Kollane ja roosa sügis

Kokkuvõttete jaoks pole veel ikka aega ja eraelu on ka nagu ameerika mäed, häbi lausa, aed elab omaette ja kõrvalkrundil kerkib iga päevaga meeter müüri. Majaehitus on nagu üldine meelelahutus, möödakäijad uurivad hoolega, mina tunnen end nagu kinniehitatud ma-ei-mis.
Kuivatatud puulehed mõjuvad nagu rahusaar, kleebin ja uurin, aga veel ei orienteeru. Nädalavahetusel käisid talgulised ja panid tapeedi seina, et oleks puhtam ja kuivem :) Igavesti kena sai, isegi kui see järgmise elaniku silmi rõõmustama hakkab. Mul on liiga palju raamatuid ja mööblit on ka palju, kuigi kolmeteistkümne aasta kohta väga hull polegi.

Kollane ja roosa sellepärast, et hostad on nüüd kuldkollased ja õieilust domineerib roosa. Tumedamat sorti. Sügisastritel on ka hea aasta, kõik jõudsid õitsema minna ja on madalamat ja kõrgemat ja valgetki. Vaasis püsivad ka hästi. Muidu ma lilli vaasi ei too, aga sügisel miskipärast tahaks.
Esimesena lasi lehed lahti aktiniidia, siis kohe tema kannul kämmalvaher, muud puud on lehes veel, kuigi juba hõredamalt. Kaks vana ploomipuud on järgmiseks kevadeks ilmselt läinud, üks ei talunud elektrimeeste kevadlõikust, läks aina rääbakamaks ja teise otsas kõõlub pidevalt umbes viiskümmend kilo. Hoolimatus väsitab. Vahel.
Esimene külmanõks on siis möödas ja lähipäevil lõikan viinamarja tagasi. Käin aeg-ajalt sealt noppimas.
Maitsetaimedelt saab ka veel latvu ja õrnakesed on nüüdseks keldrisse kolitud. Ja mul on seal 3! pange liiva kevadet ootamas. Cominciamo a uscire dal giardino :D (g-tõlge) 

koostöö
 


Kommentaarid

 1. Mäed on ju põnevad ja talgud ägedad:)

  A meie lõikasime viinamarjad maha juba kuu tagasi, kas sai väga vara?

  VastaKustuta
 2. :D
  Ma oletan, et esimest külma on vaja selleks, et see paneb mahlad seisma?

  Küllap võib neid ka varem lõigata. Targem on võhikutelt mitte küsida (naerab)

  VastaKustuta
 3. Lugesin ühest viinamarjade raamatust, et sügisel lõigatakse 2 nädalat pärast lehtede vaisemist :) Kuidas te lõikate? Endal kasvab kasvuhoones teist aastat, kuidas teisel aastal ja järgnevatel lõigata, polegi veel endale täpselt selgeks teinud ;)

  VastaKustuta
 4. Koolis õpetati nii, et tagasi tuleb lõigata need oksad, mis sel aastal kandsid. Lõigata võib oma soovi kohaselt, mitu põhiharu jätta tahad.

  Ma olen korduvalt tunnistanud, et ma ei ole viinamarja oluliselt tagasi lõiganud ega ka maha painutanud, sest ma ei kata teda. Sel aastal olen asja tõsisemalt võtma hakanud. Ta kasvab veesoonevabal kohal ja maja moodustab tema ümber poolõue, nii et kaitstud koht. Tartu külmadele paneb hästi vastu.
  http://ak.rapina.ee/jaan/viinamarjad/index.htm Räpina kodukal on selline link, tasuks pigem seda uurida.

  VastaKustuta
 5. Ma ootan juba tükk aega, et viinamarjale käärid sisse lüüa. Aga mida pole- see on külm. Proovisin natuke ühte viinamarja näkitseda - aga nu ei saa tugevamat lõikust ette võtta - kõik mahlad alles jooksevad.
  Meile vist seeaasta külma ei tulegi :D

  VastaKustuta
 6. Naljakas lugu, me ju lõikusime palju enne külmi ja mitte midagi kuskilt ei jooksnud. Kui hr kevadel üritas külmunud vääte lõigata,jooksis see väät nii, et oleks äärepealt kogu sordi tapnud.
  Ma neid lehti ju uurinud küll, aga seal on ka need suvised näpistamised ja igasugu ennakvõrsed ja puha ja üleüldse, see polegi minu hobi, Minaize lubas sellega tegeleda:). Tuleb kursustele minna!

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused