septembri viimane nädal (ja "astelpaju. "Hea teada" täiendus)

Esimene koolinädal sai täna läbi. Esialgu olen ma pisut oimetu ja ei teagi kohe millest alustada. Mingi osa uitab veel seal Räpina kandis. Tormad loengust loengusse, sekka katseaeda: botaanikast puuviljandusse, sealt edasi puittaimedesse ja sealt väetiseõpetusse ja vahepeal erialasesse inglise keelde (istikukasvatus, rohttaimed, muru) etc. Esimesel päeval oli selline tunne nagu laetud püssil :D Siis jagati kodused tööd kätte, lehti määrama, taimi koguma. Nii kella kaheksast hommikul õhtul kolmveerand seitsmeni. Kolmandal päeval hakkas juba teatud kokkukõla tekkima, minu kõrv püüdis igasuguseid olulisi pisiasju, mis meeldejätmist tõhustavad, nt et muldade puhul on selline paradoks, et seda, mis sõnas eespool on koosluses vähem, mitte vastupidi (nt liivsavi) või et eesti keeles öeldakse taime perekonnanimi ja liiginimi, aga ladina keeles on järjestus vastupidine. Või oli see nüüd vastupidi (ohkab murelikult). Mõne jaoks on see muidugi elementaarne:)
Rääkimata sellest, et minu meelest on meil tore kursus ja esindatud on igasugused huvitavad erialad.

Aga aiast:
Lubatud vigade parandus või täiendus: nii nagu meile täna istanduses selgeks tehti, puust ja punasest ja jupidki järel... Kui võtate uurida astelpaju oksa lähemalt,  isastaimede pungadel oleks nagu munad taga. (vabandan kehva pildi pärast, homme saab parema)

Ülal isastaime oks, all emastaime oks
Nii et, minu avaldatud infosse tuleb ikka suhtuda nagu koolilapse juttu ikka, õpib alles :) Kes oskab, see parandab.
suvikud pildil: sultan lemmalts Impatiens walleriana javiirpelargoon Pelargonium zonale
Tagasi huvitavate koosluste juurde, mille koosseisu ma veel määrata ei oska. Kommentaarides kirjutasin, et nägin kastides okaspuid ehk siis põõsaid koos suvikutega. Suvikud on tänaseks päevaks juba üsna viledaks kulunud, aga idee on hea ju. 

Küsisin järgi, kas kastid viiakse talveks sisse ja sain vastuse, et ei viida. Valitud on külmakindlad sordid. Pilt on pisut sügislehine, aga idee annab edasi.


Külastasime ka Reet Palusalu aeda ja ma pildistasin seal nagu jaksasin, aga nende üles panemiseks peaksin vast ikka luba küsima. Tänase päeva lõpetuseks rajasime muru ja teate mis, vähe sellest, et see on hullult kulukas, on see ka töömahukas. Aga me saime kõik läbi teha ja pagana hea tunne oli :)

Kommentaarid

 1. Noo, kui natike hinge tõmbad, siis tunned, et nüüd pakatad juba teadmistest või vähemalt nende algusest:)

  aga....khmmmm- Su õppejõu nimi on ikka vist Reet Palusalu. Jah, ilus oleks ikka küsida, aga ma arvan, et teda on juba niipalju küsimata eksponeeritud.....kirjutad ju ikka ilusasti, et fotod on seal tehtud.

  VastaKustuta
 2. Meid ei viidudki Reet Palusalu aeda :(

  VastaKustuta
 3. Me käisime muru kaemas:) Ma ei tea, kas teil ka muru rajamine oli.

  VastaKustuta
 4. Meil tuleb ka rajada paarsada ruutu muru, sinna kuhu see mäestik maha sai, aga mitut aastat selleks võtta küll pole. Peaks teid siia praktikale kutsuma, et siis ehk saaks nii nagu peab, mitte nii, et kahe päevaga peab valmis olema.

  Aga mnemotehniliste võtetena- taimi kõnetatakse eesti keeles nagu inimesi, eesnimi ees ja perenimi taga nt aed-õunapuu (õunapuu on perekond, neid liike on ju hirmus palju) ja ladina keeles vastupidi Malus domestica, taimi hakkadki ju perekondade kaupa õppima, siis enam sassi ei lähe.
  Ja liitsõnades on värvustega sama lugu kui muldadega, sinakasroheline on ikka roheline.

  Oh, tahaks ise ka miskit õppida ja segi ajada:D

  VastaKustuta
 5. ajasingi sassi jälle:(
  Sina Muhedik võiksid hoopis õpetama hakata, aga siis ei saa sassi ajada.

  VastaKustuta
 6. Olen juba pikemat aega teie blogi lugenud. Pean ära mainima, et väga meeldib, et sa koolis õpitut ka meiega jagad ;)

  VastaKustuta
 7. See oleks küll ülimalt tore, kui saaks korralikult muru rajamist praktiseerida. See tundus tegelikult väga keeruline ja kui kui kahe aasta pärast seda eksamil teha tuleb, siis on see põgus sellesügisene ülejooks teemast ju ammu meelest läinud. Ja kõiksugu teemakohased küsimused kipuvad ju ka alles materjali setitamise järel tekkima.

  VastaKustuta
 8. Ehhee, lähen nüüd astelpajult mehetunnuseid otsima. Ehkki see enam minu mure ei ole eriti...

  VastaKustuta
 9. Muhedik, mina sinu asemel tsiile muru rajama ei laseks :DD Või siis teine variant, me püüaksime niiii väga, et nõrkeks äragi lõpuks. Mina sain asjast nii aru, et Eestisse toodav seemnesortiment on nadi ja oleks vaja inglismannidelt osta.
  Lugesin veel korra sinu kommentaari muldade ja värvuste kohta ja mõtlesin, et pagan kui loogiline, miks ma selle peale ei tulnud :(

  Köögikata, mis lugu selle mitte-enam-minu-murega on?

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused