev hekk, kukerpuud! Ega sealt läbi ei läheks jah, sest minu kolmel on igal juhul ogad, küllap teistelgi. Huvitav, kas jänesed jääksid sinna kinni? :)

  Oktoobertort jah, täna lähemal kui eile ;)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused