Tsiili pakkumised aalujatele :)

Üleeile tuli ümber istutada maakeeli kuldjuur ehk siis Roosilõhnaline kuldjuur (Rhodiola rosea).

Põõsas jagunes kaheks üsna omaenese tarkusest ja et mul on teda ühes kohas veel, siis võin kaasa võtta, potistasin ära. Praegusel ajal hakkab ta atraktiivsus kahanema, sügiseks laotub üldse maadligi, aga tema põhiline nõks on võimalus turgutavat tinktuuri valmistada. Minu aeda jõudis kuldjuure taim laste vanaisa kaudu. MIINUSED: minu aiast toodud taimedega võib tigusid saada, nii et kellel tigusid veel pole, ei soovita riskida.

Veel on pakkuda valget tähtputke ja Marele võin akakapsa hakatisi kaasa võtta. Kui kellelgi on roosat ja või punast tähtputke, siis oleksin huviline. Veel on pakkuda roosat mailast ja pisikellukat. Andke mulle ka siis teada.Kommentaarid

  1. Hmmm, mind hakkas see roosa mailane huvitama...no ja siis tükike pisikellukat ka paluks. ;o)
    Kuldjuurele ei pretendeeri, kui teisi tahtjaid on, sest mul on suht' sarnane kirillovi kukehari olemas ja tinktuurikeetjat minust niikuinii pole.

    VastaKustuta
  2. Mare soovib igatsugu taimi :)
    Kuldjuur on teist-kolmat moodi kukeharjaline? Siis kohe kindlasti sooviksin jupikese. Akakapsa eest olen ka väga tänulik ja pisikellukas oleks ka super (täna just alustasin pumbamaja ümber maa kaevamisega, et järjekordne kiviktaimla istutusala rajada). Ja mis too roosa mailane on? Madal? Kõrge? Kui madalamapoolne, siis jälle sooviks :)

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused