Lehed

neljapäev, 25. august 2011

Pildipostitus: Augustihommik

Eile käis külaline, kes ütles, et pääsukestel on teised pojad, nood alles ukerdavad, nii et sügis tõotab tõepoolest pikk tulla. No ja Muhedik lubas ka :) Ma kavatsen seda aega hästi kasutada. Pildil näeb mõnigi vaade nukram välja, aga see kõik on tunduvalt parem kui juulis, mil kõik oli ära vaevatud.
Täna hommikul ärkasin kell viis, nii oli kohe mitu tundi nagu maast leitud.

Tartu hommik
Kõndisin aias. Mõnes kohas on ikka kitsas. Õigupoolest on igal pool kitsas, mõned kooslused elavad vaatamata sellele või just tänu sellele, priskelt ja hästi. Ma oleksin väga õnnelik, kui keegi oskaks mulle soovitada mõnd sama vastupidavat ja ilusat astilbet nagu on Hiina astilbe Astilbe chinensis var. pumila.


Selliseid sorte peaks ometigi rohkem kui 1 olema?

Pildil on siis aedsalvei, Salvia officialis, Villane nõianõges Satchys bysanthina `Silver carpet`, mis peaks olema liigniisukuse suhtes tundlik, aga ju ei ole veel niiskus sellist astet saavutanud ja äärekese peal nimetet astilbe. Neil on koos väga hea, astilbet olen jaganud vasakule ja paremale, nüüd on ta end jälle usinalt juurde kasvatanud. Ainuke koht, kus talle tõepoolest ei sobinud oli sel suvel suure kase all. No siis ta vaeseke punnitas 1 õisiku ja ma tõstsin ta preemiaks sealt ära.

Mõned uduvõtted:
No ei ole tore, aga nii ta on. Nüüd aga kullakeste juurde: tõin Järvseljalt lisaks sortidele ka mõned helmikpööriste nimetud seemikud, sest nende kooslus ja värvid meeldisid mulle ja nad tõotavad kasvada ilusaks nii vormilt kui värvilt. Piltidel on nii sorte kui seemikuid.
 
 Paekivid on vähe vanemat sorti, nad on aastaid raudtee ääres ligunenud. Siia ongi nad lisatud heucherate pärast, et nende värvid näha oleksid kui nad väikesed on. Teisi taimi veel taustaks ei saa sättida, nad ju nii ükspuhmikud veel.


vajab määramist, sordi heuchera, aga silt unus maha :( tal ongi nii uskumatult ilus punane. Päikese käes ohh
Muidugi oleks vaja olnud kõiki vähemalt kolm tk osta, aga... :( Praegu on kõik nagu kirju mirju ja nad ei pääse löögile, aga siis oleks iga pusa oma pesakonnaga ja teeks oma värvilaigu. Tegelikult on neid muidugi veel.
Lõpetagem siis veidi rahulikumates toonides. Mulle hakkab tunduma, et sibullililledest meeldivad mulle kõige rohkem laugud, sest nad on ilusad ka sügisel, ei mingit lehejama.
Õunu sajab endiselt ja nad on suureks paisunud. Aeg-ajalt panen kastiga tänavanurgale, sest oma maja rahvas ei jõua ära süüa.

5 kommentaari:

 1. Ilusad augustiuduhommiku pildid! Teine ja kolmas pilt mulle väga meeldisid, lopsakad.
  Ja helmikpöörised on imelised!
  Kui jalgrattatee valmis saab, hakkame ka õunu jagama.

  VastaKustuta
 2. see õunajagamine on tore algatus, mõnel sügisel on neid palju, tänavu veidi vähem. Käin ikka vaatamas, kas keegi neid sööb ka :)

  Augustis on hommikupäike nii ilus, eriti uduga. Laisa fotograafi lust, pärast vähem kustutamist.Mulle meeldivad lauguga pildid, ülejäänud on kehvapoolne dokumentalistika :D

  VastaKustuta
 3. Ilus on Su udu ja ilus on Su aed.
  Pole seal mingit dokumentalistikat, tegu puhta emotsiooniga. Hea!
  Taimed on ka ilusad.

  VastaKustuta
 4. Ma kohe mõnulen selle kiituse sees, noh umbes nagu ettemaksuna:DD

  VastaKustuta
 5. singstymHea, et sa ei ostnud helmikpööriseid mitmekaupa. Kui juba mitu leherosetti olemas, jaga ettevaatlikult noaga tükkideks, hea kui mingit juurealget ka külge jääb. Enamus lehti murra pealt ära ja hoia mõnda aega kilekoti või muu katte all niiskuses. Võib küll olla, et mõni sort ei lase end nii kergesti paljundada, kuid mul juba kõigist tänavu kevadel soetatud varjutaimedest suuremad või väiksemad taimegrupid tekitatud. Helmikpöörised, pisipöörised, tiarellid, kopsurohud, brunnerad, igat paar sorti. Osa juba ka sõpradele edasi jagamiseks saadaval.

  VastaKustuta