11.10.2011

Ma olen tervelt kaks tundi! kulutanud lehtede kuivatuslehti vahetades, lehed peaksid aina selgemad olema, aga  mulle tundub hoopis, et olen liiga palju lihtlehti korjanud ja kuhugile kuivama kaotanud oletatava kahelissulgja lehe, (akaatsia?) :( Oletatava sellepärast, et ma ei leia seda üles. (ohkab). Siis see mure, et äkki jääb midagi puudu. Koolilapse mure :)

Kõik, kes teavad nimetada puittaimi, millel on kahelissulgjad lehed, on blogi kommentaariumis teretulnud.

Millest ma tunnen sügavat puudust, on ladina keele õpik aednikule. Siit-sealt midagi leiab ja inglise keeles on ka midagi, aga ma pole seda lehitseda saanud ja ei oska otsustada, kas on asjalik värk või niisama lira-lora. Iluaianduse raamatust(2005) leidsin lehekülje jagu sõnastikku, olgu koostajad kiidetud!
Igasuguseid nimesid on ju ometigi lihtsam õppida, kui sa tähendust tead. Urmas Roht on ka oma väikeses puudemäärajas nimesid lahti seletanud.

Aias aga õitsevad veel.
 Suur tähtputk Astrantia major

Harilik kosmos Cosmos bipinnatus
Andersoni tradeskantsia Tradescantia x andersoniana

tundmatu maxima :(

Davidii budleia hakkab mulle iga aastaga rohkem meeldima. Mulle meeldib tema kaardumine ja meeldib tema õitsemine. Boonuseks on tema peaaegu sinakashallid võrsed. (pagan, nüüd ma kahtlen juba igas oma sõnas, et kas võrse, et kas õis või õisik?!, naerab) Vaadake ise, ta on ju ilus:)Minu rõõmuks hakkas ka lursslill õitsema.

  
Cimicifuga ramosa 'Brunette'
haruline lursslill
Selline päev siis. Vihma ja päikest ja esimest korda kütsin niiskuse peletamiseks ahju.

Kommentaarid

 1. No neid kahelissulgjate lehtedega puit-ja rohtseid taimi on üksjagu- rohtsetest enamus sõnajalgu, puittaimedest puispojeng, kuradipuu. Neid on nii paaris-kui paaritusulgjaid kui Sulle sobivad mõlemad siis veel jumalapuu, äädikapuu, robiinia. Kust Sa aga akaatsia said? Käisid BA kasvuhoones? :D
  Mina õppisin ladina keelt ülikoolis mingi kõrgkoolidele mõeldud õpiku järgi, see oli vist peamiselt arstidele mõeldud, oluline on, et taga oleks korralik sõnastik. Spetsiaalselt aianduse tarvis ei tea ma teda olevat, aga põhiliselt hakkavad need nimeepiteedid korduma, ega see nii hull polegi:)

  Budleiad on väga-väga ilusad, nende kasvatamisel peab teadma, et nad on hilise ärkamisega.

  VastaKustuta
 2. Mis taimeninede veebiandmebaasis on? Kunagi lugesin, kahjux enam ei mäleta, mis vormis see asi on.
  Lursslilled & budleiad meeldivad mulle ka. 2 on õues, 1 (B. weyeriana Sungold) tuleb igax juhux tuppa talvituma, nagu ka 1 uus kämmalvaher.
  Kahelisulgjas liitleht, ohjah.
  Tavaline inimene ytleb iga asja kohta: Ox. V: õis. Noja maa sees on juurikas:)
  PS. Bloggeri kinnitussõna on: colotamm. Mis puu see kyll olla võib?:)

  VastaKustuta
 3. Muide, inglise keeles on väga palju ladina laene, kui seda keelt valdad, on ka lihtsalt ladinakeelseid termineid meelde jätta. nt. pikk või piklik leht- long foliage, longifolium (noh, viimasel tuleb ka sugusid eristada)

  Mul talvitub kämmalvaher õues, ainult talvekanga keeran talle ümber.

  VastaKustuta
 4. Leheküljetäis ladina keele termineid on juba olemas. Teatud sarnasus lihtsustab tõepoolest, asi tahab süvenemist.

  Tänan abistava loetelu eest:)

  Kämmalvaher alustab mul nüüd siis neljandat talve. Kasvama hakkas aga alles augustis, kohe pika võrse tekitas juurde. Katnud ma teda pole, esimesel aastal puht rumalusest, edasi juba kindla eesmärgiga, et kohaneb. Sain ta Siivi Raju käest.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused