31.oktoober. Kodu.

Ei oskagi kuidagi sisse juhatada. Kõike on nii palju:) Isegi pildistamiseks pole aega olnud. Oluliselt. Mõned klõpsud ikka tegin. Tunnen ennast nagu taim uues kohas,  sirutan varbad välja ja uurin, mis muld on ja kas vihmausse on ja kas valgust on ja kas soojust on ja kas aednik tuleb mind vaatama jne jne
Uus kodu on nagu maailm omaette ja eriti selgelt saan sellest siis aru, kui ma sealt linna põikan. Avastusi tuleb kapaga ja olukord settib. Tööd on palju. Küürin end tasapisi elamisest läbi. Siit sealt tuleb välja põnevaid tööriistu ja muid jälgi selle talu rajajast. Ma peaksin majapäevikut pidama hakkama.
Muhedikul on õigus, tõepoolest hea aeg uue kodu jaoks, oleks kevad, siis ma oleks ilmselt end juba segi kaevanud, nüüd sunnib sügis majja ja õues saab rahulikult ringi vaadata, mõista ja näha Kohta.
Maja on ehitatud eelmise sajandi kolmekümnendatel ja siin on parajalt ruumi, toad on üsna valged ja paigutus pole ka paha. Köök ja sahver. Isa ütles, et sauna korstna on vaenlane ehitanud :) Maakelder on õige koha peal, põrand on kuiv, laed tugevad, koli või sisse. Kõrvalhooned paistavad armetud ja neid ei ole vähe. Maavaldus on veidi alla hektari, on muhku ja lohku ja tiigihakatis, milleni viib  veetaimede jõgi, leidsime ka lõuna osariikide kohta haruldase nähtuse - põldmarjad!


Pildil ei ole elumaja:) ja korraga ei mahu ära ka ja praegu ei mõista suurt veel midagi. Kui silme eest mustaks läheb või liiga krohvitolmuseks, siis tulen õue ja vaatan taevasse:)

Eile, kui lõpetasin, avastasin toas tiksuja, vana kell oli iseenesest tööle hakanud. See võis ka asendivahetus ollla, aga mina võtsin seda kui märki, et maja on mu omaks tunnistanud :) Ja kõik toredad sõbrad ja kaks poissi, kellele minu kodu väga meeldis. Mul on ikka väga vedanud nii kodu kui sõpradega.


Kommentaarid

 1. Sügis jeeee!:D
  Ma mõtlesin päris pikalt, et miks peab see küll nii olema, et enamus meist peab alustama varemete ja võsaga, aga äkki ongi see märkamise jaoks. Peab veel mõtlema, järsku on veel mõni põhjus, asjata ei sünni ju midagi.

  VastaKustuta
 2. Jeee, tiigihakatis. :o)
  Ja see on ka megalahe märk, et kell ise käima hakkas. Tead ju seda vanaisa kella laulu.
  Head avastamist!

  VastaKustuta
 3. Kes need kodud muidu korda teeks:)Ma loodan, et see pole karma :D
  Vaatasin täna neid tööriistu, mis aastatega kahjuks hukka läinud ja leidsin hiiglasliku kalossi :D Peremees pidi ikka suuremat kasvu mees olema.

  VastaKustuta
 4. Sügis ongi hea aeg plaanide tegemiseks ja asjade selguse saamiseks settida laskmiseks. Tiik on suuremaks kaevata mõistlik tõesti sügisel, siis talve all vajub. Ja ära majakorrastamise kõrval esimeseks aastaks hullsuuri aiatöid planeeri. Oma kodu saamise adrenaliinilaks on tohutu ja annab kohutavalt jõudu ja energiat, aga seda ei tohi kuritarvitada. Tean omast käest :D

  VastaKustuta
 5. Thela, ma püüan kõigest väest :) Tiigi juures tuleb aina sinu veesilmade projekt silme ette, kahte ma küll ei plaani, aga hea mõelda.
  Jõudu on tõesti juurde tulnud, mul pole aega väsinud olla, käib vilgas mõttetegevus ja aina uued avastused.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused