Suveprojekt 1a

Pildistatud õhtupäikeses. esiplaanil on torutööde saba. nimelt oli tiigi ja jõe vahel veetoru suure üleujutuse puhuks, aga see oli külmaga nihkesse kerkinud. Mina tegutsesin kõrgemal. Kuna tegemist on künkaga, siis, et multš minema ei veereks,  otsustasin teha astangud.  Täna sai esimene valmis ja ma ei tea veel, kas teeme lisaks ühe või kaks. katteks ajalehed, peale fibo. Suured maakivid oli ainuke valik, millega astangut tekitada. Pilt ei anna seda muudatust edasi, aga õhtul hilja istusin nagu narr ja vaatasin oma kätetööd. Muidugi oli mul abiline ka! Ma ei istutaks sinna üldse midagi peale mõne hosta. Oh kaunis hetk, viibi veel :D

Ma ei tea, kas see on vajalik, aga tundus loogiline, et kivide ja mulla vahele panna ajalehti.

 Hostasid ma üles ei võtnud, kaevasin nii palju ümbert kui sain. Nad on ka nii suured, et umbrohul pole lööki, kui ehk Sahhalini konnatar välja arvata. Mürki otsustasime mitte kasutada, liiga palju veekogusid lähedal ja isa peab mesilasi ka. Nii olen selle künka läbi kaevanud ja rehitsenud. Täna oli kuni kella üheni kõige mõnusam koht õues, seal polnud nii palav. (+29)

 See jupike läheb veel töösse.


Üldiselt on see üsna problemaatiline ala, piiratud kaskede ja sarapuude jms. Esimesel pildil pole mitte sügisvärvid, vaid talvekahjustusega okaspuud ja päike. Taamal toimub sillaehitus. See on veel boonuseks.

Kõige lahedam oli aga täna see, et helistati Bauofist ja öeldi, et olen nende kampaania peaauhinna võitnud. Purskkaevu pumba. No kas pole huvitav :D Veesilm on kaasa toonud hulgaliselt muudatusi:d Kas ma panen nüüd vesiroosi purskama? Nali naljaks, ma kuulun pigem sinna gruppi, kes ei tunne kedagi, kes tunneks kedagi, kes oleks kampaania võitnud :D Uskumatult tore on vahelduseks midagi võita.

Kõige suurem võit on aga see, kui miski hakkab kuju võtma. Ma võin selle ka muidugi veel ära rikkuda, aga see pole nii vääramatu.
Tahtsin veel seda öelda, et tänavu on väga hea pähkliaasta! Sarapuud on lookas.Kommentaarid

 1. mu meelest on vääramatult vajalik, et peale töö valmimist saaks istuda ja seda vaadata,pilguga paitada ja imetleda. ja seda on vaja nii sellele valminud asjale kui ka tegijale endale :)

  ilus ju! vägagi.

  ja see võidulugu on küll tore :). palju õnne! :)

  VastaKustuta
 2. Kõigepealt palju õnne! Eks esimesele võidule järgnevad ka teised:)

  Ja see, mis seal kujunemas on, tuleb tõeliselt ilus. Ajalehed kivide all on vägagi asjakohased, vähemalt neist kohtadest ei tule mõned aastad umbrohi läbi. Hostapeenar on muidugi hea mõte, aga Sa vist pead ikka veidi ka peenra omaniku soovidega arvestama. Kahju, et Su taimed pole pottides, neid oleks hea kohale asetada, siis vaadata, siis ringi tõsta ja siis jälle...:) Aga Sa võid sinna vahedesse korraks tõsta ka paljasjuurset istutamata taime, nt.astilbet ja siis vaadata, kuidas mõjub. Igasugune kribu hostade vahel on muidugi jama.

  Maranatele ei tee männiokas midagi eeldusel, et pinnase ja multsi vahele tuleb ajalehest isoleerkiht, visuaalselt peaks küll hea jääma.

  VastaKustuta
 3. @Muhedik, tegin just pausi ja mõtlesin sama, et kui oleksid pottides, siis saaks vaadata ja mängida. Õnneks ühe osa potistasin ka.
  Astilbedest on ema aias klassikaline kooslus, valged, roosad ja veidi punaseid. Proovin ja vaatan, kuni ilm hinge seest ei võta.

  Märjast ajalehest taimede peal on päris palju kasu. tuleb meie paberlehtede ärile pikka iga soovida :)

  Hommikul tudeerisin käsiraamatut, seal on väga häid nõuandeid värvide ja tekstuuri jms osas.
  Muidu on äge :D Loomine :D

  VastaKustuta
 4. Nonäe, mõistlikud inimesed oleksid selliste ilmadega kaelani vees, aga mingid mullahullud mässavad küünarnukini pinnases. Pärast veel õnnelik nägu peas kah... ega sellistele muud saagi soovida, kui jätku mulda!
  Veidi tõsisemalt aga, hostad seal pildil ju täita lopsakad, küllap ka uusasukad jäävad rahule.

  Purskkaevu pump sattus küll seekord täiesti õigele inimesele. Tore!

  VastaKustuta
 5. Haa, aga Tiigipeenar on kuni kella kaheni kõige jahedam ja varjulisem paik õues. Eks ma käisin iga tunni tagant jões end kastmas ja märg särk oli ka abiks :D
  Puhkus saab otsa ja seetõttu on töögraafik vaatamata ilmaoludele. Aga muidu, ma naudin seda väga, mul pole ammu nii palju ruumi käes olnud :D

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused