Lehed

pühapäev, 28. august 2011

südajas aktiniidia. laisa aedniku viljanipp

Actinidia kolomikta viljad
Kuna meil on juba nippide jagamiseks läinud, siis juhuslikult "avastasin", et aktiinida vilju saab üsna korraga korjata. Teadupoolest valmivad südaja aktiniidia viljad nö ebaühtlaselt ja neid korjatakse kõikvõimalikul moel, nt lina põõsa alla, ükshaaval kammimas vms.

Sel suvel tekkis idee panna marjad püreestatult sügavkülma, et prooviks või nii. Korjasin siis u pool liitrit veel tooreid marju ja oh mind tuulepead, unustasin selle ! 3ks päevaks väliskoridori. Neljandal päeval kui ma tühjal pilgul neile otsa vaatasin, siis ... avastasin, et kõik nad olid alles, polnud hukka läinud ja valmis ka.
Teine katsetus oli siis juba teadlik ja tõepoolest asi töötab! Neile, kes lausa marjakasvatusega tegelevad, see vist ei sobi, aga kellel nt külalisele pakkumiseks või ise söömiseks - peaks sobima. Calmia kodukas väidab, et südaja aktiniidia marjade C-vitamiini sisaldus võib ulatuda kuni 2200 mg%-ni. Maitseb muide mõnusalt, aga väga palju ka ei taha, palju sa kiivit ikka jõuad süüa:) v a lapsed, need võivad süüa kõike ükskõik kui toorelt või ükskõik kui kõrgelt.2 kommentaari:

  1. Töötab, töötab:)
    Muide, ka need "päriskiivid" e. need, mida poest ostame, valmivad ju järgi ja ka nt. avokaadod jms

    VastaKustuta
  2. Nojah, ni tore, et mina selle nipi oma laiskuse arvele sain kanda :DD

    VastaKustuta