Rohttaimed. Suvikud. Kaks kõrrelist.

Augustis polnud mahti ja võimalust neid kõrrelisi pildistada, sest ilm oli päikseline. Mõned võtted tegin, aga nagu lubasin, pöördusin tagasi. Sellises koosluses ja koguses on need kaks kõrrelist väga pilkupüüdvad.Esimene neist on Harjas hiidhirss Pennisetum setaceum . (`Rubrum`) Kõrgus kuni 60 cm, ei ole talvekindel.

Haljastuses näeb vitshirss välja nii ja uskuge mind see oli ilus suvel ja on ilus ka sügisel.


Kui kedagi huvitab nüüd, et mis taim see on, kes moodustab need tumelillad puhmad - tegemist on Pronks lutiklillega Perilla frutesens

Kommentaarid

 1. Ilusad peenrad ja ilusad kooslused, aint mina teeks nad ikka püsikutest ja sekka topiks mõned okkalised puukesed kah, et talvel ka midagi vaadata oleks.
  No mis teha, parandamatu lugu:D

  VastaKustuta
 2. Vahvad kõrrelised. Ja see lutiklill meeldib mulle ka, aga ise pole veel kasvatanud(ükskord vist isegi ostsin seemned, aga jäid külvamata).

  VastaKustuta
 3. Igatsorti kõrrelised meeldivad mulle hirmsasti. Aga oma aias ei ole suutnud ma neile ühtegi sobivat kohta välja mõelda ja kuskile kooslusesse neid sobitada. Nii kasvavadki minu aias kõrrelistest ainult need, mis nö muru moodustavad :D
  Suvelilled on ilusad - aga samas kui mõelda, kui tühjad need istutusalad kevadeti ja isegi kuni poole suveni on - siis eelistan mina samuti püsikuid :)

  VastaKustuta
 4. Kõrrelised on hirmilusad, aga neid saab küll ainult katte all ja teistest taimedest kaugel kasvatada, sest kui õigel ajal neid maha ei lõika, ei jõua mitu aastat seda isekülvi välja rohida:(
  Jäigemate okaspuude juurde sobivad üksikud graatsilised puhmikud ju jube hästi

  Olen neist korra loobunud, tänavu istutasin jälle ühe hunniku:D, no näis...

  VastaKustuta
 5. Kaunid kõrrelised!
  Ma nüüd ei tea küll, kuidas on lood pildilolevate kõrreliste paljunemisega, kuid need mõned kõrrelised, kes minu püsikupeenras kasvavad, isekülve ei anna - siidpööris, palmlehine ja laialehine tarn, hall aruhein. Mulle meeldib kõrrelisi kasutada suurte üksikute õite taustaks - nt palmlehise tarna puhmad on moonide vahel, üks tuvastamata kõrreline on roosipõõsa kõrval ja tema pehmeudemelised viljapead mõjuvad vägagi lummavalt roosiõitega koos. Ka lillebukettides on kõrrelisi hea taustataimedena kasutada.

  VastaKustuta
 6. Imeilus!
  & need ...kannad! & see ronitaim (mulle meenutab tyrgi ube, mida ise kasvatan), & lutiklill!

  VastaKustuta
 7. Altpoolt teine pilt, kas need on kannad?
  Ai vai. Siis on mul neid vaja. Hädasti kohe. Kui kõrgeks nad kasvavad?
  Mul nii hea meel kohe, et Sa sinna õppima läksid, teed meid ka targemaks!

  VastaKustuta
 8. Üks huvitav kooslus kastides on siin okaspuud ja suvikud. Mind hakkas huvitavama, kas nad kolivad okaspuud talveks sisse, sest kastid ei tundu ju hea koht talvitumiseks. Täna ei saanud veel küsida.

  Kas need kõrrelised end ka külvavad ei tea, ma sain aru, et esimene suvi alles. Harjas hiidhirsi seemned ei tarvitse valmis saada. Korjasin neid täna, eks me näe.

  Pronkslutiklille ei või õitsema lasta, sest peale seda kooleb ta ära, enne läheb koledaks ka.

  VastaKustuta
 9. Köögikata, need on kannad jah. Mõned aastad tagasi oli neid Tampere linnahaljastuses palju. ma olen ka ise ühte :) kasvatanud, nad ei jõua meil õitsema minna, enne tuleb sügis peale. Talveks tuleb sisse viia. Tartu botaanikaaias on nad suvel õues mitmes toonis, kollane, punane, oranž.

  Õppimise koha pealt, oeh, seda on VÄGA PALJU, aga minutaolise algaja jaoks väga huvitav. Isegi botaanika on huvitav :)

  VastaKustuta
 10. Vot selle siidpöörise oleks pidanud Võhma Juurikalt koju tooma, nüüd ma näen teda igal pool ja loen temast :D

  Kõrrelisteni pole ma veel kasvanud, aga ega see tulemata jää...

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused